Forum dyskusyjne

Bieszczady baza noclegowa

kategoria podróże po świecie

kraj Polska

moreno dołączył
16.03.2008

moreno 12:50 | 07.03.2009

Witam, planuję w tym roku spędzić wakacje w Bieszczadach. Nie wiem jednak jaka baza wypadowa jest tam najlepsza. Podobno tam to raczej z namiotem i przez cały czas pieszo ale jednak wolałbym jakąś kwaterę blisko węzła szlaków żeby było można coś wybrać i nie powtarzać szlaków (2 tygodnie planuję). Ponadto słyszałem że tam jest kompletna dzicz, mało ludzi (to jako wielki plus oczywiście) ale też słyszałem o bardzo słabo oznakowanych szlakach i łatwości zgubienia się. Czy trzeba więc jakoś się przygotować poza mapą, jakiś GPS może? Z góry dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam, moreno.

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 14:04 | 07.03.2009

nie uwazam, ze szlaki sa slabo oznakowane, ja przynajmniej nie mialam wiekszych problemow. trasy piekne. Wiecej problemow przysporzyl mi beskid niski, tam sa oznaczenia szlakow raz na kilometr i bardzo latwo sie zgubic. Po bieszczadach lazilam z mapa, a nawet czasem i bez i ani razu sie nie zgubilam, wiec GPS mozna sobie odpuscic, no chyba, ze gdzies tam przy Wołosatym chcesz sie pałetac, bo tam moze byc problem.

Co do dziczy, no dzicza totalna bym tego nie nazwala- moze juz sie przywyczaiłam- bo czesto tam jezdze i ludzi z sezonu na sezon jest coraz wiecej, ale nie jest to zsakopane, to ogromny plus.

Koniecznie trzeba zaliczyc poloniny, najwyzsze partie bieszczad, tarnice, rozsypanie etc. Dobra baza wypadowa sa wołosate albo ustrzyki dolne. Pod namiotem nie trzeba spac. sa schroniska- jedno z moich ulibionych, to schornisko pod rawkami, poza tym chata socjologa, Chatka puchatka na wetlinskiej, w wetlinie jest ful, w łupkowie, na koncu swiata. jest tego troche.

moreno dołączył
16.03.2008

moreno 17:34 | 07.03.2009

Dziękuję za rzeczowy komentarz. A Ustrzyki Górne? Gorsza baza wypadowa niż Ustrzyki Dolne? Znalazłem tam Noclegi Pod Szerokim Wierchem, cena 30zł za osobę wygląda całkiem atrakcyjnie, miał ktoś może kontakt z tą kwaterą? Godne polecenia? I jak z rezerwacją, trzeba kilka miesięcy wcześniej czy wystarczy tydzień lub dwa (czerwiec-sierpień tak mniej więcej)?

beakal dołączył
15.04.2008

beakal 18:40 | 07.03.2009

O Ustrzykach Dolny na bazę wypadową to zapomnij,za daleko.Z ustrzyk Górnych zaczyna się szlak na Caryńską i Tarnicę przez Szeroki Wierch,kursuą w sezonie busy do Wetliny i Cisnej albo stopem można;)) W zasadzie na nocleg to UG w porzo,blisko Wolosate.Szlaki są dobrze oznakowane,najwięcej ludzisków sobota,niedziela,ale warto.Jeżeli dopisze pogoda,to Bieszczady są fantastyczne na piesze wędrówki.Dobrze mieć mapę i przewodnik żeby zaplanować sobie ciekawą trasę,te nowsze mapy zawierają czasy przejść a to się przydaje.Pozdrawiam i polecam moje ukochane Biesy;)))

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 23:39 | 07.03.2009

O MEA CULPA!!!!! Jasne, ze Górncyh! napisalam i wysłałam

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 18:34 | 10.03.2009

Ja tez proponuje Ustrzyki Gorne. Super miejsce. Szlaki blisko.
Juz zazdroszcze :)

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 18:48 | 12.03.2009

Hej.
"Mało ludzi" to było w Bieszczadach 40 lat temu. Teraz nie obawiaj się, nie zginiesz. Szlaki są wystarczająco dobrze oznakowane.
Wiem, że to era GPSów, sam tą zabawką posługuję się na codzień, ale jakoś myśl że w Bieszczady szedłbym z nawigacją, jakoś odbiera tej wycieczce wiele uroku...
Wielu cudownych wspomień życzę, bo bieszczadzkie wyprawy są naprawdę niezapomiane...
pozdrawiam

mickin dołączył
18.11.2007

mickin 22:26 | 17.03.2009

Byłem w Bieszczadach w tamtym roku co prawda autem ale wszedłem na połoninę i Tarnicę i szlaki są oznakowane jak wszystkie inne w Polsce.
Jeżeli szukasz noclegów to zobacz na poniższe strony :
www.bieszczady.pl/ 
www.bieszczady.net.pl/ 
Zgubić sie nie zgubisz i GPS,a też jie będziesz potrzebował. Poczytaj troche na tych stronach. No chyba że chcesz sie wybrać na Wschód czyli Ukraine no to tam faktycznie może GPS spełnić swoją funkcje:)
Ja byłem pierwszy raz w życiu w tamtym roku i na pewno to jeszcze kiedyś powtórzę.
Powodzenia

mhasior dołączył
28.05.2008

mhasior 11:22 | 18.03.2009

zdecydowanie polecam spanie w schroniskach a nie w domkach w wioskach/miasteczkach. Lepsze towazystwo, nizsze ceny ale tez troche trudniejsze warunki - wiecej ludzi w pokojach, czasem posilek na wlasna reke. ale w czasie wycieczek mozesz zachaczyc o sklepy/bary. Polecam KOLIBE pod Przyslupem Carynskim (dobra baza na 2-3 dni) potem przejscie do Bacowki pod Rawkami z tamtad tez pare dni mozna pochodzic w okolicy. Potem przejechac albo przejsc do Wetliny (dla odmiany mozna zamieszkac w miejscowosci:P ) z tamtad przez Polonine Wetlinska do Bacowki pod Jaworzcem, dalej Cisna i Bacowka pod Honem, z tamtad Baza Namiotowa RABE i na koniec Lupkow lub Komancza...
tez w te wakacje jade ale pewnie dopiero w sierpniu...

Nie bierz GPS (lepiej wez gitarre:), mapa sie przyda zeby chociaz dowiedziec sie na jaka gore patrzysz. Szlaki dobrze oznaczone, w sezonie na pewo nie jest pusto - szczegolnei w rejonach Ustrzyk Gornych

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl