Forum dyskusyjne

Ciche zakątki - tylko dla Globtroterów

kategoria podróże po świecie

Kariolka_11 dołączył
12.02.2009

Kariolka_11 09:31 | 20.02.2009

Zalożyłam ten wątek po to, by osoby które podróżowały po Chorwacji lub podróżują podzieliły sie informacjami dotyczącymi miejsc pobytu . Chodzi mi o małe zakątki , i mieścinki w których nie ma tłumów i można poczuć prawdziwy chorwacki klimat . Milej wspominamy ciche zakątki niż wielkie turystyczne kurorty w których pełno turystów z aparatami fotografującymi wszystko .Ja dwa lata temu znalazłam małą miejscowość o nazwie Priźba . Mała oznacza tylko 100 stałych mieszkńców . Tłumów turystów tam nie zastaniesz . Rano z balkonu naszego mieszkania oglądaliśmy delfiny i piękny widoczek na trzy wyspy : Korcula, Hvar i Brać . Była to najpiękniejsza mieścinka w jakiej do tej pory w Chorwacji byłam .
Czekam na wasze relacje i pozdrawiam :)

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 19:12 | 20.02.2009

Ja jestem zauoroczony terenem Plitwickich Jezior ale nie ta czescia dostepna dla turystow autokarowych lecz terenow niedostepnych dla ruchu samochodowego ale dostepnego dla rowerow.

Kariolka_11 dołączył
12.02.2009

Kariolka_11 16:05 | 23.02.2009

Same Plitvickie Jeziora są piękne :) mimo że atrakcja typowo turystyczna to warto je zwiedzić .

kumo dołączył
23.02.2009

kumo 21:24 | 23.02.2009

chcecie zobaczyc prawdziwa Chorwacje, to proponuje zjechac z autostrad i jezdzic starymi drogami, sperpentyn przepasci, opiszczone miasta po wojnie. Pamietam jak kiedys jechalem przez taka miescine, kazdy dom rozwalony z mozdzieza lub pozadnie ostrzelany, a przed jednym (cala wiocha pusta) siedzi na stolku stary zasuszony czlowiek. Niesamowite wrazenie.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 21:54 | 23.02.2009

mieścina Betina na wyspie Murter (połaczonej z lądem mostem zwodzonym, 30 km od Sibenika), znana z budowy starego typu łodzi oraz dla tych co łodzię - knajpa " u Bebana" pod tą nazwą każdy miejscowy zna, tak jakbyćsie wpływali na Kornatti od strony płd.

Kariolka_11 dołączył
12.02.2009

Kariolka_11 11:13 | 24.02.2009

kiedyś też przejeżdżałam taką mieścinką gdzie każdy dom był opuszczony ( mimo iż kilka lat po wojnie ) Widok przerażający . Jechaliśmy kiedy zaczęło się ściemniać i wyglądało to jak wioska widmo . Straszne .

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 10:18 | 28.07.2009

to domy Serbów..nikt nie chce tam mieszkać..
polecam Mljet, najdziksze i najpiekniejsze miejsce w południowej Dalmacji, wyspa będąca parkiem narodowym z małym portem i góra dwoma kempingami..a zejscie na plaże po linach;)

AgaBo dołączył
02.01.2010

AgaBo 13:45 | 10.02.2010

Polecam Omiś we wrześniu. Garstka turystów, ceny 30% w dół, piękne widoki, a wieczorem pivko w nie zatłoczonej knajpce:)

moniq silesia dołączył
06.04.2010

moniq silesia 09:53 | 12.04.2010

Polecam Drage, większe miasto w pobliżu Biogradu na północ oraz Sibenik na południe. Samo Drage to tylko domki i apartamenty do wynajęcia, cisza spokój, nie ma tłumów. Same Drage położone jest na stromym wybrzeżu i jest bardzo urokliwe. Można wejść na górę widokową, wtedy całe wybrzeże z wysepkami dokąd wzrok sięga.
Pozatym Supetar na wyspie Brać, przemiłe miasteczko portowe, nieco większe.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl