Forum dyskusyjne

pieknie jest na Sri Lance

kategoria podróże po świecie

katarzynak23 dołączył
19.02.2009

katarzynak23 23:08 | 19.02.2009

Wróciłam ze Sri Lanki - pięknie tam jest i bajkowo! Gdyby ktoś miał pytania, to chętnie odpowiem

Marce83 dołączył
04.03.2009

Marce83 17:01 | 05.03.2009

Ja wraz z narzeczonym wybieramy sie na Sri Lanke w lipcu i mam takie pytanko w sprawie kieszonkowego, ile tak $ wystarczy nam na 2 tygodnie, biorac pod uwage pare wycieczek, nie wiemy jak cenowo wyglada tam zycie, dziekuje za wszelkie inf.

katarzynak23 dołączył
19.02.2009

katarzynak23 21:25 | 07.03.2009

Witam,
Zycie tam jest generalnie dosyć tanie.Na jedzenie dużo nie wydacie - jesc sie nie chce, chociaz wszystko pyszne, bo bardzo tam jest cieplutko :-) Duza butelka coli jakies 100 rupii, ananas spory - kolo 150 (trzeba sie wszedzie ostro targowac, zeby nie przeplacac) Przyznaje ze wstydem, ze juz zdazylam zapomniec miejscowe ceny i nawet nie pamietam, ile kosztowalo miejscowe piwo. Wiem tylko, ze bylo bardzo dobre i niedrogie! Co do wycieczek, to jednodniowa kosztowala ok.20 dolarow na osobe. Zafundowalysmy sobie jedna 2 - dniowa do Kandy w wariancie luksusowym, po 160 dolarow od osoby, z noclegiem w porzadnym hotelu i wlasnym samochodem z przewodnikiem kierowca. Gdyby jechalo wiecej osob, to oczywiscie cena bylaby odpowiednio nizsza. Nasz przewodnik okazal sie zreszta prawdziwym skarbem - nadzwyczaj rozgarniety i znosnie mowi po angielsku, co wcale nie jest powszechne. Poza tym chłop bardzo sie starał, wychodzil ze skory, zebysmy byly zadowolone. Gdybyscie wybierali sie na na pd - zach wybrzezu (np. Bentota, Ahungalla), to moge podac do niego kontakt, a nuz sie przyda. Aha, koniecznie poswieccie troche czasu, zeby obejrzec tamtejsze przepiekne ogrody, naprawde warto! Generalnie wydalam 300 dolarow przez 2 tygodnie, przy czym sila rzeczy najwiecej kosztowaly wycieczki. Jakbyscie mieli zapotrzebowanie na jakies konkretne informacje, pytajcie smialo. Moja przyjaciolka zaprzyjaznila sie z miejscowymi i jest w stalym kontakcie, wiec moze sluzyc jako skarbnica wiedzy na temat tamtejszych realiów.

Marce83 dołączył
04.03.2009

Marce83 14:19 | 09.03.2009

Oj, jak milo spotkac kogos kto tak nie dawno byl na Sri Lance, bo wciaz niewiele naszych rodakow wyjezdza do tego fascynujacego kraju, jakby nie bylo to spory kawalek drogi i spore koszty. Dziekuje za wyczerpujaca odp., caly czas zbieram inf. Tego sie wlasnie spodziewalismy ze ceny nie beda za wysokie ale i tak za bardzo nie planujemy korzystac z zakupow na zewnatrz bo mamy wersje all, no ale woda na wycieczki zawsze sie przyda. Preferujemy raczej aktywny wypoczynek i mysle ze troche pieniedzy zostawimy na Sri Lance, zabiegi Spa lub wycieczki beda nas kusily, oj beda...jeszcze na dodatek zatrzymujemy sie w hotelu w Wadduwa a tam podobno nie ma co robic wiec tym bardziej pozwiedzamy. Musze przyznac ze nie tania atrakcje sobie zafundowalyscie, po 160$ no ale na pewno bylo warto. My w zeszlym roku wyladowalismy na Dominikanie i na 15 dni pobytu mielismy 6 wycieczek, i ekstremalnych i poznawczych no a co było tego konsekwencja, to to ze wydalismy po 900$ na glowe :(, jeszcze w tym jakies oryginalne pamiatki dla familii i przyjaciol i suma sumarow portfel swiecil pustka, no ale to juz taki urok wczasow. Mam tez marzenie powygrzewac sie w tym slonku ale troche przeraza mnie ta wizja wiecznie zachmurzonego nieba jak wiekszosc podroznikow relacjonuje :(. Wiem wiem ze to tropiki, ze to pora monsumowa no ale chcialabym opalic troche swoje cialko. A jak to bylo u Was z ta pogoda? przywiozlyscie oprocz pieknych wspomnien rownie piekna opalenizne? czy mam o tym zapomniec juz na starcie :((. Pozdrawiamy

katarzynak23 dołączył
19.02.2009

katarzynak23 23:41 | 10.03.2009

Co do opalenizny, to wcale nie trzeba było się o nią starać, a raczej wręcz przeciwnie :-) Słoneczko kochane przygrzewało prawie cały czas, a nawet schowane za chmurami miało swoją moc. (Nie lubię mieć poparzonej skóry, wiec dla wszelkiej pewności cały czas smarowałam się mocnymi filtrami, a i tak wróciłam nieźle opalona. No a w kwestii wspomnień - ech, co tu dużo mówić! - już zaczynam tęsknić za tą przepiękną krainą...Jedno jest pewne - będziecie mieli wspaniałe wakacje!

Cieplas dołączył
20.01.2009

Cieplas 19:15 | 25.03.2009

Czy wiesz może, gdzie warto ponurkować lub choćby popływać z fajką?

katarzynak23 dołączył
19.02.2009

katarzynak23 23:43 | 29.03.2009

Miejsca do nurkowania: wybrzeże na pólnoc od Kolombo Negombo na południe Ambalagoda,Hikkaduwa na południowym wschodzie za Galle Welingama ,Matara ,Hambatota.Trzeba brac pod uwage że tsunani z 2004 roku mocn zniszczyło rafy a z kolei na pólnocy jest niebezpiecznie/Tygrysy tamilskie/i wschodnie wybrzeże tez było jeszcze niedawno miejscem starc.Jesli juz to Batticaloa lub Triconmalee

wisteria dołączył
20.06.2009

wisteria 22:07 | 20.06.2009

jade z rodzina w sierpniu do Bentoty. Napisz prosze gdzie warto jechac i co zwiedzic na tej pieknej wyspie. Czy pływalas na desce, albo moze wiesz coś na ten temat. Kazda informacja bedzie badrzo cenna, bo nie mam przewodnika. jesli mozesz to wyslij namiary na tego waszego przewodnika = moze skorzystamy, jedziemy w 5 osob

swift dołączył
27.02.2007

swift 23:15 | 20.06.2009

O co chodzi z tymi chmurami ? Byłem ma Ceylonie kilka razy, w róznych porach roku i zawsze było totalne słońce. Koniecznie trzeba zobaczyć Sigirija, parki narodowe Yala i Uda Walawe, cudowne Nuwara Eila, Pinnawela , Adams Peak itd

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:14 | 20.06.2009

Wszystkie wycieczki możesz kupić u chłopców z plaży. Ceny maja konkurencyjne i nie ma strachu, że oszukają Cię.

wisteria dołączył
20.06.2009

wisteria 21:53 | 26.06.2009

Witam. Mam pytanie do Wszystkich. Czy wiecie gdzie najlepiej wynająć vana z kierowcą ( przewodnikiem) na 3 dniową wycieczkę powyspie. Może macie jakieś namiary na takiego człowieka mówiącego po angielsku. Ile to kosztuje?. Będę wdzięczna za informacje

katarzynak23 dołączył
19.02.2009

katarzynak23 22:20 | 26.06.2009

Mogę z czystym sumieniem polecić faceta, który nas woził po wyspie w lutym. Chłop rozgarnięty, bardzo się stara i znośnie mówi po angielsku. Nazywa się Tino Silva, jego telefon to 0094776644286. Powołaj się na Kasię albo Anię. Co do kosztów, to już trzeba się umawiać indywidualnie w zależności od sytuacji. Radzę się ciut potargować :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl