Forum dyskusyjne

Afryka - dostępność produktów

kategoria podróże po świecie

usunięty/nieznany 16:21 | 26.03.2009

Pytanie do Maka i innych którzy zwiedzili wschodnią i południową część Afryki.

Chciałabym się dowiedzieć mniej więcej czy niektóre z produktów które chcę ze sobą wziać będą po drodze dostępne, czy też należy zrobić zapas tak żeby starczyło aż do Cape Town. Bagaż mamy bardzo ograniczony.

Chodzi mi głównie o rzeczy takie jak dobre i sprawdzone repelenty, tabletki przeciwbólowe, chusteczki antybakteryjne, chusteczki higieniczne, dobre kremy przeciwsłoneczne, szampony, żele pod prysznic i takie tam. jak sobie podróż rozplanować pod kątem tego gdzie te rzeczy byłyby dostępne żeby uzupełnić zapas.

Mak, ty się kręciłeś dużo po południowej części - daj znać co wiesz na ten temat, będę wdzięczna.

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 20:49 | 26.03.2009

Paula,
repelenty są potrzebne non stop, więc bierz duży zapas. Ja biorę trzy - cztery w sprayu plus ze dwa w żelu. Tyle że nie biorę tabletek antymalarycznych jako profilaktyki. Raz brałem i zachorowałem. Nigdy więcej nie brałem, ale pilnowałem się z psikaniem - i już nie chorowałem. Ale oczywiście mam ze sobą opakowanie na wypadek zachorowania. (Malaroe, dawka uderzeniowa, zapobiega śmiertelnej odmianie malarii oraz zmniejsza szanse poważnych powikłań)

Wszelkie kosmetyki będziesz mogła dostać w zasadzie w każdym kraju (jadąc od północy), ale te dobrej jakości w zasadzie dopiero w RPA. (nawet jeśli licho zaniesie was do Zimbabwe, to w Harare są świetnie zaopatrzone centra handlowe.)
Ja mam zwyczaj brać ze sobą apteczkę i wszystko to czego potrzebuję po drodze (włącznie z podstawowymi narzędziami survivalowymi - tabletki do oczyszczania wody, kilkadziesiąt metrów linek, nóż szwajcarski itp), natomiast żadnej żywności. Wszystko zależy od tego gdzie planujecie noclegi. W hotelach i lodgach dostaniesz podstawowe środki higieny. Ja często wybieram namiot, lub korzystam z zaproszeń od miejscowych - stąd taki a nie inny zestaw.

Generalna zasada jest taka, że zawsze dobrze zaopatrzona jest stolica.

A poza wszystkim - nie pękaj. Lwy po ulicach już dawno w Afryce nie chodzą. To taki sam świat jak nasz, tylko o wiele biedniejszy.

usunięty/nieznany 20:58 | 26.03.2009

Mak, gdybym pekala to bym sie tam nie pchala ;))))))) ja podejrzewam ze jak juz pojade to ciezko mi bedzie wyjezdzac. Mamy taki plus ze mamy w sumie nieograniczony czas wiec na pewno spedzimy w afryce tyle ile bedziemy miec ochote... stad wlasnie moje pytanie o dostepnosc srodkow. nasza baza bedzie Cape Town wiec tam sie o dostepnosc nie martwie, ale planujemy potem wycieczki w gore, niektore pewnie na 1-2 m-ce wiec chcialam wiedziec co dokladnie oczekiwac w niektorych miejscach a ty te okolice wlasnie dokladnie zwiedziles ;)))))

my sie tak przymierzamy do tego przymierzamy i mamy kilka planow i kilka opcji i nie bardzo wiemy na ktory sie zdecydowac, czy uderzac od razu z europy w dol przez cala wschodnia afryke czy tez uderzyc najpierw do cape Town i stamtad zwiedzac cala centralna i poludniowa afryke, to by nam meczarni przez Sudan oszczedzilo... rozmowy poki co w toku, jedno pewne, na jesien uderzamy do afryki a kiedy wrocimy? nie wiem...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl