Forum dyskusyjne

dobry przewodnik po Tatrach

kategoria podróże po świecie

usunięty/nieznany 12:21 | 20.02.2009

Czy ktos moze polecic dobry przewodnik po tatrach? zeby byly w nim dobre mapy i schroniska a najlepiej tez strona slowacka opisana. Szukalam na necie i jest kilka ale wolalabym zeby ktos z praktyki polecil ktorys.

Planujemy w wakacje sie powloczyc po Tatrach jakies 2 tygodnie, zaliczyc Rysy i kilka innych szczytow jak pogoda bedzie dobra.

dzieki duze

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 01:02 | 21.02.2009

Paulinqo przy wejsciu do parku na Lysej.............. mozna wszystko nabyc ale nie obejmuje Slowacji w naszych gorach to nawet po ciemku mozna wszedzie dojsc ................... mysle! ale co niektorzy mieli klopoty wiec roznie ludzie rozne mozliwosci? Rysy zrobilem w 3,5 h wejscie i zejscie 1,5 h po drodze jeszcze nazbieralem worek smieci ,,,,,,,,,,,, jest tego troche po niefrasobliwych turystach:((( kwestia co chcesz zobaczyc? i gdzie chcesz wejsc ? mozna przyjac ze w expresowym tepie w ciagu dnia mozna powiedzmy przejc Orla Perc i zanocowac w schronisku w Dolinie Pieciu Stawow ( rezerwacja lub nocleg na tarasie pod golym niebem)mozna tez wybarc sie w kierunku na zachod i zaliczyc tzw Czerwone Wierchy i zejsc do Koscieliskiej ,tam czeka na Ciebie kilka jaskin ( Mrozna , Raptawicka , Mylna ) kolejny dzien Rysy i slowacka strona (nie znam) mozliwosci jest duzo kwestia dobrego planu dostosowanego do Twoich mozliwosci kondycyjnych i czasowych, bierz pod uwage pogode Wazne! czas w ktorym sie poruszasz po gorach ,moga byc piekne ale i zabojcze nawet latem !!!! nie nie nie przesadzam wielu bylo mocnych gosci ktorzy skonczyli swa przygode z gorami miedzy innymi na Orlej ....... mierz , zamiary na swoje sily...... Pozdrawiam !

usunięty/nieznany 13:05 | 23.02.2009

dzieki Hajek, my bysmy chcieli jakas trase ulozyc tak zeby od schroniska do schroniska sie przemieszczac. szukam przewodnika dobrego coby wczesniej zakupic i zaplanowac trase. Chodzi mi glownie o dobre mapy ze szlakami i schroniskami. nie chcemy sie forsowac za bardzo, nic ponad sily. Polska strone znam troche ale slowackiej wogole. chcialabym przewodnik z zaznaczonymi schroniskami po obu stronach Plus trasy/szlaki i najlepiej taki polecany czas na dany szlak zeby moc lepiej zaplanowac wyprawe.

Jak ktos moze jakis dobry przewodnik polecic to bede wdzieczna ;)
pozdrawiam

uranmars dołączył
31.01.2009

uranmars 09:30 | 24.02.2009

Nie ma przewodników z dobrymi mapami. Mapa musi być osobno. Dobrych map Tatr (i polska i słowacka strona) w dzisiejszych czasach jest mnóstwo. Ja wziołem laminowane, nieprzemakalne, okolo 20 zł za jedną, a na całe Tatry trzeba dwie. Najlepszy przewodnik po Tatrach to ten autorstwa Józefa Nyki (wydawnictwo Trawers), parenaście wydań (to mówi samo za siebie). Osobno Tatry polskie ,osobno słowackie. Ale najważniejsza jest mapa przy samodzielnej wędrówce.
Jeżeli lubisz również bardziej egzotyczne podróże to zapraszam do obejrzenia filmów podróżniczych Boso Przez Świat bezpośrednio ze strony www, bez ściągania pliku na komputer:
www.BosoPrzezSwiat.szu.pl/ 

malyklik dołączył
04.08.2012

malyklik 17:18 | 04.08.2012

Najlepszy przewodnik po Tatrach, to przewodnik z krwi i kości, że tak powiem. Byłem bardzo sceptyczny w tym temacie i zastanawiałem się po co przewodnik w Tatry jeżeli są mapy itd...Bardzo się myliłem. Podróżowanie z przewodnikiem to zupełnie inne przeżycie niż z mapami. Obie sytuacje są po prostu inne. Ja szukałem w google a mojej grupce przewodził przewodnik zakopane tatry potatrach.com 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl