Forum dyskusyjne

Pytanie o lotnisko w Monachium i kontrole Laptopow

kategoria podróże po świecie

kraj Niemcy

mitos dołączył
15.03.2009

mitos 18:16 | 15.03.2009

Mam pytanie o lotnisko Franz Josef Strauss Int. Apt. w Monachium.Jak wyglada tam strefa przylotow.Juz tlumacze o co mi dokladnie chodzi.Lece z warszawy do Monachium i tam sie przesiadam na lot do Pekinu.I zastanawia mnie to czy bede musial wyjsc z strefy odebrac bagaz a potem ponownie przejsc ta procedure by wejsc do strefy odlotow.Czy to wszytsko odbywa sie w 1 strefie bez mozliwosci wyjsca poa lotnisko.
Byl ktos moze na tym lotnisku,albo moze mi ktos poradzic gdzie moge otrzymac taka informacje?

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 18:24 | 15.03.2009

Janek Rokita był!Jego zapytaj.Z tego co mi wiadomo jemu udało się wyjść. ;-) :-)

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:48 | 24.03.2009

A nawet mu przy wysiadce pomogli i wynieśli, żeby się nie przemęczył.

blt dołączył
13.12.2007

blt 19:22 | 15.03.2009

odpraw bagaże od razu w Polsce do Pekinu i problem z głowy.

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 19:26 | 15.03.2009

Będziesz musiał wyjść ze strefy przylotów, a później udać się do terminala T1 lub T2, w zależności od ... wiadomo. Jeśli chodzi o bagaż, to odpraw go w Polsce bezpośrednio do Pekinu i już go nie będziesz miał na głowie. Pamiętaj żeby mieć ze sobą bilety na oba etapy, paszport itp w bagażu podręcznym. Znam sytuację gdy kolega zapomniał o tym drobiazgu i trochę go to nerwów kosztowało. Nota bene właśnie w Monachium :)

mitos dołączył
15.03.2009

mitos 19:53 | 15.03.2009

Dziekuje za informacje.
A wlasnie,ta skleroza.Zapomnialem o pytaniu na temat kontroli laptopa.Moze wiesz jak to wyglada i ile to trawa?

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 20:24 | 15.03.2009

Trawy ze sobą nie próbuj przewozić :)))) Nie wiem po ile, ani ile.... nigdy nie przyszło mi to do głowy. Na lotniskach są dość wyczuleni na tym punkcie ;)
Kontrola laptopa z kolei trwa dokładnie tyle ile przejazd przez WszystkoWidzącąMaszynkęPrześwietlającą.
Chyba że masz na myśli jakiegoś szczególnego laptopa (np z planami nowej broni, tajnymi aktami CIA itp...) - wówczas może to potrwać wyjątkowo długo. Ale na Twoim miejscu nie planowałbym już dalszej podróży :)
pozdrawiam :)

Dyzio dołączył
29.07.2006

Dyzio 08:15 | 25.03.2009

Czy bedziesz musial zmieniac terminal i jak bedzie wygladac czasowo twoja kontrola zalezy jakimi liniami lecisz i czy one sa w Stars Alliance. Jezeli tak, to mozliwe jest oddanie bagazu w porcie wylotu, czyli Warszawie, nawet jak bilety kupowales osobno (czasami zaloga ladowa twierdzi cos innego, trzeba sie uprzec). Jezeli to LOT w polaczeniu Lufthansy, bedzie wszystko sprawnie przebiegalo i nie musisz opuszczac obszaru tranzsytowego.(Terminal 2). Przy ewentualnych spoznieniach samolotu z Polski mozesz byc nawet odebrany bezposrednio z samolotu i przewieziony do docelowego samolotu (ten wspanialy serwis Lufthansy doswiadczylam w ub. roku).

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl