Forum dyskusyjne

przyroda maroko

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

aluzsru dołączył
18.02.2009

aluzsru 19:55 | 18.02.2009

witam, wybieram się w marcu(6-21) do Maroka (Atlas, okolice Agadir, Marrakech, Zagora) chciałabym poznać przyroda tego kraju, czy może mi ktoś polecić szczególne miejsca, gdzie najlepiej tą porą rok się wybrać? czy ktoś widział ibisa łysego? dzięki U

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 20:18 | 18.02.2009

nie znam się na roślinności, nie wiem co to ibis, byłam w maju. ale polecam Ci ogrody YSL w Marakeszu-dużo kaktusów, kwiatów, palm, różności, na mnie zrobiły duże wrażneie, mam parę zdjęć z tamtąd w galerii:
www.globtroter.pl/zdjecia/31393,maroko,marrakesz,marrakesz,,jar  din,majorelle,ysl,ogrody,marrakeszu.html
www.globtroter.pl/zdjecia/31395,maroko,marrakesz,marrakesz,,jar  din,majorelle,,ysl,ogrody,marrakeszu.html
www.globtroter.pl/zdjecia/31394,maroko,marrakesz,marrakesz,,jar  din,majorelle,,ysl,ogrody,marrakeszu.html
a z roślinnosci "dzikiej" na mnie zrobił wrażenie gaj palmowy w okolicach Tamnugalt
www.globtroter.pl/zdjecia/36756,maroko,niedaleko,warzazat,tamnu  galt,gaj,palmowy,o,zachodzie,slonca.html
www.globtroter.pl/zdjecia/36811,maroko,okolice,warzazat,tamnuga  lt,gaj,palmowy-panorama.html
ciekawe rosliny (moim laickim zdaniem) widziałam tez za Warzzazatem:
www.globtroter.pl/zdjecia/36812,maroko,okolice,warzazat,gdzies,  przy,drodze,turkusowe,jeziorko.html
to parę linków do mojej galerii, przejżyj sam, może coś Cię zainteresuje. Pozdrawiam M.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 20:19 | 18.02.2009

przepraszam , powinnam była napisać "sama" :))

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 20:33 | 18.02.2009

nie robie zdjęć makro, ale mam pare "zbliżen" roślinek z parku YSL z Marakeszu, o którym pisałam - wrzuce je dzis do galerii, jesli bedziesz miała ochote, zobacz co można tam spotkac, pozdrawiam:)

usunięty/nieznany 20:54 | 18.02.2009

W Marakeszu bardzo przyjemnym miejscem sa ogrody Majorelle pomiedzy dzielnica Semlalia a Gueliz.

Sa tam piekne hibiskusy, roznego rodzaju palmy i kaktusy w kazdym chyba mozliwym ksztalcie, gaj bambusowy, drzewa oliwne, roze, pomarancze, lilie wodne i wiele roznych rodzajow drzew...

Ogrod byl zalozony przez francuskiego artyste Majorelle w latach 20-tych 20-go wieku i teraz jest wlasnoscia Yves Saint-Laurent -tych od kosmetykow...

Aha, sa tam fajne zolwie w bajorku...

Zaraz obok warte zobaczenia jest tez Muzeum Sztuki Islamskiej.

aluzsru dołączył
18.02.2009

usunięty/nieznany 20:57 | 18.02.2009

aha, jesli chodzi o gaje oliwne to jest tez piekne miejsce na obrzezach Marakeszu - nazywa sie The Menara. Jest tam nie duzy sztuczny zbiornik wody wokol starego pawilonu.. Pieknie sie w nim gory odbijaja w przejrzysty dzien a naokolo ogromna plantacja drzewek oliwkowych.

usunięty/nieznany 20:58 | 18.02.2009

aha, dopiero zaczailam ze Marianna sie do tych samych ogrodow odnosi jako YSL - hahaha, o tym samym wiec pisalysmy ;) ale Menare tez polecam...

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 21:02 | 18.02.2009

...taa Paula :)) własnie:) ja już wrzuciłam moje wypocinki z niego, ale się oczywiście nie bardzo podobaja, narazie jednej pani, trudno.. średnia pójdzie się paść, ale za to pokarzę co widziałam:) i o to ma tu chodzić

usunięty/nieznany 21:06 | 18.02.2009

ja mysle ze te srednie to malo mowia... wystarczy na fotki czyjes spojrzec i sie wie od razu czy byly sprawiedliwie ocenione czy nie... tym sie nie martw. mysle ze ten portal wlasnie dokladnie po to jest zeby dzielic sie tym co sie juz widzialo z tymi ktorych to wlasnie interesuje...

marianna_p dołączył
15.04.2008

aluzsru dołączył
18.02.2009

aluzsru 17:53 | 19.02.2009

jeszcze jedno, czy jako pzreciętny turysta, nieregularnie chodzący po górach mam szanse wejść na Toubkal czy już na sucho, odpuścić? jak tam jest z trudnością szlaku i jego oznakowaniem?

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 18:23 | 19.02.2009

nie byłam na Tubkalu, to ktoś inny może odpowie. ale generalnie szlaki w Maroku są nieoznakowane (np. w Dolinie Dades, czy a Satti Fatmie przy wodospadach, gdzie byłam)- wręcz przeciwnie wejścia na szlaki są ukryte, po to aby miejscowi mogli pobierać opłaty za pomoc, wskazanie do nich drogi, przewodnictwo. Np. przy Dolinie dades, kładka przez rzekę, prowadząca do trasy znjadowała się przy śmietniku za knajpą, jakby nam sympatyczny właściciel naszego pensjonatu nie zdradził tej tajemnicy, musielibyśmy komuś za to zapłacić. Marokańczycy w dużej części sa niezwykle pazerni wobec turystów:((

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl