Forum dyskusyjne


Zachodnia Afryka - czy ktoś był

kategoria podróże po świecie

dołączył

usunięty/nieznany 16:24 | 26.03.2009

czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z krajów zachodniej Afryki? chodzi mi głównie o Angole, Kongo, Gabon, Kamerun, Nigerie, Niger, Mali, Mauretanie i Sahare Zachodnią.

Będę wdzięczna za porady odnośnie bezpieczeństwa i zakwaterowania.


AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 06:35 | 27.03.2009

Byłem w 2007 roku w Mali przez kilka tygodni:
Bezpieczeństwo: Jak na jeden z najbiedniejszych krajów świata względnie bezpieczny. Jedynie tereny Sahary pomiędzy Mauretanią i Algierią, gdzie królują Tuaregowie są niebezpieczne i zdażają się porwania dla okupu. Uwaga: Kraj muzułmański - kobiety powinny zwracać uwagę na swój ubiór! Bardzo niewiele hoteli w standartach światowych, ale za to stosunkowo dużo małych hotelików i miejsc gdzie można sobie rozbić namiot. Zwłaszcza okolice tzw. Dogon Country to niemalże wymarzone miejsce do zwiedzania z plecakiem i namiotem. Przepiękne góry i spać można praktycznie wszędzie!
Jeśli chodzi o Kongo Demokratyczne próbowaliśmy się dostać kilkakrotnie ale za każdym razem wybuchała tam wojna domowa i plany sczezły na niczym.
Generalnie, po doświadczeniach z wielu wypraw na własną rękę zwłaszcza do Afryki Wschodniej przyjęliśmy zasadę posiadania ze sobą małego radia krótkofalowego i słuchania serwisu BBC na Afrykę raz dziennie. Do dzisiaj pamiętam jak raz w Kenii nie wiedzieliśmy o wybuchu strajku kierowców tzw. matatu i ruch turystyczny zamarł bo na drogach w ciągu jednego dnia pojawiły się barykady. Spotkanie z tłumem rozwścieczonych ludzi na jednej z barykad omal abyśmy przypłacili życiem i tylko dostrzeżenie w ostatniej chwili możliwości objazdu nas uratowało... :-))


dołączył

usunięty/nieznany 12:41 | 27.03.2009

no, afryka ma niestety to do siebie ze sytuacja w danych krajach moze sie drastycznie zmienic z dnia na dzien. dobra rada z tym radiem, na pewno zastosuje ;)Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl