Forum dyskusyjne

Co warto robić zobaczyć w

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

vansen dołączył
21.01.2009

vansen 23:09 | 19.02.2009

Jeżeli był ktoś w tych miejscach i znalazł coś wyjątkowego lub wartego zachodu, proszę by się podzielił doświadczeniem. Chodzi mi o rady co warto w tych miejscach robić, jeść, zobaczyć, kupić i.t.p.

DELHI - VARANASI - KHAJURAHO - Panna National Park - Orchna - AGRA - Fatephur Sikri - JAIPUR - Ajmer - PUSHKAR - UDAJPUR - Kumbalgarch - Mt Abu - JODPHUR - JAISALMER - DELHI

Wybieram się tam już 2/3 tygodnie i chętnie zszedłbym z utartych w przewodnikach ścieżek.

Dokładny plan wyprawy na: www.vansen76.wordpress.com 

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 20:56 | 20.02.2009

Jaisalmer; polecam Puppet Show w Muzeum Pustyni, muzycy są otwarci na pogawędkę, fundator wystawy ma sporą wiedzę o Rajastanie, którego już nie uświadczymy i z rozkosza się nią dzieli. Jodhpur; to bardzo turystyczna ścieżka, ale nie waż się z niej zejść- a mowa o forcie, w którym z powodzeniem spędzić można cały dzień słuchając rajańskiej muzyki, zwiedzając najlepiej zorganizowany i najlepiej zachowany zabytek Indii (jak dla mnie). Puszkar; polecam pożyczyć motor i pojeździć po okolicy, fantastyczne widoki i górki i wioski w tym cygańskie. Tu tez znalazłam swojego mistrza jogi, można tez pobębnić na ghatach przy wieczornej pudży.... Zakupy polecam w Rajastanie- z moich orientacji najtaniej- od biżuterii po wyroby skórzane i skóropodobne..ciekawostka to sakiewki z (ponoć) skóry z jajek wielbłąda..bez żadnego szycia..po prostu torba;)

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 21:16 | 20.02.2009

podłączę się do odpowiedzi. Jodhpur to IMO najgenialniejsze miejsce w Rajastanie i absolutny top całych Indii. Byłem w tym stanie 2 krotnie,spędziłem tam w sumie jakieś 2,5tyg zjeżdżając prawie cały (poza południową częścią).Ze wszystkich miast właśnie Jodhpur wywarł największe wrażenie. Jest stosunkowo mało splądrowany przez turystykę (w przeciwieństwie do Jaisalmer) ma co najmniej 2 przegenialne zabytki - Fort Mehrangarh i pałac Umaid Bhawan. Do tego makhania lassi serwowane na rynku to dzieło sztuki godne wzorca w Sevres. Po stokroć warto tam być jak najdłużej.
Co do Jaisalmer to na pewno piękne miejsce, ale pod warunkiem,że akurat jest sporo turystów. Inaczej samotnemu białasowi sklepikarze nie dają spokoju,a Jaisalmer to w zasadzie jeden wielki sklep z pamiątkami.Natomiast na pewno fenomenalną rzeczą jest safari na pustyni khuti (koniecznie z noclegiem na piachu) organizowane z wioski Khuri (polecam Titanic GH tamże), koszt 2 lata temy wynosił około 700rs za 2 pełne dni z żarciem i noclegiem na absolutnie urzekających wydmach.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 21:17 | 20.02.2009

oczywiście chodzi o safari na pustyni THAR.

vansen dołączył
21.01.2009

vansen 22:15 | 20.02.2009

Oto mi właśnie chodziło dziękuję badzo, piszcie dalej notuję cały czas.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl