Forum dyskusyjne

koszty noclegów campingów

kategoria podróże po świecie

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 13:36 | 01.04.2009

czy ktos ma jakies w miare bierzące doświadczenie i może mi podac informacje dotyczące kosztów noclegów w Norwegii i na trasie przejazdowej do niej w Szwecji?? chodzi mi o coś jak najtańszego przy podróży autem. Znalazłam jakąś strone z campingami, ale tam podają ceny wynajmu domku, pokoi, nie widze opcji za namiot, korzystanie z łazienki.
Poza tym słyszałam , ze jest "prawo jednaj nocy" czyli, ze można bez żadnych opłat rozbić sie gdziekolwiek na jedną noc byle w jakiejś sensownej odlaegłości od domostw, a jak na czyjejś posesji to z zapytaniem. Czy to jest prawda? czy nie patrzą sie "krzywo" na takich dzikusów? :)
czy są popularne łazienki na stacjach beznzynowych (np. szwecja)?
a w szczególności interesuje mnie info o Lofotach... noclego tam z własnym autem i namiotem. czy jest tam siec campingów, możliwości dzikiego biwakowania??
ewentualnie prosze o polecenie konkretnych tanich kwater lub pensjonatów.
interesuje mnie równiez wynajem jakiegoś transportu wodnego, ale nie jachtu, żeby można z wody trochę pozwiedzać przez kilka dni :)) jakie to moga być ceny??
jesli ktoś ma jakies doswiadczenie w tym temacie, zna ceny, prosze o podpowiedzi i wskazówki.
temat na razie lużny, ale od kilku lat marze o Lofotach.. i moze w tym roku udało by mi sie zrealizować...
dziękuję z góry :)))

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 22:52 | 02.04.2009

Podróżuje po Skandynawii od 9 lat. Spędziłem tam łącznie ponad 300dni. Zawsze jeżdżę samochodem, zawsze śpię w namiocie, zawsze myje się w rzece/jeziorze i zawsze przyrządzam posiłki na ognisku. Nigdy nie miałem z tym żadnych ale to absolutnie żadnych problemów. Nikt nigdy mnie nie przeganiał, nikt nie zabraniał palić ogniska, nikomu to nie przeszkadzało, że łowię ryby bez zezwolenia.

Ceny na kempingach zaczynają się od 50SEK/os i tak gdzieś do 150SEK/os. Najtaniej wychodzi wynajęcie domku na dłużej niż tydzień. Domki te nazywają się "stuga" i kosztują około 500SEK za cały domek (4-6 osób). Nie ma znaczenia w ile osób wynajmujesz, cena zawsze jest taka sama i dotyczy całego domku. Najczęściej jest kompletnie wyposażony. Wypożyczenie łodzi w Norwegii jest dość kosztowne. Ja wypożyczałem profesjonalnie przygotowaną do połowów na fiordach łódź za 2000NOK/dzień. Byliśmy w czwórkę, więc trochę się to rozbiło ale to i tak dość dużo. Podejrzewam, że bez problemów pożyczysz zwykłą łódkę od prywatnego właściciela, np jakiegoś rybaka.

A i jeszcze jedno: na Lofoty musisz mieć zarezerwowane minimum 3 tygodnie, w tym 3 dni na dojazd, 3 dni na powrót i reszta na miejscu, z tego spora cześć dni będzie zapewne pochmurna i deszczowa jak to tam zwykle bywa.

marianna_p dołączył
15.04.2008

marianna_p 23:09 | 02.04.2009

dzięki:) tak myślałam, ze autem to będzie 3 dni jazdy w jedna stronę:)) te domki w tych cenach brzmią bez sensu:((( a co do ognisk czytałam, ze jest zakaz rozpalania od maja do września chyba... ale mnie kuchenka gazowa wystarczy;)
co do pogody czytałam, ze Lofoty mają jakiś ciepły mikroklimat... myślę wstępnie o przełomie czerwca i lipca, żeby na białe noce się załapać

fischer28 dołączył
25.03.2009

fischer28 07:09 | 04.05.2009

Co do tych pochmurnych dni to się nie zgodze , dzisiaj mamy słoneczko :) i to juz od 3 rano :)

ramones dołączył
14.05.2009

ramones 12:34 | 14.05.2009

Hehehe, prawo jednej nocy kojarzy mi się z filmem Braveheart :))
Szukam ekipy na Skandynawię na 2 i pół miesiąca.
Za chwilę dam ogłoszenie w tej sprawie!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl