Forum dyskusyjne

Mapy po Afryce

kategoria podróże po świecie

usunięty/nieznany 13:41 | 13.03.2009

znowu ja z wątkiem Afrykańskim ;)

które mapy drogowe polecacie najlepiej na Afrykę? Które są sprawdzone? jest kilka firm które drukują mapy drogowe po Afryce więc nie wiem na które się zdecydować. Może ktoś poleci coś ;)
Pozdrawiam

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 18:15 | 13.03.2009

Miejscowe. :)
W każdym kraju znajdziesz duże centra handlowe, w nich księgarnie. Największe szanse że mapa będzie aktualna, a przy okazji masz możliwość porównania kilku wydawnictw. Drugim plusem jest to, że jeśli ja zniszczysz, to w innej księgarni kupisz taką samą.
Osobiście na RPA polecam wydawnictwo AA (Automibile Association of South Africa.
W innych krajach używam map turystycznych, często o średniej dokładności. Warto odwiedzić biuro dużych wypożyczalni aut (Avis, Hertz) i poprosić o mapę drogową - są naprawdę przyzwoite.
W tym roku testowałem też mapy GPS. Jeśli masz taką możliwość, to jest komfort i wygoda. Działają i w 95% są aktualne.

usunięty/nieznany 18:19 | 13.03.2009

ta opcja niestety nie dla nas, my planujemy zjechac afryke na motocyklach i mapy musimy miec z gory zakupione przed wyjazdem zeby moc zaplanowac trase. Chodzi mi o sprawdzone mapy zeby nie miec potem niespodzianek na trasie jak jakas droga bedzie nieprzejezdna badz wogole jej nie bedzie. GPS swoja droga, ale ja bez tradycyjnych map sie z domu nie ruszam nigdzie. Potrzeba nam jak najdokladniejszych map drogowych... Patrzylam w ksiegarni wysylkowej amazon.co.uk i jest spory wybor z roznych krajow. ciekawa jestem ktore sa najlepsze.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl