Forum dyskusyjne

NOWE funkcje GlobAdmin

kategoria podróże po świecie

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:46 | 29.03.2009

Witam

Wprowadzilismy nastepujace nowe funkcjonalnosci
1) mozliwosc zaznaczenia podczas dodawania zdjecia, "nie do oceny", inni uzytkownicy nie beda mogli go oceniac, jednoczesnie zdjecie bedzie prezentowane na koncu wszelkich list jakosciowych. Raz wybranego statusu nie bedzie mozna zmieniac.

2) mozliwosc dodania uzytkownika "do ulubionych", skrot do konta takiego uzytkownika pojawi sie na koncie dodajacego uzytkownika

GlobAdmin

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:51 | 29.03.2009

O .Admin ja sie dzisiaj upije i to za twoje zdrowie !!!! ale jeszcze przyznaj racje kto pierwszy z tym wyskoczyl ? please :-))) do tego jakby jeszcze podniesc poprzeczke i pozwolic na 10 zdjec ale raz na dwa trzy tygodnie tak jak w Fototok np to ludziska by sie mocniej zastanawiali co wszuflowac zamiast ton tego koksu tutaj moze sami zaczeliby myslec :-))

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 21:51 | 29.03.2009

Emski czy Ty aby nie przesadzasz ? :))) 2grzybki dostaliśmy,trzeci na razie się nie zmieści :(((

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 02:36 | 30.03.2009

Przenajświętszy Ojcze Adminie!!!!! Strasznie dziękuję za te zmiany, ale proszę BŁAGAM o jeszcze jedną: Ograniczyć ilość wprowadzanych zdjęć przez jednego użytkownika!!!! Tu są tacy, którzy uważają, że 280 zdjęc na miesiąc jest OK Błagam daj innymszansę też ogranicz do TRZECH dziennie lub 10 na tydzień lub coś takiego!!!! Jakość zdjęć podniesie się NATYCHMIAST!!!, Proszę!!!!!!, nawet gotów jestem zapomnieć, że OVAD to klon GlobAdmina!!! Proszę!!!!!! :-))))))))))))

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 02:39 | 30.03.2009

Update: Nie 280 a 290 na miesiąc, a jutro będzie 300!!!!!!!!!!!!! :-((((((((((.

usunięty/nieznany 10:03 | 30.03.2009

prezes, jeszcze 2 dni w tym m-cu zostaly ;))))) razem 20 nowych fotek ;)))))

jestem za zeby byly ograniczenia, moze nie tyle dzienne co miesieczne, bo czasem ktos chce serie cala wrzucic i jest super przyjemna do ogladania jak np viajero... mysle ze ograniczenie miesieczne zdaloby lepszy rezultat. powiedzmy do 30 zdjec na m-c...

Ja nie mam duzego problemu z ludzmi dodajacymi hurtowo bo nauczylam sie omijac to co mnie nie interesuje, ale tak jak sie zastanowic to te zdjecia gina nawet w galeriach tych ludzi co je dodaja... powiedzmy ze pamietam jakies zdjecie ktore dominkom dodala jakos w srodku dodawania a zeby je teraz znalezc musze sie przekopac przez setki na co nie mam czasu i energii... fajne fotki gina w potoku zdjec.

kolejnym rozwiazaniem byloby moze wrzucanie serii, jak niektorzy robia i lubia, a potem po pokazaniu fotek usuwaniu tych ktore nie wywiazaly zadnych dyskusji. moze to by ulatwialo lepsze wyszukiwanie fotek interesujacych... nie wiem sama...

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 12:59 | 30.03.2009

A ja mam pomysła całkiem realnego do wdrożenia. Jak już mam tych swoich ulubionych to.... poproszę żeby obok był znaczek, że teraz akurat jest on zalogowany. To nie trudne chyba?

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 05:43 | 31.03.2009

A ja bym prosił, żeby ten znaczek miał 2 kolory: zielony (żona/mąż wyjechali) i czerwony (żona/mąz są niedaleko!!!!) :-))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 08:22 | 31.03.2009

Qrna. Ja poważne tematy chcę przeforsować a Ty sobie jaja robisz. Przyznaj, sam login na marginesie nic nie znaczy i do nieczego się nie przydaje. A obiecujesz, że będziesz na bieżąco swą lubą przekolorowywał?

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:25 | 31.03.2009

nie trudne ale trudno Admina do czegokolwiek zmusic a juz zeby odpowiedzial to tragedia ... ja jestem u siebie na paru photoforum i to jest stosowane i dzial swietnie

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 19:06 | 31.03.2009

Ziuta, robie sobie jaja, z fruztracji :-(((. Proszę o takie proste i dla mnie oczywiste usprawnienia i znów głową w mur, powoli już mam tego dość. Strasznie fajnie jest sobie czasami pogadać i pobłaznować, ale nie mam siły do przekopywania się przez te tony sieczki tutaj... Chyba pójdę na odwyk... :-((.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 19:22 | 31.03.2009

Od czego chcesz odwyknąć? Od nas?

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 19:43 | 31.03.2009

Ja też..... sobie.... i ...innym.... mam przestać?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 19:48 | 31.03.2009

Witam

W tej chwili liczba dodawanych zdjec dziennie waha sie pomiedzy 50-100. Nie uwazamy zeby to byla jakas oszalamiajaca wartosc. Jesli ktos trafia po raz pierwszy na nasza strone i ma bogate portfolio dlaczego ma czekac miesiac lub kilka aby sie nim pochwalic? Przy wprowadzeniu w przyszlosci personalizacji strony moze sie okazac, ze w dedykowanych kanalach nic nie bedzie sie dzialo.
Poza tym naszym celem nie jest w Galerii stworzenie Najlepszych TOP100 w polskim Internecie ale pokazanie jak najwiekszej liczby ciekawych miejsc, za posrednictwem przede wszystkim zdjec, ktore sa najwazniejsza ekspresja podroznicza.

pozdrawiam

GlobAdmin

pozdrawiam

GlobAdmin

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 20:01 | 31.03.2009

A nie mówiłam. Ja mam jakieś przyciąganie w sobie i Admina magnesuję.

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:01 | 31.03.2009

O. Admin a u mnie sie mowi quantity or quality ? i tego tu jest za duzo za duzo takiego chlamu niektorzy wala dziennie ten sam komin z kazdej strony to jest chore to dlazcego te chmuru przgonilo ? czlowiek byl po swiecie kocha chmury to je zostawic tak jak zostawia sie zabki strumyczki pagorki i gorki albo jakosc albo ilosc ja jestem za jakoscia i ograniczeni ilosc max 10 na miesiac spowoduje ze klient jeden z drugim zastanowi sie 10 razy na kazdym zdjecie zanim je tu wszufluje bo od tych straganow z owocami ja przestalem owoce jesc :-))

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 20:03 | 31.03.2009

A ja myślę że to jest nasza rola. Znaczy eliminacja tych co to robią. Wystarczy kilka postów i sami się zwiną... Wyjątek: Tedy. :-(((((

dominkom dołączył
19.07.2008

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 20:21 | 31.03.2009

Admin a co się stało z fotką AMKB z poziomicą w roli głównej ? Tyle co o to walczyłam :(((( A mogło zostać jako foto edukacyjne :(((

ski dołączył
14.05.2007

ski 20:46 | 31.03.2009

To sie zaczyna rozlatywac! Poziomica jest na koncie AMKB, ale ma ocene "zero". Mimo ze 18 osob ocenilo ja na 5 i oceny tych osob zostaly. Zauwazylem tu tez kilka innych zdjec ktore po otrzymaniu kilku ocen nagle sie blokuja i nie przyjmuja nastepnych. Co jest grane?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:50 | 31.03.2009

Witam

Przez chwile byla mozliwosc wylaczenia zdjecia do oceniania takze na poziomie edycji zdjec. To nasz blad i zostalo ty zmienione, ale w okresie kilku godzin kilku uzytkownikow zmienila status paru zdjec.

pozdrawiam

GlobAdmin

ski dołączył
14.05.2007

ski 20:54 | 31.03.2009

O.K. Przynajmniej ta sprawa sie wyjasnila.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 21:13 | 31.03.2009

Niestety nie zgadzam się z Glob Admin!!! Uważam, że nie jestem w stanie oglądać po 50 do 100 słabych zdjęć od tych samych użytkowników, każdego dnia. Rozumiem konieczność umożliwienia wprowadzenia swojego portfolio, ale powinno być ograniczenie jeśli nie dzienne to tygodniowe lub miesięczne a umieszczanie 300 zdjęć na miesiąc to paranoja. Zgadzam się, że nie muszą to być koniecznie jakieś zdjęcia superowe, ale ograniczenie ZMUSI UŻYTKOWNIKA DO PRZEPROWADZENIA SELEKCJI!!!!. Oczywiście jestem tylko użytkownikiem, więć GlobAdmin podejmuje decyzję, ale ja dalej uważam, że ograniczenie jest KONIECZNE!!!!

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 21:03 | 31.03.2009

A ja jestem zła i nie pozdrawiam za to :(( Tyle co się nalatałam,nakrzyczałam i co ??? za to bedę grzybami po oczach wszystkich walić,niech tylko ktoś piśnie że coś nie tak .Gardło zdarłam,nogi bolą i teraz mi każdy może zarzucić że kampanii nie potrafię zrobić :((( Jestem wściekła !!!!

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 21:32 | 31.03.2009

emski ma racje, ilosc nie chodzi w parze z jakoscia. Trzeba sie zdecydowac, albo ilosc, albo jakosc a nie mydlic nam oczy ze to to samo. Przenioslem sie tutaj, bo na moim forum zalegly sie kopulujace i rozjezdzane samochodami zaby i krolewicze je calujacy. Moje chmurki to oczywiscie byla prowokacja, chcialem sprawdzic czy admin zyje i czy ktos ten interes jeszcze kontroluje. Sa tutaj setki a moze tysiace zdjec naruszajacych regulamin, nie zwiazanych z podrozami. Ten portal przyjmie wszystko: kury na przystanku obok domu, kwiatki we wlasnym ogrodzie, obiad przygotowany dla zony przez kochajacego meza, pies w pokoju, pies w lazience, pies w ogrodzie, pies na wycieczce, pies z dzieckiem, pokolorowane zdjecia chmur zrobione przez okienko samolotu i setki innych. To ILOSC czy JAKOSC ? Jesli tak musi byc, to moze by stworzyc osobna kategorie Hyde Park, gdzie kazdy moze bez ograniczen wrzucic co chce, alee zdjecja z tej kategorii nie pojawialy by sie na glownej stronie razem ze zdjeciami z podrozy, tylko na osobnej zakladce? Wilk byl by syty i owca cala.

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 21:26 | 31.03.2009

Barbi, ciiii.... Usiądź, odpocznij, nóżki przestaną boleć :)

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 21:57 | 31.03.2009

Jeszcze jedna smutna sprawa. Wszyscy wiemy, ze jest kryzys. Mamy wsrod nas kilku ubogich podroznikow (dominkom, mguru, teddy, spid, promyczek), ktorzy caly miesiac musza sleczec przed komputerem zeby wygrac upragniona ngrode za 16 zlotych. Dla mnie 16 zl to pol obiadu, chetnie zrezygnuje z kilku zup lub drugich dan zeby ich wspomoc i zeby nie musieli tyle klikac. Czy ktos sie do mojej akcji przylaczy? Podroznicy podrozujacy do USA, Australii, na Antarktyde, stac was na wspomozenie kolegow i kolezanek. Przylaczcie sie !

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 22:13 | 31.03.2009

Wiesz andrus, ja ci nie będę nic dokładał, po prostu jeśli będzie trzeba to zaproszę na taki obiadek którego nie będziesz musiał jeść za 30zł w barze mlecznym. Może zmieni się twoje rozumienie ubóstwa.
Ale jeśli chcesz, to oczywiście możesz zorganizować mi finanse na kolejną wyprawę, chętnie przyjmę, czemu nie. Mam wystarczająco dużo czasu i możliwości żeby wyjeżdżać gdzie i kiedy chcę. Pełen politowania będę machał ci wówczas chusteczką na do widzenia. Czekam więc na rozwój twej szczytnej akcji. Liczę że stać cię na więcej niż 16 zł. No, dalej! Okaż serce!

mario-mil dołączył
21.10.2008

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 22:23 | 31.03.2009

Inni więcej klikają, ja na jedno zdjęcie mam 10 pkt, a jak inni oceniają to muszą kliknąć 10 razy proste, a oczywiście możesz mnie dofinansować, też mogę Ci podać nr konta, nie obrażę się, a i dobre aktualne przewodniki też przyjmę.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 22:29 | 31.03.2009

Ja bardzo przepraszam ale nadal sądzę że każdy ma prawo i swój sposób selekcji. Jeden wie co ma wartość a inny zdaje się na ...nas. Jak ktoś wchodzi tu nowy to cyklicznie wrzuca co się da. Ja sama jak miałamn 300 z Rzymu to ograniczyłam się do 10... no 5 %. Ale było trudno.

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 22:28 | 31.03.2009

Andrus 22 a co Ty robisz na tym portalu, żadnej Twojej fotki nie widzę, artykułów też nie więc co tylko oglądasz ok i sponsorujesz też OK

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 22:34 | 31.03.2009

Ja!!!! Zrzekam się nagrody w postaci przewodnika na rzecz wymienionych osób,jeżeli takowy zostanie mi przyfastrygowany :)) Uważam że w żaden sposób nie zasłużyłam na niego,gdyż zrobiłam to podstępnie,klikając co mi slina na język przyniesie.Przepraszam wszystkich którym nie miałam czasu wystawić oceny :)))) BARBI :)

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 22:40 | 31.03.2009

No widzisz podstępna babo? A teraz taki andrus pianę miota, bo nie dość że mu zdjęcia wyrzucili, to jeszcze innym chciało się coś napisać, kliknąć albo coś wrzucić. Inni! Znaczy nie ON ! Dobrze, że się przyznałaś do zbrodni... ;)

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 23:08 | 31.03.2009

Ceterum censeo Carthaginem esse delendam: To Paranoja, aby Dominkom lub ktokolwiek inny mógł zamieszczać 300 zdjęć na miesiąc!!!!!! Wsypywanie tutaj po 20 zdjęć z plaży nawet na Maladivach to też absurd. Andrus - zdjęcia z cyklu "Dupa Maryni itp." to POJEDYŃCZE, łatwe w wychwyceniu fotki i są tu KONIECZNE, jeżeli ma się tutaj coś dziać, więc nie pleć bzdur - jeżeli zostaną usuniętet ten portal wróci do stanu marazmu sprzed kilku miesięcy i Admin doskonale o tym wie.
WPROWADZENIE OGRANICZENIA ILOŚCI WPROWADZANYCH ZDJĘĆ JEST KONIECZNE!!!!!
Plażę na Malediwach chcę oglądać raz, dwa razy a nie 20!!! a przy oglądaniu kolejnej porcji chał Dominkom (nawet nie wiem czy rzeczywiście bo nie mam siły oglądać...:-))) mam ochotę zacząć już strzelać!!! :-(((.

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 22:53 | 31.03.2009

Mniej wiecej takich odpowiedzi sie spodziewalem... po tego typu osobach... Ale co sadzicie o glownej propozycji - Hyde Parku?

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 23:13 | 31.03.2009

Chodzi ci o Hyde Park? No wiec na glownej stronie bylyby zdjecia z podrozy, ograniczone do 1 abo 3 dziennie, albo inaczej do ustalenia, a na osobnej zakladce zdjecia bez ograniczen ilosciowych i tematycznych. Admin musialby sam sie zabrac do roboty albo zatrudnic wolontariuszy-moderatorow , a chetni sa, ktorzy by pilnowali regulaminu i ewentualnie przesuwali zdjecia nieodpowiednio zaklasyfikowane, jak to sie dzieje na WSZYSTKICH znanych mi portalach tematycznych. Proste.

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 23:06 | 31.03.2009

Andrus czy możesz to sprecyzować ? :)

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 23:16 | 31.03.2009

to jest odpowiedz na pytanie barbi: "Andrus czy możesz to sprecyzować ? :) "
Nie wiem dlaczego tu tak jest to poprzestawiane

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 23:22 | 31.03.2009

Admin tak przestawia nasze wypowiedzi, zeby nikt nie wiedzial o co chodzi. Moja wypowiedz zostala umieszczona pod tekstem AMKB i wyglada jakbym jemu odpowiadal, a ja polemizowalem z kim innym!

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 23:20 | 31.03.2009

Andrus tutaj jest bardzo wiele jeszcze rzeczy do bani :( Ale teraz jakoś się kręci,oprócz tego że się nie ma czasu,na śledzenie,co i ile jakiej wartości ktoś dodał.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 23:41 | 31.03.2009

Nie martw się Andrus, ja wiem jak to dziala... :-(((. Nie sądzę, żeby pozycja Hyde Park miała sens. Takich zdjęć jest tutaj niewiele, a dyskusje potrafią się zawiązać wszędzie. De facto te zdjęcia tutaj, to jak stoliki w kawiarniach, gdzie do jednego się przysiądze więcej ludzi a do drugiego mniej lub w ogóle (najczęściej)..

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 23:58 | 31.03.2009

Niestety, chyba nic sie tu nie zmieni. Niby chcemy tego samego, zeby to byl prawdziwy portal podroznikow, ja to widze troszke inaczej , ty inaczej, emski, seraph, barbi i wiele osob inaczej, powinnismy sie popierac, ale jak ty piszesz: "nie plec bzdur Andrus" to admin tylko sie usmiecha i mysli sobie: po co cokolwiek zmieniac, skoro oni sami nie wiedza czego chca i sie kloca miedzy soba. Ja tu jestem anonimowy, nie zalezy mi zeby wyszlo akurat na moje, wazny jest glowny cel i trzeba sie umiec dogadac, a tobie brakuje troszke zdolnosci do kompromisu.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 00:28 | 01.04.2009

tzw. obrazowo wyrażone "Plecenie bzdur w Twoim wykonaniu", to dla mnie próba ograniczenia jakakolwiek TREŚCI zdjęcia. Nie tu problem - wyjaśniłem wyżej. Nie ograniczałbym też tematu dyskusji pod zdjęciami - jeżeli Globtroter jest w tej chwili klubo-kawiarnią to właśnie na tym polega jego urok. Nie wylewaj dziecka razem z kąpielą. Piszesz popierać/ Więc czemu nie popierasz mnie w mojej krucjacie przeciwko wrzucaniu tu zdjęć na kopy?????????. To wg mnie Ty poruszasz temat w tym momencie mniej istotny!!!

Generalnie jestem wq...y bo jeśli się trafia okazja, że GlobAdmin chec przez 5 minut z nami rozmawiać to prawie nikt nie krzyknął wielkim i jednym głosem:

PROSIMY O OGRANICZENIE ILOŚCI ZDJĘĆ!!!!!

To my rozbujaliśmy ten portal więc dlaczego nasze prośby są IGNOROWANE?????
Ten duży wzrost popularności to się sam nie zrobił!!!! Ktoś przy tym pracował, więc GLOBADMIN: Na prawdę tak trudno nas zrozumieć. Z punktu widzenia technicznego - sprawa trywialna!!!

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 00:38 | 01.04.2009

Andrus a ja mam jednak nadzieję... że po jakimś czasie.... podobnie do kolegi AM... Amika, jednak dasz spokój, i zaczniesz się z nami bawić, zamiast walczyć z wiatrakami. Amik podobno nie żałuje ;-))))

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 00:59 | 01.04.2009

Wlasni w tej chwili dalem spokoj bo w pojedynke nic sie nie zdziala. Godzine temu, kilka wpisow wyzej proponowalem ograniczenie do 1-3 zdjec dziennie, a teraz AMKB mi pisze ze go nie popieram w ograniczaniu ilosci zdjec. Jemu zalezy tylko na tym zeby wyraznie napisac: "popieram AMKB" . Na pewno chce dobrze, ale nie potrafi wspolpracowac. Nigdy nie jest tak ze wszyscy chca tego samego. Zeby cos osiagnac, trzeba wybrac jakis fragment wspolny dla wszystkich np ograniczenie ilosci zdjec, a po zrealizowaniu zastanawiac sie co dalej, bez ustepstw z kazdej strony nic sie nie osiagnie.

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 01:05 | 01.04.2009

Andrus - Człowieku! nawet nie zauważyłem, że o to prosisz!!!! :-((( Wiesz dlaczego? - BO JEST TO ROZMYTE Twoimi innymi pomysłami!!. Na prawdę uważasz mnie za półgłupa, któremu zależy aby ktoś pisał POPIERAM AMKB???? Nie - zależy aby wszyscy pisali - OGRANICZCIE ILOSC ZDJĘĆ - i nic więcej!!!!!!!!!!!!

AMKB dołączył
15.09.2008

AMKB 01:23 | 01.04.2009

W sumie - staramy się o to samo nieprawdaż :-))))). A Ziuta, zamiast poprzeć i to samo napisać - usłuje mnie zneutralizować :-(((((. Ziuta - ja na prawdę, oprócz tej błazenady, którą uprawiamy lubię popatrzeć na fajne zdjęcia, a forma wrzucania setkami jaka tu zapanowała niestety mi na to nie pozwala!!! :-(((

emski dołączył
13.12.2003

emski 04:16 | 01.04.2009

ale ziutam lubi tych koksownikow :-)) im wiecej koksu tym cieplej :-)) a ja powtarzam ..takie dyskusje exploduja od czu do czasu i efekt ...DUPA dyskusje przcichaja /upss znowu cichy :-))/ i zaczyna sie walenie koksu a ci co tu wala najwiecej sie w ogole nie odzywaj ale skrzetnie lubia wykorzystywac to co sie O.Adminowi uda wydzrzec z gardla a to juz nie jest fun it sucks i coraz czesciej rodzi sie pytanie na cholere mi to ? siedzialbym cicho zadnych cyckow zadnych wrogow od czasu do czasu jakas pigulke i ...medication time :-)) patrze na moje cyckowate zdjecia 100 -120 hits each comments zadnych troche beretow troche frustratow i w koncu zaczynam byc widzem we wlasnym cyrku ...no nic do 1go obiecalem ze nie pije :-)) dobrze ze jakas michasia sie chociaz jakas michasia sie odezwie oburzona od czasu do czasu to wiem ze jeszcze zyje :-) normalny Kantor umarla klasa, albo Toten tanz in Polen :-))

usunięty/nieznany 07:38 | 01.04.2009

mialam sie nie wtracac ale znowu sie klotnia rozpetala... jacie...

po pierwsze - Ograniczenie ilisci dodawanych zdjec na raz jest konieczne poniewaz w potoku zdjec kiepskich nie tylko gina one same ale tez inne wartosciowe zdjecia ktore przez przypadek dostaly sie w srodek. Jesli jednak Admin chce aby portal byl jak najwieksza skarbnica wiedzy podrozniczej w formie fotografii wiec proponuje kompromis - zdjecia ktore maja najmniejsza liczbe odwiedzin powinny byc automatycznie usuwane. znaczy to czarno-na-bialym ze nikt nie jest zainteresowany zeby je ogladac. nie wiem jaka jest statystyczna rozpietosc pomiedzy fotka popularna, dobra a mniej popularna, ale to sprawdzic zaden problem. wiec ci ktorzy tej selekcji sami nie potrafia zrobic mieliby to zrobione za nich. malo popularne - do kosza... problem z glowy.

Po drugie - drogi Adminie, mam u siebie na kompie ponad 40 tys. wlasnych zdjec, wiekszosc ktorych jest z podrozy. wrzucajac 10 dziennie przez kolejny rok zejdzie mi z 10 lat zeby wrzucic tu wszystko ale jest to do zrobienia. tylko czy o to wlasnie chodzi? bo nie sadze zeby funkcja portalu byla dfarmowa przechowywarka zdjec z dysku twardego? Jestem tu juz 2 miesiace a mam dopiero 58 zdjec, selekcja tez byla ciezka, ale na dobry uklad to powinnam miec juz 600 wrzuconych. Tylko co ja bym z tego miala? z tym jak obecnie dziala wyszukiwarka zdjec to nawet nie moglabym znalezc co jest i gdzie...

Tak wiec zeby wilk byl syty i owca cala to najprosciej wyrzucic zdjecia jesli sa malo popularne. problem z glowy. ci ktorzy tak usilnie saraja sie krytykowac wszystkie zdjecia nie zwiazane z globtroterstwem beda mieli zwyczajnie okazje je omijac dzieki czemu przyczyniajac sie do tego ze fotka jest mniej popularna i bedzie powiedzmy po tygodniu usunieta. z tym Hyde Parkiem nie widze za bardzo sensu. GlobAdmin nad jedna galeria zapanowac nie moze a co mowic o dwoch...

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 08:06 | 01.04.2009

Bajzel na kółkach i tyle można powiedzieć :(( kilka osób zaczęło dodawać ekstra fotki i co się dzieje,zawistne gnomy(mam to gdzieś że się obrażą) zasypują je celowo ! 2-3 tygodnie temu nie było przez kilka dni mocnych fotek i nie było też takiego zasypywania :(( Chyba i tu wyłazi nasza pieprzona mentalność (masz lepsze,to ja Cię zasypię)dobrze że chociaż,wyklikać ich teraz nie można,dodawać do ulubionych też jest bez sensu,a ja sma niektóre fotki oglądam kilka razy :( jak pamiętam autora to ok.odnajdę szybko,ale jak nie,to szukanie w ciemno.Prosty przykład,może potrzebny może nie,ale chciałam dopisać 2 nazwy roślin,które widziałam,i które zidentyfikowałam,normalnie dupa w krzakach,nie da rady :((( Idę lepiej posłuchać jak trawa rośnie :((

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 08:44 | 01.04.2009

Cześć wszystkim z rana.
Najpierw do andrusa. Zdecyduj się o co ci chodzi. Najpierw organizujesz akcję "zbiórka na biednych podrózników którzy klikają cały miesiąc", później podpinasz się pod apel AMKB o ograniczeniu ilości zdjęć. Piszesz byle tylko dalej zaistnieć, czy faktycznie masz coś do powiedzenia? Jakoś mało wiarygodny dla mnie jesteś, poza jakimiś dziwnymi frustracjami, nic więcej w tym nie widze.

AMKB. Masz rację z tą ilością. Z drugiej strony, jeśli pojawia się ktoś nowy, chce wrzucić zestaw fot, które będą ilustracją do kilku tekstów, a krajów jest sporo, to jak to uczynić? Z własnego doświadczenia pytam. To też trzeba jakoś rozwiązać. Anyway - popieram apel o zmniejszeni ilości przewalanych zdjęć. Admin napisał niedawno, że reaguje na to co oficjalnie do niego zostało wysmarowane. Jako inicjator - załóż na forum krótki apel, a pod spodem niech się podpiszą osoby które popierają ten pomysł. Bez dyskutowania, tylko podpis. Jeśli Admin będzie chciał formalnie, to się zrobi copy-paste i wyśle.

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 09:00 | 01.04.2009

Przepraszam... czy mogę mieć inne zdanie. Ja to widzę tak: jak będzie ogranicznik to świetnych fotek viajero czy novakovskiego będzie tyle co kot napłakał. I wtedy bardziej odczuję ICH małą niż "śmieci" większą ilość. Ale to jest moje zdanie. Natomiast nadal twierdzę, że każdy sam winien decydować co daje. Nowy leci rozpędem - bo ma dużo i wszystko chce wygarnąć, Stary ma praktykę i potrafi selekcjonować ( na ogół oczywiście), Polityka zasypania dobrej fotki swoim chłamem raczej nie jest praktykowana, to jest raczej brak samokrytyki i brak wstydu. A te przypadłości potrafimy zwalczać na swoje sposoby. Pomysły Pauli są ok.Mam też inny POMYSŁ: Można też (na wzór zbierania swoich ulubionych) zrobić rodzaj oceny "uważam że do usunięcia" i wówczas jak fotka zbierze dajmy na to 10 takich klasyfikacji od 10 użytkowników - podlega wywaleniu automatycznie przez Admina.

Alveiro dołączył
04.11.2008

Alveiro 09:35 | 01.04.2009

Jestem za ograniczeniem ilości zdjęć do 3 dziennie.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 09:48 | 01.04.2009

a moze opcja zeby dla osob majacych jakas minimalna liczbe zdjec i srednia z nich wyzsza od ... zwiekszyc ta ilosc?

Moze lepiej stworzyc osobny watek gdzie kazdy moglby podac swoje propozycje jak to widzi (bez zbednych dyskusji) a pozniej bysmy cos wybrali w formie jakiegos glosowania itp? Tylko wszystko zalezy od admina i od tego ile jest aktywnych osob na forum bo ta liczba 14722 jakos mnie nie przekonuje ;-)

usunięty/nieznany 09:48 | 01.04.2009

ziutka, to moim zdaniem nie jest najlepszym pomyslem bo to by dopiero wtedy dalo pole do popisu tym zawistnym zazdrosnym malym ludzikom ktorzy do tej pory obcinali dobre fotki kiepskimi ocenami.

Moim zdaniem ocena zdjecia powinna wynikac z ilosci ludzi ogladajacych to zdjecie a nie z ocen wystawianych glownie przez klikaczy. Najlepszym zdjeciem miesiaca powinno wiec byc nie to zdjecie ktore ma najwyzsza note ale to ktore bylo odwiedzone najwiecej razy. Mysle ze dzieki temu uniknelibysmy niesprawiedliwych ocen, klotni, rewanzy a i ma to wiekszy sens. cos nie jest dobrze ogladalne - do kosza.

Poza tym dzieki temu zdjecia ktore teraz sa wystawiane Nie DO Oceny na zyczenie autora, a sa swietne (jak w przypadku viajero, i jestem pewna zbiora wieksza ogladalnosc niz wiele innych, mialyby szanse byc w czolowce. Tylko to moim zdaniem ma sens. ocenianie od samego poczatku bylo totalnie bez sensu.

Wiem ze trzeba byloby ten pomysl jakos udoskonalic coby zapobiec autorowi zdjecia klikania na nie tysiac razy tylko po to zeby mialo wiecej hitów, ale po to sa IP uzytkownikow, mozna by bylo moze na tej podstawie mierzyc ogladalnosc - sama nie wiem. pomysl nie doskonaly, ale bardziej sensowny niz bezcelowe ocenianie ktore nigdzie nie prowadzi.

usunięty/nieznany 09:50 | 01.04.2009

aha, jeszcze jedna uwaga. dobre zdjecia powinny byc w jakis sposb takze nagradzane za to jesli inni uzytkownicy dodadza je do ulubionych. to tez o czyms swiadczy. Mysle ze naprawde powinnismy pomyslec nad lepszym systemem sekcji zdjec a takze tego zeby te rzeczywiscie najlepsze byly w czolowce. wspolnymi silami moze do czegos dojdziemy.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 09:53 | 01.04.2009

widze ze tu nowe posty sie pojawiaja tak szybko ze to wyglada jak rozmowa na czacie ;-)

za robote byscie sie wziely ;-)

andrus22 dołączył
03.02.2007

andrus22 10:20 | 01.04.2009

Mysle ze dalsza dyskusja nie ma sensu, bo kazdy z nas proponuje co innego i nie jestesmy w stanie sie porozumiec. Tutaj jest wiecej emocji niz powaznych przemyslen. Najpierw ja proponuje ograniczenie ilosci zdjec, potem AMKB mi zarzuca ze go nie popieram w ograniczaniu, a kiedy potwierdzam, ze popieram AMKB, to odzywa sie mguru i zarzuca mi ze popieram AMKB. Przeciez jesli admin przeczyta to wszystko to napewno nic nie zmieni, bo po co? I tak nie zadowoli wszytkich a kazda zmiana przysporzy mu nowych krytykow. Gdybym ja byl adminem, w tej sytuacji tak bym postapil. Niestety wszystko zostaje po staremu... A zauwazyliscie, ze mozliwosc blokady oceniania pojawila sie kilka godzin po mojej akcji z chmurkami? Oczywisci to zbieg okolicznosci :)

ziutam dołączył
04.02.2008

ziutam 10:11 | 01.04.2009

Fruchu. To Ty nawet nie wiesz co się dzieje w piątki pod pewnymi fotkami. Komenta wchodzą co sekundy.

barbi dołączył
28.02.2009

barbi 12:08 | 01.04.2009

A ja to widzę jako ostrą dyskusję ślepca z głuchoniemym.

andin63 dołączył
25.01.2008

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl