Forum dyskusyjne

Roberto- kij w mrowisko

kategoria podróże po świecie

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 14:18 | 14.02.2009

no cóż Roberto wg mnie włożyłes kij w mrowisko.
Koledzy Globtroterzy, pokazuję Wam pod dyskusję stanowisko naszego kolegi na temat globtroterstwa, oto jego komentarz do jednego z moich zdjęć:
Roberto (2009-02-14 14:05:42)
Jeśli tak twierdzisz, że moje wyprawy rowerowe to tylko rowerowe wycieczki to nie będę na siłę cię wyprowadzał z błędu. Taki osąd jest tylko potwierdzeniem twojej ignorancji i totalnej nieznajomości tematu. Bo czyż można porównywać "bieganie po mieście z aparatem" od mozolnego wielogodzinnego pchania roweru obciążonego 40 kg dobytkiem? Ale cóż ty masz samochodzik a jak wiadomo każdy polski kierowca nie cierpi rowerzystów co doskonale potwierdzają twoje wypowiedzi.
ja narazie nie komentuję, ciekawa jestem co powiędza na to inny, cała dyskusja pod:
www.globtroter.pl/zdjecia/30824,maroko,merzuga,merzuga,merzuga,  ,moj,to.html
oraz:
www.globtroter.pl/zdjecia/51269,polska,gorce,rabka-,lubon,wielk  i,baaaaardzo,nies.html

usunięty/nieznany 14:35 | 14.02.2009

to samo wkleilam juz pod Kozia fotke, ale mi sie przepisywac nie chce:

lol, pchanie obciazonego roweru jest Roberto twoim osobistym wyborem tak jak moim jest dzwiganie mojego 15 kilogramowego sprzetu fotograficznego wszedzie gdzie nie pojde... tylko ze ja nie robie z siebie KOZY ofermy i nie placze nikomu jakze mi ciezko z tym bo to MOJ OSOBISTY wybor... jak wrzucam fotke dwoch jaszczurek to nie dopisuje ze malo zycia nie stracilam coby lepsze noty dostac...

Dyskusja Pod Kozia Fotka:
www.globtroter.pl/zdjecia/51269,polska,gorce,rabka-,lubon,wielk  i,baaaaardzo,nies.html

usunięty/nieznany 14:55 | 14.02.2009

Roberto - a tutaj ode mnie z dedykacja dla ciebie - www.globtroter.pl/zdjecia/51311,anglia,-,black,forest,prosze,ni  e,oceniac,-,zdjecie,osobiste,-,dedykacja,dla,roberto.html
widzisz, nie tylko ty na rowerze smigasz ;))))

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 16:13 | 14.02.2009

oj dziewczęta piękne
szkoda tego forum na takie wywody
ktos wam jedynke wrzuca a wy sie obrażacie...
zdjecia dajecie po to aby sie podzielić przezyciem, czy po to aby super notke zebrać...
grow up ladies

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 16:42 | 14.02.2009

daniello nie obraziłam sie o 1, może nie przeczytałes chyba tej dyskusji. tylko o to jak Roberto deprecjonuje przeżycia i wartość podróży każdej innej niż rower i bagaż na plecach- rodzina na wczasach w Łebie jest bee, moje zwiedzania na nogach Marrakeszu jest bee (a dokładnie to lenistwo- jego słowa), przejażdżka po pustyni na wielbłądzie z noclegiem pod gwiazdami jest bee (bo to nie kilkunasto dniowa wyprawa z dzika karawaną), wszyscy turyści latający samolotami, śpiący w hotelach i pensjonatach i przemieszczający się autem są tez bee. natomiast on i jego rodzina na rowerach w wyprawie przez nadbużański park to jest coś. dzięki takiej jego opini, możemy sobie pooglądać jego rower oraz żonę i córkę na rowerach w różnych ujęciach. a park? a znajdą się ze dwa zdjęcia…
A w powyższym cytacie Roberto deprecjonuje wszystkich globtroterów "biegających po mieście z aparatem", bo co to za trud i dokonanie? Wg niego żadne. A wg mnie przegiął. To jest portal dla podróżników, a galeria ma pokazywać na zdjeciach miejsca przez nas odkryte, a nie nas, rodzinę i znajomych z którymi podróżujemy. Wg mnie każdy sposób podróżowania jest dobry- począwszy od tego na dwóch nogach, dwóch kółkach, a skończywszy na tym samolotem, autem, a nawet z wycieczką. W galerii pokazujemy miejsca, nie sposób podróży i dzielimy się dokonanymi odkryciami. Nawet na zorganizowanej wycieczce można dokonać wielu samodzielnych odkryć. To tez bywa tylko sposobem na zobaczenie kolejnych krajów. Oczywiście sa tez turyści, którzy boją się czy nie potrafią odkrywać nic samodzielnie i bez przewodnika sie nie ruszą. Ale czy należy ich za to obrażać? Wg mnie nie. Jest miejsce na różną turystykę i każdemu należy sie szacunek. Nie wywyższam się nad innymi, bo Maroko, Cyklady czy inne zwiedziłam na własną rękę, wg własnego planu i pomysłu. Natomiast Roberto uważa, ze jest od nas lepszy, bo pcha swój bagaż na 2 kółkach.
A co do galerii, będę trwać przy moim stanowisku, ze zdjęcia rodzinne powinny zostać w szufladzie, lub na innych forach, nie tu. Bo o to właśnie obraził się Roberto- ze zwróciłam mu uwagę, że zamieszcza rodzinne fotki. Za to tak naprawdę obdarował mnie tą jedynką i wieloma obraźliwymi komentarzami.

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 17:23 | 14.02.2009

podzielam twa opinie Marianno , tu jest miejsce na wszelkie przejawy globtroterstwa w kazdym wydaniu , ale coz poczac z ludzmi ,ktorzy po karkolomnych wyczynach, chcac otrzymac uznanie spolecznosci globtroterskiej takowej nie dostaja - masakra ! wtedy musza odreagowac a jak to juz sie przekonalismy. Tak serio, to chyba wszystkim nam o to chodzi uznanie ,akceptacje ,dobre slowo , czy to takie trudne? Lecz czasem bywa tak ze pojedyncze egzemplarze wrecz spodziewaja sie podziwu poklasku aplauzu ,a to juz KICHA !

usunięty/nieznany 18:09 | 14.02.2009

tak wogole to nie byloby spawy gdyby ludzie potrafili sie dzielic nie tylko fotkami czy ocenami ale takze swoimi przemysleniami na ten temat, czyli - jak wrzucasz fotke, to ja opisz... wrzutki w stylu Tatry1, Tatry2, Tatry3 to mi tyle mowia co i nic... tak samo guzik sie dowiem o tym jak inni spostrzegaja cos co ja oceniam na 4-5 oceniajac to na 1-2 i nie zostawiajac komentarza...

Oceny moim zdaniem, i nadal sie bede przy tym upierala, sa nonsensem, bo dopiero prowokacja zmusza co poniektorych do dyskusji. wiekszosc nadal ma tendencje do ocenienia bez slowa komentarza... o ile bardziej wartosciowe byloby odejscie od oceniania a wypowiadanie sie dopiero wtedy kiedy tematyka fotki nas zainteresuje..

Tym samym Roberto moglby zakumplowac sie z innymi rowerzystami ktorzy w zamian komentowaliby na jego fotkach... a swift moglby ciagnac calonocne dyskusje o ptakach z innym ptakologiem...

A dla ciebie Daniello rada - nie wtracaj sie w dyskusje poki nie przeczytasz dokladnie w czym lezy problem. "ktos wam jedynke wrzuca a wy sie obrazacie" - idz n a Kozia fotke, poczytaj o czym byla mowa a dopiero potem przyjdz i sie z nami podziel tym co myslisz o calej sprawie. Tym bardziej ze w swojej kolekcji tez masz sporo jakze nieglobtroterskich zdaniem Roberto fotek zoologicznych. Ale jesli nadal myslisz ze my sie tu o oceny klocimy to proponuje znalezc kogos innego do dyskusji o dorastaniu bo tutaj raczej nie bedzie z kim o tym gadac ;)

Poza tym nie wiem skad ci przyszlo do glowy to ze zdjecia dodajemy dla dobrego komentarza - chodzi o dyskusje... a ciekawa jestem dlaczego ty tyle fotek dodales? chciales sie podzielic rzecz jasna, i co dalej? wrzucic i zapomniec? ktos cie oceni bez slowa i co potem z tego masz? pochwalic sie ze gdzies byles? nie rozumiem wogole twojego wpisu w ta dyskusje... nie dosc ze zupelnie nie tyczy sie tematuto jeszcze rozgrzebales znowu temat oceniania i komentowania... chcesz sie pomadrzyc to wpisz swoje argumenty za swoim stanowiskiem ktorego jasno nie sprecyzowales, ale zanim to zrobisz to prosze odpowiedz na powyzsze - po jakie licho Ty wrzucasz tu fotki i czego Ty po tym oczekujesz. no bo nas juz zaklasyfikowales do tych co za ocenami i dobra nota leca... wiec ciekawa jestem twojego stanowiska...

I qurna znowu musialam sie wqrzyc i esej wyszedl...

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 18:35 | 14.02.2009

dzieki Paula za wsparcie, myślę, ze Daniello nie doczytal i tyle. On nie jest wg mnie tu przedmiotem dyskusji.
Mnie się nie spodobało sposób atakowania przez Roberto mnie, mojego sposobu podróży, sposobu podroży innych, która nie jest typem: rower +namiot.
W końcu doszedł w dyskusji do powyższego stwierdzenia- ze nasze bieganie z apartem to nic w porównaniu z jego wyczynami rodzinnymi. Wg mnie jego wyczynny rodzinne sa ok, turystyka aktywna tez i ja tez taką lubie, choc on mnie nazwał leniwą turystką( dzieki!!) Ale obrażanie innych nie jest ok, a on to wiele razy zrobił. na forum podróżniczo-fotograficznym pisze, ze technika i jakość zdjęć go nie obchodza, ani to co udało nam się dostrzec w podróży, bo sposób podróży mu sie nie podoba(auto, samolot)... albo ocenia, ze za mało się zmęczyłam, a skąd on to może wiedziec jak b. męczace było moje podróżowanie, ile było tam przygód, niespodzianek i trudów?? Jak można kogos oceniac, nic o nim wiedzac??? To chyba nie fair???
Na forum mamy pokazywac fotki z podróży, a nie nas w podróży, a już na pewno nie nasze rodziny, jakies 1-2 zdjęcia ok, ale całe serie?? A jego atak był spowodowany własnie moją uwaga do niego, że pokazuje zdjęcia rodzinne.

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 14:36 | 15.02.2009

"Na forum mamy pokazywac fotki z podróży, a nie nas w podróży, "

A czy, Marianno, jedno nie wyklucza drugiego?

"albo ocenia, ze za mało się zmęczyłam"

Nie wiem. Byc moze tak byc moze nie gdyz tego w ogole nie przedstawiasz. Co wiecej, biegajac z aparatem po miescie mialas zapewne niejedna okazje do odpoczynku w niejednej kafejce zapewne klimatyzowanej. Ja pchajac rower w 35 st upale w srodku lasu takich komfortowych warunkow nie mialem i ... to wlasnie pokazałem. Czy jest cos w tym złego? Czy jest cos złego w pokazywaniu prawdy? Czy mamy pokazywać podretuszowany świat?

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 18:28 | 14.02.2009

po raz kolejny sie z Toba zgodze Qurna , mniej fotek konkretny opis i dialog , wszystkiemu winne sa te oceny, one napedzaja ten ped ! Pozdro !

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 19:14 | 14.02.2009

Hightravel !! Nie łam się ,pierwsze lody przełamane,teraz tutaj już prawie luzik. Trzeba jeszcze troszkę z siebie dodać i zobaczycie,popuchną !!! Jak to przeczytają,(przeważnie tak bywa) będzie bunt,ale cierpliwość,cierpliwość i ilość,zrobi swoje :)))Ludziska boją się krytyki lub nie rozumieją :( Przecież każdy może się tutaj wypowiadać,a ile osób to robi? Przeważnie FOCH MILCZENIE I KLIK :))))))

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 19:24 | 14.02.2009

zgadzam sie z Toba Barb ! ja juz chyba wrosne w ten fotel przed kompem .Pozdrowienia.

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 19:30 | 14.02.2009

jeszcze dodam ,ze wszystkie moje fotki z udzielem zwierzat okrasilem skromnym kementarzem , czy bylo robione na tzw wolnosci czy przekletym zoooooooo ! zeby niebylo ze sie chwale safari lub cos w tym stylu ! w nawiazaniu do wystapien Mr. Swifta. Na zrazie .

usunięty/nieznany 19:33 | 14.02.2009

ludzie, co wy tu jeszcze robicie? walentynki w koncu do jasnej anielki ;))))) ja wsiadam na mojego skladaka i na kolacje wyruszam z moim lubym ;))))))) do jutra ;))))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 19:56 | 14.02.2009

Paula !!! A z którym ??? Bo może wreszcie to jest jeden z tych pilotów ? :))))))

usunięty/nieznany 20:14 | 14.02.2009

sza... przeciez latanie w tych czasach takie nieglobtroterskie ponoc ;)))))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 20:38 | 14.02.2009

Ale mówiłaś że go na ramę weźmiesz :)))))) To ja pytam który to ? No bo wiesz

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:09 | 14.02.2009

Paula... kwestia jachtu (że nei wspomną o imprezce z drinkami) w tym świetle tez robi się dyskusyjna globtotersko... pewnie trzeba go będzie sprzątnąć... no wiesz, tak po cichu...

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 21:14 | 14.02.2009

Jak to ? Co znaczy trzeba sprzątnąć ? To JAN z MARSIĄ jeszcze tego nie zrobili? Paula co to Twoja służba ma wolne ? Nie do pomyślenia:(((

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:18 | 14.02.2009

Barb, nie podnoś głosu!! myślę, ze potrzebny będzie jakiś Ojciec Chrzestny, nie Jan z Marysią...

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 21:26 | 14.02.2009

hightravel-gdzie Twoje wyleniałe papugi,były moim faworytem,szkoda że je wykasowałeś a Mr.Swift niepotrzebnie triumfuje.
Roberto,spróbuj szczęścia na www.narowerze.info/ 

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 14:43 | 15.02.2009

mario-mil napisał : "Roberto,spróbuj szczęścia na www.narowerze.info/". 

Dzięki za radę ale ... jest zbędna. Podróżuję w ten sposób od 10 lat więc ten portal nie jest mi obcy.

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 21:41 | 14.02.2009

Aaaaaaaaaa Ty o tym :)) To przecież sprawa się wyjaśniła :) To nie z naszego jachtu te zwłoki,to z tego obok ! Też się bawili,jeden się wychylił no i było chlup :))) Jak nie potrafi pić to niech nie pije :))))))))

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 21:51 | 14.02.2009

Mario-mil - ja nie jestem sekaty, wiec usznowalem zlozonosc odczuc Mr Swifta , przeciez ma to byc spolecznosc globtroterska a nie, aspolecznosc , wiec dla swietego spokoju usunolem (nawiasem mowiac )cieniutka fotke .

usunięty/nieznany 22:08 | 14.02.2009

marianna, jachtu nie sprzatne bo to miejsce fajnej dyskusji, to barbi cichaczem wysprzatala wszystkie fotki dyskusyjne ze juz nie wiadomo co kto gdzie, kiedy i jak... a moze barbi tak cichaczem spiskujesz z roberto i zaczelas od usuwania tych nie-globtroterskich fotek???? pamietaj jednak ze grzybki wedlug Roberto zaliczaja sie do botaniki a nie globtroterstwa...

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 22:20 | 14.02.2009

Mi 2x nie trzeba powtarzać,ja mogę wszystko zwinąć,nie muszę gasić swiatła :((

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 22:23 | 14.02.2009

A Roberto to na razie się nie odniósł do mojej prośby :(( Jak się odniesie,to zobaczę jakie będę miała zdanie o nim :(( Jeżeli komuś przeszkadzają grzybki,to bardzo proszę o kontakt :))))))))))))))))))) !

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 22:28 | 14.02.2009

jakies nowe pomysly? ide po kawe !

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 22:36 | 14.02.2009

Ja mam jeszcze troszkę prasowania,tak że proszę o cierpliwość z moimi odp. :))

ski dołączył
14.05.2007

ski 22:39 | 14.02.2009

Jeszcze nie zalapaliscie? To ukryta reklama sklepu rowerowego! Roberto to sprzedawca rowerów. Na kazdym zdjeciu ROWER. Rower=Podroz. Bez Roweru nie ma podrozy.

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 23:10 | 14.02.2009

Aaaaaaaaaaaa to nazwa sklepu i miejscowość jeszcze przed nami ? No no całkiem całkiem :))))))))))))))))))))))))))))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 00:40 | 15.02.2009

Witam. Ja już po piwku cyklicznym to mogę się zameldować. Oceny walentynkowe odwaliłam- wolno mi oceniać bo nie biorę udziału. Impra na jachcie była sueper (szkoda, że nie wiele pamiętam). Z Roberto nie zamierzam zadzierać ( o mogę Go spotkać na trasie). Jak tam po kolacji Paula? Zazdroszczę. Moja połówka właśnie kolacjuje gdzieś w europie zachodniej - i tylko krzaczek mi został......

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 07:26 | 15.02.2009

Wszyscy już dawno wyszli a mnie nikt na imprezę nawet nie zaprosił. Oj nieładnie, nieładnie.... :-((. Ziutam: tylko mnie nie pytaj czy ja kiedyś śpię - właśnie wróciliśmy. Próbowałem trafić na kole i... - czy mam wyjaśniać? - siedzę przy kompie :-(((. Jak by tu jeszcze Barbi wpadła, to dajcie jej znać, że potrzebuję jej email - może wysłać na mój - nikomu nie podam, no chyba, żeby prosił ten co ją klonem chciał zrobić bo między nimi to chyba zaiskrzyło, więc może coś z tego będzie? .... :-)))

usunięty/nieznany 07:43 | 15.02.2009

ja juz wstalam a ty jeszcze nie spisz???? co u mnie na kole bylo nie musze chyba wyjasniac... widze ze wy tu pol nocy siedzieliscie :))))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 08:30 | 15.02.2009

Och jaka jestem uradowana !!! Mój jeszcze kręci (kołem) :(( AMKB mój adres,ale przekażesz na bank !! to : blebleble@klik jeżeli adres domowy mógł by się przydać to :Odolany Górne ,ul,Błotna nr.zachlapany :))) Niech pisze!!!!!! O ooooo :(( już myślałam że trafił :((((( Chyba trzeba zmienić napisy na tym kole,ale przy moim zezowatym szczęściu :(((((

usunięty/nieznany 08:39 | 15.02.2009

barbi, no to wpadnij na jajecznice poki twoj kreci... moze to w koncu jeszcze troche potrwac ;)

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 10:05 | 15.02.2009

AMKB to kiedy dokładnie robimy ogłoszenie wyników ? Myślę że wcześniej należałoby,zorganizować naradę .Ale w myśl przysłowia (Do siedzenia trzeba wódki i jedzenia ) to zapewne będziemy w stanie podjąć odpowiednie decyzje:))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 12:55 | 15.02.2009

Hej. JURY. chyba forum wam się pomerdało?

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 14:19 | 15.02.2009

Marianno, szkoda, ze dyskusji nie zaczęłaś od początku tzn to właśnie Ty miałaś zastrzeżenia odnośnie moich zdjęć. Na początku nie podobało ci się, że na moich zdjęciach są osoby ( w tym przypadku moja rodzina). Nie podobało ci się także, że na zdjęciach jest przedstawiony mój środek transportu czyli rower. Cóż, to że ci się to nie podoba to Twoja sprawa...ja tylko przedstawiam swoje podróżowanie a, że podróżuje na rowerze i z rodziną... Mnie naprawdę nie interesuje czy latasz samolote, jeżdzisz samochodem, biegasz po mieście czy śpisz w hotelu... to jest Twoje, życie i Twój sposób na podróżowanie a, że go nie umieszczasz na zdjęciach? Twoja sprawa,. Być może się wstydzisz, być może chcesz pozostać anonimowa? Nie wiem i nic mnie to nie obchodzi!

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 14:28 | 15.02.2009

Mylisz sie, Hightravel. Ja przedstawiam swoje zdjęcia i swój sposób podróżowania tylko dlatego, że to robię a nie dlatego, że zależy mi na poklaskach. Satysfakcję czerpię z samego podróżowania i tego co widzę a nie tego co inni o tym sądzą. Więc zapewne zastanawiasz sie dlaczego się tak "pokazuję"? Tylko dlatego, żeby pokazać, że w ten sposób też tak można podróżować bo z turystyka, zwłaszcza polska turystyka kojazy sie głównie z turystyką samochodowo - hotelową. Co więcej chciałbym aby ci samochodowo - hotelowi turyści uważali na innych użytkowników dróg, którzy nie poruszają się tak szybko jak oni. Czy uważasz, że za dużo oczekuję?

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 14:49 | 15.02.2009

autor komentarza: ski
"Jeszcze nie zalapaliscie? To ukryta reklama sklepu rowerowego! "

Mylisz sie.

"Roberto to sprzedawca rowerów. "

I znowu pudło!

"Na kazdym zdjeciu ROWER. Rower=Podroz. Bez Roweru nie ma podrozy. "

I znowu mylisz sie z prawda. Lepiej sie wiecej nie wypowiadaj bo sie ośmieszasz.

Jak juz napisałem w komentażu pod zdjęciem, rower jest na zdjęciu bo na nim podróżuję. Gdybym podróżował koniem to wowczas stadnina byłyby na zdjęciu a gdybym podróżował słoniem ... to wówczas nic by nie było widać bo wszystko by się zaSŁOŃiło.

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 14:51 | 15.02.2009

barbzurawska
treść:
"A Roberto to na razie się nie odniósł do mojej prośby "

Jakiej? Nie jestem wszechwiedzacy wiec nie wiem o co chodzi.

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 15:32 | 15.02.2009

Roberto jeżeli gdzieś robisz wpisy (inne wątki) to je sprawdzaj ,czasem :) Ja mam czas,ja poczekam :)

usunięty/nieznany 15:59 | 15.02.2009

Roberto - piszesz ze nie szukasz poklasku wrzucajac swoje fotki tutaj to po co je wrzucasz? ja o to wczesniej zapytalam i mam nadzieje ze odpowiesz... chcialabym poznac zarowno to jak i twoj sposob oceniania... bo jezeli na ocenach ci nie zalezy to po co idziesz i komus klikasz niskie oceny? spytaj co jest z ta fotka nie tak poki walniesz ta jedynke... zreszta sam sie juz motasz w tym co piszesz...

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 16:33 | 15.02.2009

Roberto - akurat nie mialem Ciebie na mysli ,rozmawiajac z Mariana, ale jesli tak to odebralec, to cos w tym chyba jest? . I tak sie sklada ze akurat jestem notorycznym uzytkownikiem wszystkich dostepnych drog ,odnioslem sie do tego samego watku w komentarzu do twojej rodzinnej wyprawy rowerowej . Dodam jeszcze tylko ze tak naprawde, to rowerzysci sa utrapieniem zawodowych kierowcow a to dlatego ze nie zdaja sobie sprawy jakie zagrozenie sami powoduja , ich beztroska czasem nie zna granic , mowimy tu o poruszaniu sie po drogach bez sciezki rowerowej , waskich, kretych itp. Masz pojecie Mr. Roberto , jakie moze miec odczucia kierowca jadacej prawidlowo (90km/godz.) ciezarowki (o wadze do 40 ton kiedy za zakretem dostrzega prawidlowo jadacego rowerzyste ubranego jak NINJA ( czyli w kolorach lesno burych lub nawet czarnych) w okolicach zmorku z zawrotna predkoscia dochodzoca do 20km/godz . Jak myslisz ? jaki text kierowca puszcza w jego kierunku ? .................. powiem Ci w zaufaniu , jest to wiazka wszystkich dostepnych lacinskich jezykow swiata . Trzeba zrozumiec kierowce, bo on tam na tej drodze zarabia na zycie na codzienny chleb dla siebie i swojej rodziny, a rowerzysta najczesciej robi to dla rozrywki lub przyjemnosci (z pominieciem np pana listonosza). I jesli cos na nieszczescie sie przytrafi temu zagorzalemu rowerzyscie , to pan kierowca spedzi za kratami w najlepszym razie kilka lat i do konca zycia bedzie mial na sumieniu goscia ? Tak ze zrozumienie jest podstawa sukcesu , to co ja robie jest super ,a wszystko inne BEEEEEEE. ?

ski dołączył
14.05.2007

ski 16:49 | 15.02.2009

Oj Roberto, jestes chyba jedynym na tym forum, ktory potraktowal powaznie sugestie, ze jestes sprzedawca rowerow. Kompletnie nie znasz sie na zartach! Zapytales sie Marianny dlaczego nie zamieszcza zdjec samolotow, skoro lata samolotami. Pewnie z tego samego powodu dla ktorego ani ja ani nikt inny nie zamieszcza tutaj zdjec samolotow. My nie latamy samolotami po to tylko zeby latac, ale z koniecznosci. Samolot to tylko srodek transportu, podobnie jak rower. Jesli kogos interesuja wysokie gory, pustynie lub lasy tropikalne to nie ma innej mozliwosci dotarcia tam niz samolotem. Bardzo mnie zdziwilo to, co ponizej napisales:
cytat:
"Jak juz napisałem w komentażu pod zdjęciem, rower jest na zdjęciu bo na nim podróżuję. Gdybym podróżował koniem to wowczas stadnina byłyby na zdjęciu a gdybym podróżował słoniem ... to wówczas nic by nie było widać bo wszystko by się zaSŁOŃiło."
Twoje zdjecia wprawdzie nie sa zaSLONione, ale sa zaROWERowane, zaŻONAione i zaDZIECione. Jezeli robisz zdjecie swojej zonie, to napisz, ze to jest żona, a nie Nadbuzanski Park Krajobrazowy. Twoj sposob zwiedzania jest nieporownanie lepszy niz wycieczka autobusowa z pilotem, na pewno jestes blizej natury i zobaczysz zeczy ktorych wielu nie zobaczy, ale z twoich wypowiedzi wynika, ze uwazasz, ze tylko twoj sposob podrozowania jest jedynym do przyjecia. Kazdego przeciez interesuje cos innego.

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 17:42 | 15.02.2009

A teraz to mnie kwurwiłeś! Zachowałeś jak typowy polski szosowy król! Zapamiętaj to sobie, ze drogi sa dla wszystkich bez względu na to na ilu kołach sie porusza. Jeśli uważasz, ze po drodze jezdza tylko ci co zarabiaja to sie grubo mylisz bo ilu kierowcow jezdzi do cioci na imieniny, do kościoła czy na basen? A rowerzysta to nie jest szczeniak, ktory jezdzi tylko aby sie popisac przed koleszkami. Ja jezdze na rowerze codziennie do pracy ( nie jestem listonoszem) bo jest mi tak wygodniej, taniej, szybciej i zdrowiej i WARA wszystkim ode mnie. ----------------------------------------------------teraz na spokojnie. hightravel: "Dodam jeszcze tylko ze tak naprawde, to rowerzysci sa utrapieniem zawodowych kierowcow a to dlatego ze nie zdaja sobie sprawy jakie zagrozenie sami powoduja , ich beztroska czasem nie zna granic , mowimy tu o poruszaniu sie po drogach bez sciezki rowerowej , waskich, kretych itp. Masz pojecie Mr. Roberto , jakie moze miec odczucia kierowca jadacej prawidlowo (90km/godz.) ciezarowki (o wadze do 40 ton kiedy za zakretem dostrzega prawidlowo jadacego rowerzyste ubranego jak NINJA ( czyli w kolorach lesno burych lub nawet czarnych) w okolicach zmorku z zawrotna predkoscia dochodzoca do 20km/godz . Jak myslisz ?

Myślę, że nie każdy rowerzysta jeżdzi w takich kolorach. Myślę także, że jazda rowerzysty z prędkościa 20 km/h jest niczym w porównaniu do furmanki wypełninej sianem poruszającej się z prędkościa 5 km/h. I myślę także, że skoro ów kierowca nie potrafi zauważyć rowerzystę na drodze to także nie zauważy stojacej na drodze innej ciężarówki a to z koleii nie bardzo dobrze świadczy o owym kierowcy. A jeśli powyższe to nie stek bzdur wyssanych z palca tylko Twoje doświadczenia to powinieneś wiedzieć o tym, że zawodowi kierowcy mają obowiązek robić co 2 lata specjalistyczne badania lekarskie. Jakie ? To i Ty i ja wiem bo sam takie badania przechodziłem. -------------------------------------------------Jeszcze jakies zazalenia odnosnie rowerzystów?

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 16:56 | 15.02.2009

Paulinqa
"Roberto - piszesz ze nie szukasz poklasku wrzucajac swoje fotki tutaj to po co je wrzucasz? "

By siebie pokazac, pokazac moj sposob podrozowania, pokazac to co widzialem i to co przezylem... zgodnie z regulaminem Globtrotera

" Naszą misją jest dostarczanie naszym użytkownikom wirtualnej przestrzeni, dla wymiany myśli, informacji i wiedzy podróżniczej.

Najważniejsze działy serwisu to:

galeria zdjęć - fotografie podróżników ze wszystkich stron świata, możliwość oceniania i komentowania, wiele kategorii prezentacji

forum - miejsce pogawędek podróżników - kilka tysięcy wątków

ogłoszenia - szukaj ekipy na wyjazd, dołącz do grupy, sprzedaj, zamień, spotkaj się - w sezonie kilkaset tylko aktualnych ogłoszeń

artykuły - baza artykułów z kilkudziesięciu krajów.

drogowskaz - zbiór linków do relacji o podróżach "

Zdjecia są tylko załącznikiem do relacji z podróży.
Po za tym, Pauligo, ocenianie zdjęć jest opcją a nie koniecznością, nieprawdaz? Chcesz -oceniaj, nie chcesz- nie oceniaj...mi nie oto chodzi.
Odnośnie komentaży to ... chyba każdemu jest miło gdy usłyszy pochlebne słowa, nieprawdaż? Pod tym względem nie jestem odmieńcem.

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 16:05 | 15.02.2009

Kurna chata !!! Zimno,do bani pogoda:(( 3 rowery mam na wybiegu i treningowy jako czwarty ,pozostałe 2 na górze :(( Ale słonka nie ma :(( To fotki do bani by były :(( Bardzo ciekawy ten temat ! Zaczyna mnie to wciągać ! :))

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 17:02 | 15.02.2009

Roberto, ponieważ dyskusja widzę przeniosła się tutaj, więc dodam swoich parę groszy: Piszesz, że Twoja żona się nie uśmiecha bo nie pozuje... Stary - może to jest Twój problem!!! - Moja żona się uśmiecha nawet wtedy kiedy nie pozuje!! Patrząc na zdjęcia Twojej rodzinki wyraźnie brakuje jednego: UŚMIECHU!!!! Może zanim zaczniesz z nami dyskutować to zacznij rozmowę w domu od prostego pytania: Słuchajcie, a może byśmy teraz popodróżowali samochodem, samolotem??? Zobacz jaka będzie reakcja - może pojawi się uśmiech??? I jeszcze jedno - To Ty przedstawiasz nam swoje zdjęcia, więc może warto wziąć pod uwagę co lubimy a czego nie?? :-(.

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 16:45 | 15.02.2009

a u mnie slonko ale tez lenia zlapalem i tylko (high pressure) podtrzymuje przy pomocy kawy ,czytania i pisania komentarzy :))))

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 17:53 | 15.02.2009

I tu sie mylisz AMKB. Samochodem podrozuje ... w celu dowiezienia rowerow i bagazu na miejsce rozpoczecia rowerowej wyprawy. Gdybys sie nieco wysilil i przeczytal moja relacje to bys doskonale o tym wiedzial a tak tylko rozsiewasz plotki. --------------------------------------------------------------- i jeszcze jedno. Przez 10 lat sluzbowo samochodem podrozowalem po calej Polsce i nic po za drogami, stacjami benzynowymi i hotelami nie widzialem. Tak wiec poznalem doskonale ten sposob podrozowania. Jest do bani! Rowerem poruszam sie moze wolniej ale za to nie omine, zadnego slimaka, zadnej jaszczurki a wlasnie o to mi chodzi.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 17:08 | 15.02.2009

Barbi: Sorry - jeżeli chcesz być w Jury to musimy mieć sposób na tajne porozumiewanie się! Jak mam podzielić wszystkie te "upominki", które dostałem, żeby odpowiednio skorygować głosowanie? Jeżeli nie będę miał z Tobą kontaktu to niestety będziemy musieli cię skreślić z listy członków Jury!! :-))).

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 18:29 | 15.02.2009

Roberto !! Bardzo chętnie będę oglądać Twoje fotki z ślimaczkami,jaszczurkami ale największą frajdę zrobisz,gronu dziewczyn, dodając fotki roślin :)) preferujemy kwitnące :) Będę bardzo wdzięczna, bo to facety tutaj to przeważnie tylko góry,skały itp.nie mają gustu :((( :)

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 17:16 | 15.02.2009

( ad. konkurs: AMKB wysłałam CI "tajny" list a propos wyników głosowania itp. moje propozycje- zerknij i odpisz, będę jeszcze parę minut pod mailem:)
a poza tym Tobie i wszystkim dziekuje za głos w tej dyskusji. nie wiem czy już czas na podsumowania.
1.ogólnie wg mnie jest tak: rower jest super, ale nie można dyskwalifikować innych form podróży jako gorsze.
2. zdjecia rodzinne są raczej nie ok- przynajmniej wg mnie- na tym forum, i raczej nie można odwzajemniać się za tego typu uwagi, jedynkami i atakami na czyjś styl podróżowania, bo jedno z drugim nie ma związku

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 17:26 | 15.02.2009

Marianno wszystko jest ok !!!! Nawet na rolkach za sadzawkę !!!:) Tylko trzeba mieć,szacuneczek do innych :)) Nie krytykować ich zwyczajów,nawyków:)) A pokazać należy naszą tolerancję,niestety inni nie mogą zrozumieć,że można mieć inne poglądy:(( Od pewnego czasu np.AMKB przepada za grzybkami! Prawda ???? Ale wszystko z czasem ! Ja dalej uparcie!! Pstrykam,co tylko mogę i w jakiej tylko pozycji się da:))) A reszta to pikuś :))) Jednak zanim ocenicie moje foty,zastanówcie się czy warto stracić głowę ?:))))))))))))))))))))0

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:04 | 15.02.2009

Roberto: Pisałem o UŚMIECHU a nie o formie podróżowania :-)))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 18:17 | 15.02.2009

AMKB jak by nie patrzeć,musisz jakiś autoportret dodać ! Z uśmiechem jak czytasz takie wpisy :)))))))))))))))! Czekamy ! inaczej nie zrozumiemy !!!

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:37 | 15.02.2009

Barbi: Jak się skończy konkurs to ci coś w tajemnicy wyjaśnię. Na razie nie mogę bo mógłbym być oskarźony o używanie niedozwolonych środków dopingowych (zwłaszcza u płci pięknej!!) :-))). A swoją drogą biedna ta rodzina :-(((. Apel do wszystkich: Pomyślcie i zostawcie w spokoju..... :-(.

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 18:24 | 15.02.2009

Przecież podałam wszystko co trzeba :))))))))))))))))))))) ! Jeżeli nie potrafisz obsługiwać compa nic na to nie moge poradzić :(( Ale jestem z TOBĄ co Ty zadecydujesz ja popieram :)))))))))))))

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 18:33 | 15.02.2009

Barb, Twoja łagodność i sympatyczn epropozycje typu kwiatki, wskazują, ze chyba nie przeczytałas wszystkich wypowiedzi Roberto- które jakims dziwnym trafem umieszczają się nie w kolejności czasowej, tylko tak różnie- no więc ta zaczynająca się od : "a to mnie wk....." jest chyba bardzo nie...:((((( oj!!!! ja osobiście cierpliwość do dyskusji z panem R. straciłam.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 18:35 | 15.02.2009

chyba moderator na gwałt potrzebny! ale admin jest nieobecny ciałem i duchem:(((

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:45 | 15.02.2009

Barbi: Please!!! Wyślij do mnie email lub powiedz NIE - to wszystko. Na Twoim profilu nie ma emaila!!! :-((.

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 18:52 | 15.02.2009

AMKB nic nie kumam !!! Jezdem blądyna ! Co jest grane ?????? :(( Roberto to ja sobie chyba osobiście muszę wypożyczyć :)) Bardzo,ale to bardzo lubię mieć wymianę zdań z takimi PANAMI :)) Sam miodzio z musztardą :)) Ale on nie chce mi odpowiedzieć na moje pytanie :((( Czuje smroda przy .....

usunięty/nieznany 18:50 | 15.02.2009

lol, a wy nadal z tym konkursem... tutaj przez ten konkurs to takie wiory lecialy ze hej jak roberto smial skrytykowac biedna kozke za to ze jest czescia zoologii.... ja mysle ze roberto po prostu zkrzanil nam ducha zdrowej rywalizacji globtroterskiej.. teraz bedzie aby kto ma lepszy rower, lepsza zone, dziecko- ja odpadam, ani zony ani dziecka nie mam a rower skladak tez zostal skrytykowany jakoby skladakiem nie byl... szit.... czy zostal tu jeszcze ktos z poczuciem humoru? cz musze zony i dziecka szukac na kolejne zdjecia i lepszego rowera?

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 18:59 | 15.02.2009

Paula ja dam CI psa !!! Zaraz bedziesz miała :)))) Jest kochany,wszystko potrafi,nawet gazetę podaje,jak chce iść na spacer to kapcie zabiera,chodzi przy nodze bez smyczy (jeżeli nie ma na oku innego psa)Nawet buziaka potrafi dać,zapytaj beakal :))))Mówisz i masz :))))))))))))Jest malutki zaledwie 42kg :))) Działa jak budzik,jak nie wstaniesz,to zdejmie Ciebie z wyrka :)) Same zalety :))) No to jak reflektujesz ?

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 19:01 | 15.02.2009

Paula, ja już zrezygnowałam z rozstrzasania problemu z panem R. jego zachowanie jest wg mnie nie sportowe i nie fair- nie ma to nic wspólnego z uczestnictwem w jakiejś społeczności - w tym wypadku globtroterów, uśmiechu nie wydębisz. z dzieckiem i żoną daj se spokój , nie załatwiaj. ja czekam aż jakiś moderator wkroczy do akcji, bo jak widać nasze słowa są bezskuteczne. Jeszcze Barb miała ochote na jakąś rozmowę z nim w 4 oczy, ale nie odpowiedział- to było na wątku o zwierzetach. coż, dajmy sobie spokój z panem R. i tyle. po co sobie psuć krew! zajmijmy sie czymś milszym:)

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 20:49 | 17.02.2009

Jedni rodza sie z usmiechem, inni sobie robia operacje, jeszcze inni sa dobrymi aktorami lub marionetkami , a ja ... jestem naturalny .

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 18:56 | 15.02.2009

BArb, ok, jak do blądyny: zostałaś zaproszona do Jury konkursu walentynkowego- w związku z tym ja i AMKB chcemy sie z Toba wymienic poglądami na rozdanie miejsc w konkursie poza forum- czyli daj nam swój prywatny email, pisząc na nasz prywatny email lub powiedz, ze NIE - czyli, ze rezygnujesz z bycia członkiem Jury- tyle:)))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 19:01 | 15.02.2009

Nie ! To nie ! zawsze mnie wszyscy wydudkają :(( Tylko powiedzcie po ile wam na głowę przypadło ? :(((

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 19:03 | 15.02.2009

BARB!! prosze!! nikt Cię tu nie wydutkuje napisz od nas na priv, jesli chcesz z nami przydzielić miejsca. a jak nie hccesz... to powiedz, ze nei chcesz. Ty chyba nie lubisz ocenainia , prawda?? i temu się tak wymigujesz???;)

usunięty/nieznany 19:57 | 15.02.2009

Barbi, w marcu bede w Polsce na 3 dni. daj znac czy z psiakiem aktualnym to kupie dodatkowy bilet na samolot bo do bagazu te 42 kilo nie wejdzie ;)))))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 20:15 | 15.02.2009

To ja załatwiam juz wszystkie potrzebne papiery :)))) Książeczkę zdrowia ma,ale wyrobię mu paszport ,jak ma mieć miejsce w samolocie siedzące,to tylko przy oknie !!Bo sie może wnerwić,lubi tak na świat z samolota popatrzeć,na dodatek uwielbia jazde w samochodzie,nie kaprysi,moze być w bagażniku,tylko żeby mógł widoki podziwiać !!! Bo inaczej to pcha się za kierownicę :))) Fotka w załaczeniu :))) Druga fotka to instrukcja jak dbać o jego zęby :)) Należy po karzdym posiłku czyścic dokładnie wykałaczką :))

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 22:38 | 15.02.2009

Roberto,sprawdz ogłoszenia,znajdziesz człowieka o podobnych zainteresowaniach a ogólnie to wyluzuj
2009-02-13 20:49:52 -nokian
tytuł: mountain biking
kraje: POLSKA, CZECHY, SłOWACJA
witaj Roberto jestem bikerem ze śląska. kręcę juz od kliku lat. chętnie poznam kogoś lub dołączę do grupy żeby pojeździć na rowerze. chętnie poznam dokładniej góry naszych południowych sąsiadów.
2009-02-13 20:49:52 - nokian
tytuł: mountain biking
kraje: POLSKA, CZECHY, SłOWACJA
witaj, jestem bikerem ze śląska. kręcę juz od kliku lat. chętnie poznam kogoś lub dołączę do grupy żeby pojeździć na rowerze. chętnie poznam dokładniej góry naszych południowych sąsiadów.
nokian

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 22:43 | 15.02.2009

oj Ludki, Ludki, nie wolno sie tak spinac, bo sie wrzodow na zoladku nabawimy. milego wieczoru zycze wszystkim

usunięty/nieznany 23:00 | 15.02.2009

hahaha, dobre... Mario-mil tu masz super plusa za pomoc kolezenska, hahaha... watpie jednak czy Roberto tu zajrzy jeszcze... a jak wyszukac kogos kto lubi puszczac kaczki na wodzie? bo ja mysle ze to podobnie wazny temat jak problem Don Roberto i wymaga dyskusji globtroterskiej.... ehhh Promyczku, co tu sie wczoraj dzialo, oj dzielo sie dzialo, dobrze ze cie nie bylo bo wiory lecialy... wrzodow jeszcze nikt nie ma ale blisko bylo....mam nadzieje ze ty wplaw do tej Kenii sie wybierasz, jak nie to uwazaj po powrocie na negatywne opinie ze to nie0globtroterskie ponoc ;)))))))))))))))))) z tym radosnym usmiechem zycze wszystkim milego wieczoru :))))))

usunięty/nieznany 13:20 | 17.02.2009

tyle wpisow przez jednego zdjęcio-śmieciarza... macie zdrowie

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 13:26 | 17.02.2009

Mike :))) Prawie bardzo jasno i na temat :)))))))))))

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 20:44 | 17.02.2009

"autor komentarza: Mike30
tyle wpisow przez jednego zdjęcio-śmieciarza... "

Szkoda, ze nie miales odwagi mi powiedziec tego prosto w twarz. Dlaczego?

usunięty/nieznany 20:54 | 17.02.2009

Roberto - seria z portretami roweru to zasmiecanie portalu i sam to wiesz, ale nie ocenialem. Poza tym dyskutuje z tymi z kim chce..... odpisuje bo wywolales mnie niejako do tablicy. Milego wieczoru

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 11:29 | 19.02.2009

Jeden woli samochody, inny woli samoloty albo wielblady a ja wole rowery. Wiec w czym jestem gorszy?

usunięty/nieznany 11:43 | 19.02.2009

Dykusja bez sensu, ale ok..... doceniam Twoją rowerową pasję, życze Ci udanych i ciekawych podróży. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli umieszczasz zdjęcia na portalu to powinny być one ciekawe nie tylko dla Ciebie i Twoich najbliższych - ale dla wszystkich użytkowników. Sam widziałeś po ocenach i komentarzach, że jeśli dałeś ciekawe i dobrze zrobione zdjęcia to ich odbiór był co najmniej pozytywny. Więc po prostu podejć krytycznie do swoich fotek.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl