Forum dyskusyjne

Czas na zwiedzainie

kategoria inne

kraj Nepal

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 21:37 | 14.02.2009

Czy ktos moze mi powiedziec ile czasu poswiecic na zwiedzanie Kthmandu i Pokhare.Chcemy zobaczyc to co najbardziej ciekawe.Prosze o podpowieć.

ant dołączył
15.09.2008

ant 12:51 | 15.02.2009

1 dzień na Kathmandu wystarczy np. KTM Durbar Square, Swayambunath i Patan Durbar Square zakładając poruszanie się taksówkami, na Pokharę również dzień wystarczy. Oczywiście jest to minimum bo w bezpośredniej bliskości tych miejscowości są rzeczy warte obejrzenia, które zresztą sam zostawiłem na następne wyjazdy :-)

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 13:23 | 15.02.2009

Czy leciałeś z Delhi ze zwiedzaniem czy bezposrednio?I czy jechałeś z KT do Pokhary autobusem? Jak długo sie jedzie?

ant dołączył
15.09.2008

ant 13:34 | 15.02.2009

Czy leciałeś z Delhi ze zwiedzaniem czy bezposrednio?I
Nie bardzo rozumiem o co chodzi?

Jechałem autobusem z Pokhary do KTM - zajmuje to około 7 godzin.

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 16:41 | 15.02.2009

Sorki za pisownie.Chodzi mi czy leciales bezposrednio dalej czy zatrzymywałeś sie w Delhi pare dni na zwiedzanie.

tasman dołączył
29.12.2007

tasman 18:24 | 15.02.2009

bardzo polecam Patan i Bakhtapur - blisko Kathmandu, obydwa miejsca do zrobienia w jeden dzien jesli nie ma sie czasu.

ant dołączył
15.09.2008

ant 18:23 | 15.02.2009

Nawet nie wyjrzałem poza lotnisko, miałem mało czasu, który chciałem przeznaczyć na trek. Ale nawet gdybym miał ten czas to wybrałbym dodatkową trasę na trek :-) Delhi i Indie to osobny temat i nie ma co łapać kilku srok za ogon.

cimek dołączył
01.10.2008

cimek 19:08 | 15.02.2009

Ok wiec chyba tez wybiore tylko przelot przez Delhi.A jak bylo z powrotem byly jakies problemy z powrotem do Delhi.Tzn czy w KT przedluzaja sie loty do Delhi i trzeba zabezpieczyc dodatkowe dni na powrót.I czy miałeś wize indyjska.?

ant dołączył
15.09.2008

ant 20:34 | 15.02.2009

W KTM i Delhi odloty i przyloty odbyły się o czasie, tylko przylot do Moskwy w drodze powrotnej opóźnił się o 20 min, a że miałem tylko 1 godz na przesiadkę to była perspektywa czekania kilku godzin na następny lot, a lotnisko w Moskwie jest okropne. Opóźnień nie możesz wykluczyć i dlatego warto mieć choć kilka godzin na przesiadkę w Delhi, bo będąc w Europie już jakoś łatwiej dolecieć do W-wy.
Jeśli chodzi o wizę indyjską to sprawa ma się następująco:
1. jeśli nadasz bagaż bezpośrednio do KTM to w Delhi możesz przejść do hali odlotów i wizy nie potrzebujesz
2. jeśli nie nadasz, to musisz odebrać bagaż w Delhi i wtedy przekraczasz linię odprawy granicznej i wiza jest konieczna.
A następnie uważaj bo jest jeszcze green line, przed tą linią możesz spokojnie czekać w hali przylotów, bo do hali odlotów wpuszczają 3 godziny przed odlotem (teoretycznie bo ja wszedłem 4 godziny przed odlotem).
W przypadku dużych opóźnień linia lotnicza ma obowiązek zapewnić nocleg w hotelu a bez wizy nie będziesz mógł z tego w Delhi skorzystać.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl