Forum dyskusyjne


Do Jordanii przez Syrię

kategoria podróże po świecie

kraj Syria

koziolek dołączył
10.07.2007

koziolek 14:31 | 26.03.2009

Witam. Wybieram się drogą lądową do Jordanii przez Syrię..Powrót to ta sama opcja. Czy może mi ktoś powiedzieć czy w ambasadzie bardzo patrzą na to co jest wpisane we wniosku wizowym np w polu :miejsce docelowe.. No bo jeśli wiza ma być wielokrotna to miejsce docelowe jest raczej poza Syrią :) Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź


grzegorz-red dołączył
22.04.2009

grzegorz-red 14:28 | 22.04.2009

Witaj
Byliśmy tam na przełomie marca i kwietnia. We wniosku wizowym jeśli chodzi o miejsce docelowe wpisany był tylko Damaszek. Wizy dostaliśmy. Musisz tylko wziąć pod uwagę, że jest też opłata wyjazdowa z Syrii (płatna przy każdym wyjeździe). Za pierwszym razem płaciliśmy 500 SYP. Przy powrocie z Jordanii (po około 1,5 tygodnia) było to już 550 SYP (do niby wniosku doklejony został „znaczek skarbowy” za 50 SYP). Ciekawe ile jest teraz, po miesiącu.
Możesz natomiast, zamiast płatnej, próbować brać wizę tranzytową do Aqaby (jest ona darmowa) jak dogadasz się z ich urzędnikiem. Dlaszym warunkiem koniecznym jest pojawienie się w Aquabie w czasie 48 godzin od przekroczenia granicy Jordańskiej. Tam dostaniesz w biurze specjalnej strefy Aquba druczek, zwalniający z opłaty za normalną wizę.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl