Forum dyskusyjne

Wybór kolei transsyberyjskiej

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 14:31 | 10.03.2009

Witam wszystkich.
Jestem w trakcie planowania "podboju" morza Syberii :) Chcemy tam jechać z ekipą koleją i stanąłem właśnie na rozdrożu. Jak zdążyłem się zorientować są trzy możliwości podróży koleją. Warszawa-Irkuck, Brześć-Moskwa-Irkuck i Brześć-Irkuck (z pominięciem Moskwy). Różnią się one cenowo, ale z mam inny dylemat. Wiadomo, że przez Moskwę prowadzi tradycyjna trasa transsibu, ale która z nich jest najbardziej "malownicza", najpiękniejsza i na której trasie spotka nas najwięcej zachwytu, zarówno za oknem, na przystankach i w pociągu.
Proszę tych, którzy mają już doświadczenie w poszczególnych pociągach o radę
pozdrawiam
wagabundakufel.prv.pl

ParusAter dołączył
15.07.2008

ParusAter 15:03 | 10.03.2009

To ja mam jeszcze pytanie w tym temacie ;) Jak kupić bilet na przejazd np. Moskwa - Irkuck? Obowiązują jakieś wcześniejsze rezerwacje? Kupuje się w agencji czy na dworcu? Proszę o wskazówki.

mlabieniec dołączył
25.09.2008

mlabieniec 18:31 | 10.03.2009

Witam,
jest jeszcze czwarta mozliwosc dotarcia nad Bajkal koleja. Relacja Grodno-Irkuck z 4 godzinnym postojem w Minsku. Jechalam w ten sposob rok temu. Bilety kupili nam znajomi, na dworcu. Minus jest taki, ze trzeba miec wize bialoruska -tranzytowa. Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem bedzie wybor trasy Warszawa-Irkuck, skoro juz taki pociag jest. Jesli chodzi o widoki za oknem to im blizej Irkucka tym mniej sie dzieje. Ja osobiscie bylam troche rozczarowana sama droga. Ciekawe sa dworce - b duze i czyste. Na kazdej stacji lokomotywa-pomnik. Robi to wrazenie. W pwenym momencie trasa wszystkich tych pociagow przejezdza przez te same dworce (miejscowosci). Jest to z pewnoscia ciekawa przygoda pojechac taka koleja, ale nie nazlecy nastawiac sie na jakies niesamowite widoki za oknem :). To dopiero nad Bajkalem :).
Bilety byly sprzedawane nie wczesniej niz 4 tygodnie przed planowanym wyjazdem. Proponuje pilnowac tego bowiem olbrzymie jest zainteresowanie tymi pociagami. Jada Polacy, Rosjanie, Bialorusini i inni chetni. Najlepiej wykupic lozka na dole. Te na gorze nadaja sie wlasciwie tylko do lezenia. Biorac pod uwage dlugosc trasy moze to byc dosc uciazliwe. Stoliki tez sa przy lozkach umiejscowionych na dole, ale to zrozumiale :))
Jesli moglabym jakos pomoc to prosze pisac do mnie na maila:
magdalab@biol.uni.lodz.pl
Pozdrawiam i juz zazdroszcze tego wyjazdu. Gdy sie tam raz pojedzie, pozniej dlugo sie teskni ... :)))

luku dołączył
17.03.2009

luku 21:46 | 17.03.2009

A macie wolne miejsce? Macie juz ostateczna date? :o)

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 11:47 | 18.03.2009

Planujemy wyruszyć jakoś w pierwszej połowie sierpnia. Wstępny plan jest dopiero w trakcie tworzenia. Jak co to pisz na wagabundakufel@wp.pl możemy spróbować połączyć nasze pomysły.
Pozdro

sasiad24 dołączył
06.11.2007

sasiad24 11:38 | 21.03.2009

Ja dwa lata temu jechałem koleją z Moskwy do Irkucka, na początku sierpnia. Biletów nie kupowałem w Polsce tylko na miejscu. Było stresowo bo jechałem do Mongolii i posiadałem wizę tranzytową przez Rosję ważną 10dni. Zaczęło się już na granicy Ukraina- Rosja. Wraz z kolegą zostaliśmy wysadzeni z pociągu i przetrzymywani od 22 do 4 rano na posterunku pod pretekstem nieważności naszej wizy. Oczywiście chodziło o łapówkę której nie dostali :) Po dotarciu na Dworzec Jarosławski zacząłem szukać biletów. Obszedłem wszystkie kasy gdzie usłyszałem, że najbliższe wolne miejsca za 4dni. Ta informacja dobra nie była bo 5dni podróży plus 4dni w Moskwie dawało już 9 a wiza tylko 10. Wtedy po godz12 jak zmieniły się kasjerki podszedłem do pierwszej kasy , pokazałem paszport i powiedziałem że mam wize tranzytową, potrzebuje dwa bilety do irkucka na najbliższy pociąg. Pani popatrzyła i kazała przyjść o 18. O umówionej porze zostałem wywołany do kasy tam pani napisała na kartce sumę 50usd i pokazała mi kartkę. Włożyłem podaną sumę w paszport i podałem kasierce, która zaczęła wypisywac dwa bilety na najbliższy pociąg. Więc można kupić na miejscu ale podstawy rosyjskiego trzeba opanować. Jeśli kupować wcześniej to ja proponowałbym z Moskwy. Do stolicy Rosji taniej dostać się jadąc do Lwowa, stamtąd do Moskwy i dalej na wschód.

arsobatravel dołączył
23.03.2009

arsobatravel 19:49 | 12.04.2009

Po pierwsze - nie zgodzę sie ze wcześniejszym stwierdzeniem, że jazda Koleją Transsyberyjska jest nużaca i nieciekawa. Mnie sie nie znudziła, a jeżdżę 5 lat, w tym trasa Moskwa-Władywostok, zatem 7 dób. Doznaje sie spowolnienia czasu, i nareszcie jest go.. duużo, na wszelkie działania i nie-działania, na książki, rozmowy, spanie, jedzenie, itp, itd. A widoki za oknem - przecież nie patrzymy sie w okno cały czas.
Po drugie: wydaje mi się że jednak wariant PL - Terespol/Brześć - Moskwa - Irkuck (bądź Sliudjanka) jest nie tylko najtańszy ale i najciekawszy, bo zyskujemy mozliwość zwiedzenia Brześcia (a możecie mieć nawet do 8 godzin czasu, bardzo polecam zwłaszcza Twierdzę Brzeską i Muzeum Kolejnictwa Rosyjskiego) i Moskwy, bez koniecznosci nocowania tam i tam.

Kwestia biletów i dostępności - o tu już jest "ałka" tzn. w sezonie letnim zawsze są problemy z zakupem biletów, tj. z ich dostępnością.
Zasada jest taka, ze im mniej osób jedzie, tym łatwiej znaleźć wolne miejsca. Ale nie mozna liczyć na to, że po przyjechaniu do Moskwy, dostaniemy bilety na interesujący nas pociąg. pamiętajmy że z Moskwy przez Irkuck jedzie kilka pociagów na dobę i mozemy w nich przebierać. Jednak różni je cena (zależna od standardu i typu pociagu i typu wagonu).
powyzej 9 osób / biletów juz nie kupimy na raz w kasie - to juz jest w Matuszce Rossii traktowane jako grupa. Jest nie tylko drożej ale i masakrycznie trudno taki grupowuy bilet załatwić.
W zeszłym roku otrzebowąłem nabyć bilety na w sumie 7 różnych pociągów dla grupy 35 osób, z która pojechałem na Ałtaj i Bajkał, (+ zaćmienie Słońca). musiałem jeździć do Moskwy 4 razy aby te bilety załatwić - morze dokumentów i w sumie dwa tygodnie kiblowania u rosyjskiego kumpla na chacie, zatem dod. koszty.

Ale do rzeczy, bo się rozgadałem (sorki, organizacja wypraw a szczególnie Rosja, to moja pasja).
Mam taki pomysł dla Waszej grupy:
jak sie juz zbierzecie i bedziecie wiedzieli kto jedzie, to skontaktujcie się z kimś, kto się wybiera do Rosji (Moskwy) w terminie do 45 dni przed planowaną datą odjazdu waszego pociagu z Moskwy.
Takiemu człowiekowi dajcie ksero paszportów, kasę i wytyczne, a on niech wam kupi bilety (w przedsprzedaży, do 45 dni naprzód, i bez żadnej dodatkowej opłaty). tylko pamiętajcie, ze raz kupiony bilet w Rosji trudno jest zwrócić jeśli się nei chce lub nie może jechać - może go zwrócić jedynie osoba wpisana na bilecie (są wyłącznie imienne i z numerem paszportu), osobiście stawiając się w kasie dworca zakupu, z paszportem. Masakra taka....

Jeśli będziecie chcieli, kontaktujcie sie ze mną, może akurat będę mógł pomóc (maj-czerwiec planuję wyjazd do Rosji, rozkminić nowe trasy na Ałtaju i na Przybajkalu). Potem przygotuję z tego propozycje nowych wypraw trampingowych na swoim serwisie www.arsobatravel.pl. 
Moze więc akurat się tak zgrają sprawy, terminy, że mógłbym, wracając czyli pod koniec czerwca, kupić wam w Moskwie bilety. Co do szczegółów to jaokś byśmy się dogadali. Piszcie do mnie na priv jakby co: jerzy@arsobatravel.pl - Jurek

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl