Forum dyskusyjne

Bajkal na wakacje

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

adasko dołączył
24.02.2009

adasko 16:17 | 24.02.2009

Cześć!

Poszukujemy osób chętnych do wyjazdu na Syberię w wakacje tego roku.

Kiedy?
Wyjazd najchętniej 29 lipca. Długość pobytu: 3–4 tygodnie.

Jak?
Ze względu na kłopoty z kupnem biletów na Kolej Transsyberyjską bezpośrednio w Moskwie oraz w celu uniknięcia pośredników proponuję skorzystanie z pociągu jadącego do Irkucka bezpośrednio z Warszawy. Pociąg odjeżdża w wakacje w każdą środę. Podróż trwa 5 dni z 8-godzinną przerwą na zwiedzanie białoruskiego Mińska. Jedzie się w przedziałach kupiejnych, czyli sypialnych 4-osobowych. Cena biletu to 930 złotych lub 695 złotych, jeśli uda się zebrać grupę minimum 6-osobową.
Powrót samolotem z Irkucka do Moskwy. W tej chwili udało mi się znaleźć bilet lotniczy (rosyjskie linie S7) na tą trasę kosztujący razem z opłatami lotniskowymi ok. 680 złotych. Jego mankamentem jest to, że nie można go przebukować, więc trzeba sztywno ustalić datę powrotu. Bilet z możliwością przebukowania jest o 600 złotych droższy. Powrót z Moskwy pociągiem bezpośrednim lub przez Białoruś.
Jeśli chodzi o noclegi na miejscu, to planujemy połączenie spania w namiotach, kwaterach prywatnych i schroniskach/tani hotelach.

Za ile?
Szacowany koszt wyjazdu, konsultowany z osobami, które już na Syberii były, to 3000–4000 złotych.

Po co?
Zrealizować swoje marzenie :) . Dokładniejszy plan zwiedzania zostanie ustalony, kiedy wykrystalizuje się skład grupy i długość wyjazdu. Na pewno nie zabraknie w nim sztandarowych atrakcji Bajkału, jak Wyspa Olchon czy Półwysep Święty Nos. Planuję jedną lub dwie wycieczki w góry. Wizyty w dwóch największych miastach w okolicy, czyli w Irkucku i Ułan Ude, oraz mniejszych miejscowościach wypoczynkowych, jak Bolsze Koty. To, czy wyprawa będzie obejmowała więcej pieszych wędrówek, zwiedzania nadbajkalskich okolic, odwiedzania mniej lub bardziej okolicznych miejscowości czy klasycznego odpoczywania w pięknych okolicznościach przyrody jest kwestią, którą z przyjemnością ustalę po zebraniu grupy.
Po przylocie z Irkucka planuję zatrzymać się 2–3 dni w Moskwie, żeby krótko zwiedzić rosyjską stolicę.

Kto?
W tej chwili na wyjazd mamy 3 osoby, których obecność jest niemal pewna. Ja, czyli Adam (lat 26), Justyna (27) i Maciek (24). Jeśli chodzi o przygotowanie do wyprawy: byłem już wcześniej w Rosji i na Ukrainie, także ani tamtejsze realia, ani objazdowe wyprawy nie są mi obce. Ja i Justyna mówimy po rosyjsku. Maciek to student turystyki, zajmujący się też nią zawodowo. No i oczywiście wszyscy jesteśmy bardzo fajni i sympatyczni :) . Na pewno sami to stwierdzicie po spotkaniu :) .

Kogo szukamy?
Uznaliśmy, że wyjazd większą grupą pozwoli zmniejszyć koszty, a do tego będzie po prostu raźniej i weselej. Nie traktujcie tej informacji jak ogłoszenia biura podróży – status wszystkich uczestników jest równy, nie ma organizatorów i klientów :) . Szukamy fajnych ludzi, których nie kręcą wakacje spędzane na plaży w hotelu all-inclusive oraz nie przeraża ich perspektywa spędzenia kilku dni w pociągu, spanie w warunkach polowych, chodzenie z plecakiem i bliskie kontakty z miejscową kulturą. Bardzo chętnie poznamy kogoś, kto ma ochotę na podobne wakacje. Byłoby super, gdyby udało nam się wcześniej spotkać i poznać, żeby na wakacje pojechać od razu w przyjacielskich układach. Preferowane miejsce spotkania to Warszawa lub Tomaszów Mazowiecki.

Na forum raczej często zaglądał nie będę, więc proszę o kontakt na maila: ajwich@wp.pl

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 23:23 | 24.02.2009

Witaj,
juz Wam zazdroszcze:)))
ja bylam nad Bajkalem w zeszle wakacje. Cos niesamowitego.
Przeczytalam z duzym zainteresowaniem plan zwiedzania. Proponuje koniecznie dolaczyc polnocna czesc Bajkalu - tj. Nizneangarsk. Stamtad swietne wypady do pobliskich wsi oraz wycieczka nad jezioro Frolicha - sasiedni brzed Bajkalu. Cos pieknego. Gdybs/yscie byli zainteresowani jakimis namiarami na tani nocleg lub podpowiedzia jak sobie zorganizowac wyjazd na Frolicha to sluze rada :)
ewentualnie prosze o kontakt pod adres: magdalab@biol.uni.lodz.pl

Polecam Ulan-Ude i Irkuck.

30300 dołączył
15.03.2009

30300 22:26 | 15.03.2009

Super pomysł, chętnie dołączę. Mam 45 lat i myślę, ze to nie przeszkoda. Lubię Wschód i ich tradycję. Byłem w Moskwie i Mińsku. Myślę, że będę pomocny w logistyce? Mój telefon 514707515.

luku dołączył
17.03.2009

luku 21:45 | 17.03.2009

Ja bardzo chetnie, jednak miedzy 13 lipcem a 10 sierpniem. Czy wasza data jest ostateczna?

adasko dołączył
24.02.2009

adasko 18:23 | 18.05.2009

Dziękuję wszystkim za odzew. Ekipa jest już zebrana, także dziękuję za kontakt. Fajnie, że tyle osób ma ochotę jeździć w tamte strony.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 19:25 | 18.05.2009

z niecierpliwością będę czekał na wrażenia i chętnie po Waszym powrocie będę chciał zadać parę pytań.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:14 | 18.05.2009

tytułem informacji - odpuściłabym sobie Irkuck i Ułan-Ude - dla mnie tam nic interesującego nie znalazłam - przedłużyłabym pobyt na Olchonie i płn Bajkale :). Pzdr

adasko dołączył
24.02.2009

adasko 10:03 | 19.05.2009

właśnie chodzi o to że nas tam nie było, więc siłą rzeczy chcemy być :) i zobaczyć właśnie to że tam nic nie ma ;)

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 14:12 | 19.05.2009

Ulan -Ude - jak kto woli. Miasto nie zachwyca i nie powala na kolana ale i tak warto je zobaczyc. Stamtad zreszta jest latwo dostac sie na Swiety Nos - a to polecam goraco. Natomaist Irkuck jest fantastyczny. Mozna go zobaczyc zupelnie w innych barwach w porownaniu z tym co pisza w przewodniku. To mieszanka nowoczesnosci z tym co stare. Miasto zachwyca swymi przepieknymi cerkwiami. Polecam objazd taksowka w te wszystkie miejsca gdzie zachowaly sie wspaniale budowle drewniane. Przy odrobinie szczescia mozna zajrzec do srodka gdy akurat gospodarze na miejscu.
Powodzenia i zycze wielu niezapomnianych wrazen !!

PS. Polnocna czesc Bajkalu, tj. Nizeangarsk i jezioro Frolicha (cudne) tez goraco polecam.

Magda

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 11:02 | 20.05.2009

jasne.... ile ludzi, tyle oczekiwań. Bez względu na to, co się komu podoba - ludzie, którzy tam żyją są cudownie życzliwi (przynajmniej ja tylko takich spotkałam). Powodzenia :D

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 21:29 | 20.05.2009

Rzeczywiscie LUDZIE super. Az sie wierzyc nie chce, ze jeszcze tak zyczliwych ludzi mozna spotkac :)

ola1 dołączył
26.04.2011

ola1 15:15 | 26.04.2011

ponawiam temat!
szukam chętnych, najlepiej 2-3 osób na wyjazd nad Bajkał w połowie lipca 2011. czas- około 4 tygodni ;) wyjazd niskobudżetowy ;)
w chwili obecnej chętne są dwie osoby - ja i mój chlopak, ale na pewno w większej grupie będzie weselej ;)
zainteresowanych baaardzo proszę o kontakt ;)
gg: 4332715 ;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl