Forum dyskusyjne

Czego się spodziewać i co zrobić w następującej sytuacji

kategoria podróże po świecie

Jarek_S dołączył
28.03.2009

Jarek_S 16:06 | 28.03.2009

Witam
Planuje wyjechać do Tajlandii do znajomej, przeczytałem że potrzebuje wizę i że najdłuższa możne być 60 dniowa z możliwością przedłużenia do 90 dni, kupiłem bilet w dwie strony (powrót po 90 dniach) nie zwróciłem uwagi na to że ważność wizy to 3 miesiące i zaczyna upływać od chwili złożenia aplikacji. Nie mogę zmienić daty powrotu ba bilecie.
I tu moje pytania:
Czy mogę mieć problemy po przylocie do Tajlandii na lotnisku?
Co mogę w tej sytuacji zrobić?

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 16:40 | 28.03.2009

Przed upływem ważości wizy zaproś znajomą na kilkudniową wycieczkę do Hong Kongu, Kuala Lumpur lub Singapuru, tam załatwisz następną wizę i wrócicie do Tajlandii. A jeśli jesteś sknerą, jest tańszy sposób. W Bangkoku są agencje turystyczne organizujące specjalne 1-dniowe wycieczki do Malezji po wizy. Po całonocnej podróży autobusem, już w Malezji pilot wycieczki zabiera paszporty, zanosi do najbliższego konsulatu i tego samego dnia wieczorem już z nowymi wizami wycieczka wraca do Bangkoku. Wszystko trwa 2 noce i 1 dzień. Popytaj w agencjach na Khao San Road.

Jarek_S dołączył
28.03.2009

Jarek_S 16:51 | 28.03.2009

Dziękuję za odpowiedź co do kwestii wyrobienia nowej wizy.
To chyba tzw. "visa run" z tego co mi wiadomo :)
Jednak to po przyjeździe i wyjściu z lotniska a co do samego przylotu i odprawy na lotnisku to czy mogę mieć problem z tytułu że lot powrotny mam po upływie ważności wizy(60 dniowa) którą aktualnie będę posiadał?

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 17:01 | 28.03.2009

Nie powinieneś mieć problemów. Ważność biletu jest sprawdzana tylko wtedy kiedy starasz się na lotnisku o wizę 15-dniową. Jeśli masz w paszporcie wizę wydaną w konsulacie (nie na lotnisku) to do Tajlandii możesz wjechać nawet z biletem w jedną stronę. A najlepiej zapytaj w konsulacie w Warszawie, bo przepisy wizowe co jakiś czas się zmieniają.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 16:57 | 28.03.2009

w sumie to nie koniecznie będą pytać, ale zawsze możesz powiedzieć, że w tzw. międzyczasie jedziesz do Malezji, Kambodży czy gdziekolwiek. Ani do Malezji ani do Kambodży nie potrzebujesz biletu lotniczego bo są przejścia lądowe.

Jarek_S dołączył
28.03.2009

Jarek_S 13:17 | 29.03.2009

Bardzo dziekuje za odpowiedzi :)
Przez chwile myślałem że będzie z tym problem.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl