Forum dyskusyjne

CHAT - wpisujcie sie

kategoria podróże po świecie

usunięty/nieznany 15:45 | 20.02.2009

O tym sie pisze od dawna. Wyraznie widac, ze czy watki na forum, czy opisy zdjec, sluza do tego bysmy sobie mogli pogadac. Trzeba przez to sledzic, gdzie, na jaka fotke czy na jaki watek przenosi sie dyskusja...... mysle ze fajnie by bylo miesc mozliwosc pogadania online.....
Jesli sie ze mna zgadzacie - wpisujecie sie pod apelem do O.Admina o dodanie CHATA na globa

ziutam dołączył
04.02.2008

usunięty/nieznany 16:35 | 20.02.2009

Tak, ja tez chcialam uprzejmie Admina poprosic o takowy CZAT - byloby czatowo ;))))

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:15 | 20.02.2009

Czad to takie panstwo w Afryce odpowie ci O.Admin :-))) o ile w ogole zrozumie co sie tu dzieje

usunięty/nieznany 17:25 | 20.02.2009

ale my chcemy takiego przez T... moze zaczai... jak sie wogole pokaze...

grizzly dołączył
01.11.2008

grizzly 18:42 | 20.02.2009

Tez jestem ZA. powinien byc chat jako osobvna kategoria

usunięty/nieznany 20:36 | 20.02.2009

powinny byc dwa czaty - jeden dla zapalonych podroznikow bez poczucia humoru, ktorzy nawet sami tekstow nie umieja wymyslic tylko z totalnego braku czasu kopiuja innych i ktorzy nie chce dyskutowac o niczym innym niz podrozach (hmm... a skad znajduja czas na kopiowanie innych - nie wiem), a drugi dla ludzi ktorzy nie tylko o podrozach chca rozmawiac ale i o wszystkim co w podrozach sie nauczyli, ktorzy lubia pozartowac i pogadac pol nocy przy szampanie i paczkach...

sprawa jasna - grizzly, wez sobie skrzyknij jakas paczke w koncu a nie tak nas przesladujesz i kopiujesz... znajdz sobie tu jakichs przyjaciol, zalozcie KLUB PRAWDZIWEGO PODROZNIKA a nas prosze cie nie przesladuj, nie podgladaj o czym gadamy skoro tak jestes temu przeciwny... zalosne to troche... wygladasz jak takie dziecko odrzucone z paczki... hmmm. poczekaj, przeciez ty w paczce jeszcze nie byles... i z tym podejsciem do rzeczy duzo wody uplynie zanim sie znajdziesz...

mowie ci chlopie, zdrowiej dla ciebie bedzie jak sie skrzykniesz z innymi PODROZNIKAMI Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA i wreszcie zejdziecie z nas...

buziaki i wez sie nie stresuj tak bardzo bo stres pieknosci szkodzi... ja lece na piwko... a ty mozesz sobie potem poczytac o tym do poduszki...

usunięty/nieznany 20:38 | 20.02.2009

Nie opustoszeje.... po pierwsze Chat nie bedzie punktowany - wiec klikacze i tak beda tam zbierac pkt. Po drugie wazniejsze - jak jestes sensowny i ogladasz zdjecie to dasz tam komentarz - a plusem bedzie to ze autorzy fotek pozbeda się koment. ktore sa wyraznie nie na temat:):) Adminowi ruch na portalu nie spadnie - doda sobie kliki na chatcie, a my bedziemy miec gdzie gadac i du... Marynie

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 20:34 | 20.02.2009

w sumie masz racje ! ale wtedy kompletnie opustoszeje dzial komentarze przy zdjeciach ?

usunięty/nieznany 20:47 | 20.02.2009

nie rozumie za bardzo czego grizzly tak zaciecie szuka miejsca do pogadania o podrozach???? niech idzie do watku gdzie ludzie o takowych dyskutuja i po ptokach... Grizzly, to samo z chatem bedzie - jedni beda o d... Marynie gadac a inni o czyms innym... naucz sie z tym zyc... wszedzie tak jest...

Ja jak mam ochote poudzielac sie na tematy ktore znam to ide do odpowiednich watkow... jak mam pytanie to zamieszczam nowy watek... chcesz pogadac o podrozach to rozpocznij taki watek i rozpocznij dyskusje... czy tego tez nie potrafisz i aby czekasz zeby skopiwac czyjes? chetnie pogadamy z toba o podrozach - tylko wez i cos zrob a nie aby gadasz duzo, i to w wiekszosci cytatami.... zal

usunięty/nieznany 20:51 | 20.02.2009

grizzly - i masz i nie masz racji - mysle ze chat rozwiaze i Twoje watpliwosci - z jednej strony to portal dla globtr. ... ale z drugiej czy globtr. musza gadac tylko o podrozach... czy chirurdzy gadają tylko o operacjach...... popatrz na to tak... jak chcesz pogadac o podrozach to porsze bardzo, a jak o tym ze baby tu porwala mania grzybow ... tez prosze bardzo... i to jest cool :):)

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel dołączył
24.03.2008

usunięty/nieznany 20:55 | 20.02.2009

Mike, widzisz ja mowilam ze jak ty cos powiesz to juz powiesz.... ja sie zawsze motam, krece w kolko...

Grizzly zwyczajnie nie rozumie ze tak samo jak sa rozne rasy ludzi tak samo sa tez rozne charaktery i to ze kazdy tez inaczej podrozuje i innych zmyslow uzywa do odbierania swiata... portal jest duzy, zmiesci sie kazdy... a w tym momencie to ty drogi Grizzly poelniasz aby plagiat za plagiatem kopiujac nas bez naszej zgody... moim zdaniem ban sie nalezy za takie zachowanie...

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 20:58 | 20.02.2009

Też jestem za ,ale misio dziwne że nie śpi ? Przykre to jest,co on robi !!!

usunięty/nieznany 21:00 | 20.02.2009

nooo.... calkiem chyba nie zauwaza ze to zalosne raczej niz smieszne jest... ech... zal

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 21:42 | 20.02.2009

Jakby co to ja jestem za ;)) Wracam w poniedziałek;))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 21:45 | 20.02.2009

A gdzie Cię niesie. Piwo się grzeje...

grizzly dołączył
01.11.2008

grizzly 22:02 | 20.02.2009

Paulinga, co ty tak co chwile grizzly, grizzly i grizzly. Nikt inny nie poswieca mi tyle czasu co ty. Zakochalas sie czy co? Zarzeklas sie ze juz wiecej sie nie odezwiesz, ale jakos nie mozesz o mnie zapomniec :)

usunięty/nieznany 22:32 | 20.02.2009

sie przylepa przylepila... nie masz innych znajomych... idz na nasza-klase... moze tam dla odmiany ktos o podrozach dzis gada... wiesz, jak tak bardzo ci zalezy na wejsciu do grupy to moze przestan sie tak zalosnie zachowywac... miales przeciez zakladac watek o podrozach... poza tym ty z nudow nas kopiujesz to ja z nudow od dzis bede o tobie gadala... i to nie myl tego z jakims zauroczeniem czy co...wrecz chyba ty jakas miete tu do kogos masz co sie tak ewidentnie nas uczepiles jak rzep psiego ogona... ja sie nie pcham tam gdzie mnie nie chca...

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 22:34 | 20.02.2009

Dobra. Z tąd uciekam. Tu gryzą :-))

usunięty/nieznany 22:34 | 20.02.2009

ejjjjj, zreszta naucz sie czytac najpierw zanim cos do kogos napiszesz. PAULINQA jest przez Q nie przez G... kapeszi??????? geez... czy tak trudno Q wstawic??? pierwsza litera na klawiaturze...

grizzly dołączył
01.11.2008

grizzly 23:26 | 20.02.2009

niestety nie znam kapeszi, jestem Polakiem. to jakis slang? geez?

usunięty/nieznany 23:31 | 20.02.2009

to czego sie Niedzwiadek Szary nie nazwales tylko grizzly? POLAKU?

usunięty/nieznany 23:32 | 20.02.2009

wiesz, dam ci rade, bo cos ci nie ida te podchody za dobrze... wez idz sie sklonuj raz jeszcze i sprobuj wtedy...

cichy73 dołączył
04.02.2009

cichy73 13:10 | 21.02.2009

jestem za a nawet przeciw :))))))
a na poważnie to świetny pomysł !!!!!!!!!!!!!!!

usunięty/nieznany 13:20 | 21.02.2009

Uwazaj cichy, swoim wpisem tutaj ryzykujesz ze powyzszy Niedzwiedz Szary polak ciebie tez skopiuje...

usunięty/nieznany 16:15 | 21.02.2009

Paula - wez sie jak trzeba za tego grizzlego ... bedzie spore futro na następny sezon :):) nie norki, ale zawsze :)

cichy73 dołączył
04.02.2009

cichy73 17:23 | 21.02.2009

no to będę musiał być ostrożniejszy bo niewiem czy się przed niedzwiadkiem obronie przeciesz CICHY jestem :)))))

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 20:55 | 21.02.2009

Hmmm.... dopiero dołączam do Was, próbuję się we wszystkim zorientować... widzę, że i u Was swary przedszkolno-podwórkowe ;)))

usunięty/nieznany 21:14 | 21.02.2009

SuShe, witamy! U nas jak w rodzienie - poczytaj wpisy, pooglądaj fotki z komentarzami i baw się z nami. A ponieważ jak w rodzinie to i czarne owce i szalone ciotki i wujki z Lichenia, etc.... komplet...... ale be cool and have fun:):) witamy - daj jakies swoje fotki, pozdro Mike

usunięty/nieznany 21:28 | 21.02.2009

Kochani.... teraz trochę na poważnie..... mój apel o CHAT był na poważnie - codziennie musimy śledzić różnę wątki, zdjęcią by wiedzieć co się dzieje i by sobię pogadać. Może chwilo rozbite dyskusje po całym portalu wydają się nawet zabawne, ale z czasem jest to męczące.... poza tym miło wiedzieć kto jest on line by np. zapytać o filtry, czy jak przejechać beż nękania granice PL-UA(że tak od siebie)... pokazmy O.Adminowi że to nie temat jak wiele innych i że warto NAM pomóc!!!!

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 21:44 | 21.02.2009

Mike , ja wiem że nasz przewielebny zrobi nam tego prezenta :)) On nie z Tych, czy on jest ślepy ? Nie widzi jaką robotę odwalamy ??Przecież jak się wyłączymy to znowu będzie tylko słychać klik klik klik Admin chodź na słowo!!

matt dołączył
10.02.2009

matt 23:52 | 21.02.2009

Jest CHAT ! Prosze bardzo... Zalozylem pokoj o nazwie "Globtroter" na onet.pl.
Wystarczy zalozyc sobie nicka z haslem i mozna czatowac !
Link do czatu:

czat.onet.pl/client.html?ch=Globtroter&e=0 

SuShe dołączył
20.02.2009

SuShe 07:00 | 22.02.2009

Dzięki:), dorzucę później jakieś fotki, jasne.

usunięty/nieznany 10:56 | 22.02.2009

ok, ale ja uwazam ze chat powinien byc tu.... dla nas...

agatachristi dołączył
04.05.2008

agatachristi 21:31 | 22.02.2009

...wow, ale numer...może być czat...przynajmniej można byłoby popsioczyć na zalew zdjęć z Chin, albo pogadać o grzybach i rybach:)...no i ...oczywiście o podróżach tych dużych i tych małych, pozdrawiam;))

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 18:33 | 23.02.2009

A ja jestem PRZECIW!!
Po pierwsze, chyba musi być ktoś kto jest przeciw... :-)))
Po drugie - czat można znaleźć wszędzie gdzie chcecie...
Po trzecie.... Te dyskusje pod zdjęciam, mają czasami dużo uroku i zachęcają do zaglądania do zdjęć!! :-)) Psioczyć można wszędzie!!!!!!!
Nie wylewajcie dziecka razem z kąpielą..... :-))

usunięty/nieznany 18:38 | 23.02.2009

No tak, AMKB wrócił...... rzeczywiście musisz być na nie....... jak ma ochote on line pogadać z kimś z g-troterow to nie bede go szukal na onecie czy gdzies indziej.... a takie skakanie z forum pod jakies zdjecia, potem znowu sledzienie gdzie przeniosl sie watek to bez sensu.... i jakis niewinny autor dal fotem a potem ma 50 powiadomien i czyta wpisy grupy okolo 8 osob o d.... Marynii.... (no moze pierwsze 2 sa jeszcze jakos zwiazane ze zdjeciem :):):)

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 19:08 | 23.02.2009

Mike jest rozwiazanie tego problemu ! Bardzo proste !! Po co rozmawiać jak wystarczy tylko klik. A jak kogoś o coś pytasz to i tak milczenie, jak zadajesz innej osobie pytanie to jest wojna :(( Po co rozmowy,palce od pisania też bolą ! Klikanie jest dla mnie 100%lepszą zabawą :)))!

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 19:12 | 23.02.2009

Właśnie rozpoczynam jazdę !! :)))

usunięty/nieznany 21:17 | 23.02.2009

Barbi, ostrzegam, ja tak w sobote zrobilam i cierpialam potem na skurcze wskazujacego cale popoludnie... zadna zabawa... wole juz nie komentowac i nie klikac niz tylko klikac, a juz najlepiej to wole komentowac... ja tam nic przeciwko nie mam dyskusjom pod zdjeciami, jedyny tego minus to ze potem mi ciezko znalezc te stare dyskusje, bo w Moje Konto pokazuje sie tylko okreslona liczba fotek ktore sie komentuje. a takze to ze niektorzy potem te fotki usuwaja...

tak czy siak mysle ze fotka to jest zawsze dobry zaczepnik do dyskusji... na czacie byloby ciezej miec o co zaczepic zeby zaczac rozmowe... a wogole to w koncu jest nas moze gora 10 osob ktore cos mowia wiec fotki poki co sa chyba OK. jakby sie wiecej osob rozgadalo to czat ma wtedy wiekszy sens

Barbi, a jakbys zwichnela wskazujacy to pamietaj, palec w zsiadle mleko - pomaga ponoc...

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 21:25 | 23.02.2009

A gdzie ja mam teraz mleka zsiadłego szukać ???Ale fajnie !!! Już jedną osobę potraktowałam 223223,to jest czyjś klon,ale ja mam czas! poczekam i drugą połowę też przetestuję innym kodem być może 1123211 a co ? :))))

usunięty/nieznany 21:30 | 23.02.2009

tylko uwazaj na Bana... e to ty widze systemem idziesz, a to w takim wypadku moze cie to az tak umyslowo nie zmeczy... bo ja to szlam sprawiedliwie, choc akurat biedne fotki trafialam non stop, ale wiekszosc trojek poszla a i tak mi bylo smutno... bo i smutne to jest jak ktos brzydkie rzeczy umieszcza tu.... i smutne jak klika bez sensu... wogole zal okropny ze nie moglam zostac klikaczem choc bardzo chcialam... nie przeszlam pomyslnie Proby Palca :)))))

a jak nie masz zsiadlego mleka to sprobuj potem ponacierac ciepla oliwa z oliwek, moze pomoze....

Podpisano: Byla Klikaczka, Co Prawda Aby Przez Godzine Ale Zawsze ;)))))

usunięty/nieznany 21:33 | 23.02.2009

PS: zauwazylam ze ciche zakatki TYLKO DLA GLOBTROTEROW maja niezle wziecie ;)))))))))))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 21:41 | 23.02.2009

A ja właśnie II jakiegoś klonika kończę podcinać !!! Ale jazda !!! Jak miło :))))) Przy następnym nowy system 123123123 ,może się nie zorientują że to ja ? :))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 21:46 | 23.02.2009

Szkoda że tutaj filmików nie można puszczać :(( Oj żal !!! Aż mnie skręca :)))))))

usunięty/nieznany 22:04 | 23.02.2009

hahaha... myslisz o tym rowerowym ;)))) ja mialam gdzies jeszcze lepszy jak koles na twarz ladowal... moj maz mnie tym straszyl jak pare lat temu rower sobie zazyczylam na jazde o londynie... tak sie bal ze bede miala wypadek ze straszyl mnie filmikami strasznymi rowerowymi... mam gdzies cala kolekcje ;))))

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 22:07 | 23.02.2009

A dla tych drugich ten drugi filmik :))))) Ale byłaby laba !!! Może wyprosimy u admina kino !!!!! :))) Albo budki tel z UK :)))))

usunięty/nieznany 22:09 | 23.02.2009

taaa... juz to widze... nie mozna sie doprosic zniesienia ocen a ty o kinie marzysz... ehhh... to by bylo dopiero...

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 22:21 | 23.02.2009

A co tam pierdołami sobie głowę zawracać :)) Jak zaczniemy więcej się drzeć,to może wreszcie coś usłyszy !!! :)) No co nie fajnie by było ?? Mam taśmy z filmami,oczywiście globtroterskie !!! Bez picu :))) A jest na co popatrzeć:)) !

usunięty/nieznany 22:26 | 23.02.2009

hahaha.... ja bym pewnie tez wynalazla sporo... duzo wlasnej roboty... oczywiscie globtroterskie, z roznych wypraw ;)))))))) ide zarzucic troche hiszpanskich fotek a potem ukladam puzzle z zamkiem szkockim... baj

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 23:09 | 23.02.2009

Ja myślę, że dobrze by było komentować fotki, dawać rady, wymieniać się uwagami, nawiązywać do podróży, bo widzę, że te same miejsca są fotografowane przez wiele osób. Maże i trochę więcej zdjęć mniej poważnych by się przydało, nieco zabawnych sytuacji, tricków fotograficznych

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:24 | 24.02.2009

no to jak dalem niepowazne cycki z ulic New Orleans to mnie cichy beret od razu gromnica po plecach niemowaic o reszcie jak sie zorientowal ze to paciorki a nie rozaniec :-)) a juz swicona H2O to sciekala po mnie ciurkiem w Promyczkach ksiezyca i daj tu zycie na globtortterze bummer !!!

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:26 | 24.02.2009

"Jak zaczniemy więcej się drzeć" to was O. Admin pozamyka w klatce i bedziecie za papugi robic :-))

usunięty/nieznany 07:29 | 24.02.2009

hahaha... podoba mi sie emski jak to wszystko poetycko ujales :))))))))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 17:46 | 24.02.2009

Mam pewien prosty pomysł na ułatwienie nam komunikacji: Czy można by w "twoim koncie" fotkę "komentowaną przez ciebie" na którą wszedł nowy teks wyróżnić ramką lub coś w tym rodzaju. Czy nie za bardzo gmatwam?

barbzurawska dołączył
20.10.2008

barbzurawska 20:25 | 24.02.2009

Wiecie co ! To jest myśl :))) Co jakiś czas obrazek grzybka w ramce :)))))))))))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 21:50 | 24.02.2009

Ale mi nie chodzi o względy estetyczne!!!! Tylko o informację, że tu się coś dzieje.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:15 | 24.02.2009

Witam

Z CHATEM moze byc problem poniewaz nie mamy dyzurnego ADMINA co by moderowal go przez 24/h na dobe, a jak wiadomo odwiedziny mamy takze z innych kontynentow.

Chcemy uruchomic "kolekcjonowanie" znajomych, a nastepnie prywatne kanaly dyskusyjne, dostepne tylko dla Takich grup osob.

pozdrawiam

GlobAdmin

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:31 | 24.02.2009

no tak a ci z innych kontynentow moga uzyc rakiet miedzykontynentalnych i przywalic w samo sedno a przynajmnie w morde i nie dac bo za daleko :-))

usunięty/nieznany 10:22 | 25.02.2009

lol, czyli bedzie tu calkiem facebookowo... znajomi... grupy dyskusyjne... ja facebooka lubie wiec pomysl mi sie podoba ;)

a kiedy to Admin zamierza uruchomic???????

usunięty/nieznany 12:36 | 25.02.2009

Dziekuje Adminie za odpowiedz na apel, proponowan rozwiazanie bedzie OK, pozdr

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:54 | 25.02.2009

tiaaaa i sie zrobia zajecia w grupach wlasnych....tej nie lubie tej nie kocham a tego wykopiemy a tam dokopiemy :-)))

usunięty/nieznany 15:15 | 25.02.2009

w sumie to teraz i tak jest podobnie ale troche bardziej balaganiarsko....

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 15:35 | 02.03.2009

Daję zainteresowanym przetłumaczony może nie najlepiej tekst piosenki napisanej przez Wysockiego poświęconej Miszy Chierganiemu

Idziesz po brzegu lodowca,
spojrzenia nie odrywając od szczytu.
Góry śpią, wdychając obłoki,
wydychając śnieżne lawiny.

Ale one z Ciebie nie spuszczają oka,
jak by tobie był spokój obiecany,
ostrzegając za każdym razem
przed lawiną kamieni i szczelinami szczerzącymi zęby.

Góry wiedzą, jak nim przyszło nieszczęście:
Dymem zaciągnęło przełęcze.
Nie odróżniałeś jeszcze wtedy
od wybuchów, górskich obsunięć

Jeśli o pomoc prosiłeś
głośnym echem odzywały się skały,
wiatr po wąwozach roznosił
echo gór, jak radiosygnały.

I kiedy szła walka o przełęcz, (?)
żebyś nie był przez wroga zauważony,
każdy kamień piersią przykrywał,
skały same podstawiały ramiona.

Kłamstwo, że mądry w góry nie pójdzie!
Poszedłeś - nie uwierzyłeś słuchom!
I miększy się robił granit i topniał lód
i mgła przy nogach słała się puchem...

Jeśli w wiecznym śniegu na wieki
zostaniesz - nad tobą, jak nad bliskim,
nachylą się grzbiety górskie
najtrwalszym na świecie obeliskiem.

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 21:53 | 04.03.2009

Wszystko zapowiada sie interesujaco ,ale te podzialy ,nie za bardzo :-)))

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:12 | 04.03.2009

te teddy jeszcze zyje !!!! geee ja myslalem ze go dominkon zagniotla zdjeciami biedaka :-))

teddy320 (konto zablokowwane) dołączył
09.11.2008

teddy320 (konto zablokowwane) 20:36 | 06.03.2009

Podzialy ,mam na mysli ''kolekconowanie znajomych '' i chaty 2-3 osobowe ha ha

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl