Forum dyskusyjne

cudze chwalicie swojego nie zancie - a co w Polsce

kategoria podróże po świecie

kraj Polska

mak dołączył
19.05.2003

mak 22:15 | 03.04.2009

hejka,
Polska tez piekny kraj i bardzo urozmaicony. Ja mam oczywiscie swoje ulubione miejsca i to najlepiej w konkretne pory roku. Ale tak sie zastanawiam, co Wy byscie polecili komus kto ma po raz pierwszy przyjechac do Polski. Moze bedziecie mieli lepsze/inne pomysly, z ktorych skorzystam. Chodzi o moich znajomych z Peru, ktorzy sie szykuja i szykuja do przyjazdu, ale moze cos z tego w koncu wyjdzie. miks wszystkiego - troche histori, kultury, przyrody ...
z gory dzieki i czekam zaciekawiona....

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 18:25 | 04.04.2009

Jeśli to znajomi z zagranicy - to chyba wypadałoby im pokazać coś, czego u nich nie ma. Może Bieszczady jesienią, albo nasze morze (wydmy w Łebie). Proponowałabym jeszcze Zakopane i ogólnie Podhale.
No i moze coś z historii np. Kraków

januszkarpaty (ban) dołączył
14.09.2012

januszkarpaty (ban) 16:38 | 28.05.2013

Mogę polecić Ci odwiedzenie pięknej puszczy białowieskiej - która jest w zasadzie jedyną w tak dużym stopniu zachowaną puszczą w Europie. Tereny przepiękne, zielono, powietrze czyste. Myślę, że znajomi byliby zachwyceni.
Jest tam również jedno miejsce które moim zdaniem zasługuje na uwagę, szczególnie pod względem kulinarnym, restauracja carska: www.restauracjacarska.pl/  Można tam spróbować prawdziwych potraw kuchni polskiej i rosyjskiej. Przez swoisty klimat przenieść się w czasie do początku 20 wieku.

semaforek dołączył
10.04.2013

semaforek 23:42 | 28.05.2013

Osobiście uważam że należy odwiedzić wszystko to najbardziej lokalne, ale nie zawarte w folderach reklamowych.
1. Bieszczadzka dzicz to ciekawy pomysł.
2. Poza tym przychylam się do wydm w Łebie. Polskie morze jest jednak wyjątkowe pod względem piaszczystych plaż.
3. Średniowieczne miasta, takie jak Wrocław, Kraków, Toruń, Poznań, Sandomierz, Gdańsk. W tej kategorii całkowicie odradzam zbyt modernistyczną Warszawę.
4. Zabytki życia codziennego. Zwykle nikt się tym nie chwali, to naprawdę fajne atrakcje. Mam na myśli głównie promy rzeczne, jakieś turystyczne kolejki wąskotorowe, zabytkowa kopalnia Guido w Zabrzu.
5. Jeśli mieszkasz gdzieś na wschodzie, albo będziecie wracali z Bieszczad zahacz o element bazarowego życia codziennego, czyli Medykę.
6. Na trasie zatrzymuj się w małych miasteczkach, takich jak Ciechanów, Polska powiatowa to jest prawdziwe życie, nie duże miasta.

jolka72 dołączył
25.12.2015

jolka72 10:43 | 25.12.2015

Beskidy to gór wyjątkowo piękne. Jak magnes przyciągają turystów ciekawymi szlakami i nieprzeciętnymi pejzażami. Szlaki turystyczne Beskidów należą do najpiękniejszych w Polsce.

tourguider dołączył
29.12.2015

tourguider 17:20 | 29.12.2015

>A może Kaszuby? www.wejherowo.pl 

Zgadzam się, Kaszuby są piękne, ale czy akurat Wejherowo to ich perła? Są piękne tereny zaraz obok takie jak np. Ostrzyce, gdzie można zasmakować w pełni no i są tam urokliwe jeziorka ;)

Menhir dołączył
02.11.2015

Menhir 01:45 | 31.12.2015

A ja zapraszam w Beskidy! Do zwiedzenia polecam m.in. Beskidzką Drogę Krzyżową na Matysce,, nieopodal niemieckie umocnienia - linia B2 oraz także w pobliżu schrony w czasów II Wojny Światowej w Węgierskiej Górce (w jednym z nich jest muzeum). Oraz oczywiście zwiedzenie miasta Żywca z zamkiem Habsburgów, ciekawymi kościołami i muzeum regionalnym, a dla wielbicieli innych niż architektura i regionalna kultura atrakcji - zaglądnięcie do muzeum piwa w żywieckim browarze (gdzie oczywiście można trunek degustować).

morhen dołączył
31.03.2006

morhen 20:53 | 03.01.2016

A ja zapraszam do Warszawy. Może dla wielu to zabawne, ale Warszawa jak i wiele innych Polskich miast większość z nas zna pobieżnie i zazwyczaj największe atrakcje turystyczne. w stolicy polecam spacer szlakiem warszawskiego Street Art., jest też niesamowita wycieczka "Kryminalna Warszawa" czy "Warszawa Komunistyczna". Poza tym, jeśli ktoś chce, może komunikacją miejską dojechać do Puszczy Kampinoskiej.

Aneta31 dołączył
26.04.2015

Aneta31 09:50 | 16.01.2016

Sama większość wakacji spędzam w kraju, ponieważ wychodzę z założenia, że dopiero wówczas, gdy poznam dokładnie swoją ojczyznę, zacznę zwiedzać świat. W ubiegłym roku postanowiłam spędzić 2 tygodnie nad polskim morzem i pojechałam do Kopalina. Muszę tutaj nadmienić, że nie przepadam za tłumami, w związku z czym staram się wybierać takie miejsca, gdzie jest spokojniej. Wspólnie z mężem i córeczką zakwaterowaliśmy się w Agroturystyce Lila www.agroturystykalila.com/  i cieszę się, że wybraliśmy właśnie to miejsce. Okolica jest piękna, plaża czysta, a poza tym na nudę nie można tam narzekać. Właściciele ośrodka prowadzą wypożyczalnie rowerów, na których często jeździliśmy, poza tym blisko Lili są stadniny koni i także z takie atrakcji można tam skorzystać. Pokoiki były doskonale przygotowane, pościel świeża i pachnąca, a atmosfera iście domowa.

Travelers dołączył
22.11.2015

Travelers 21:22 | 23.01.2016

Myślę, że na sezon letni to śmiało można polecić Bałtyk, konkretnie np. Łebę ( ruchome wydmy oraz Kołobrzeg w którym nawet jak nie ma pogody do plażowania nie sposób się nudzić ). Bardzo fajnym miejscem jest także Trójmiasto.

Natomiast co do zwiedzania całorocznego to na pewno Szklarska Poręba ( wodospad Kamieńczyka, Zakręt Śmierci, Szrenica ) Międzygórze( Śnieżnik, Ogród Bajek, Kaplica na Górze Iglicznej, Wodospad Wilczki ) Karpacz ( kościół Wang, Śnieżka ) Wałbrzych ( Zamek Książ i Palmiarnia ) Zakopane ( Krupówki, Morskie Oko )

Z dużych miast to śmiało można polecić Kraków ( Wawel, Sukiennice ), Wrocław ( Rynek, Zoo )

W razie pytań pisz śmiało, a postaram się coś doradzić :)

adik356 dołączył
09.04.2014

adik356 00:14 | 06.03.2016

Zgadzam się w 100 %. Jest mnóstwo pięknych miejsc i aż wstyd, że niektórzy uważają że nie ma nic. Zapraszam ich na tego bloga www.krakowskiserwisrowerowy.pl/  . Znajdziecie tu wszystko co najpiękniejsze w naszym kraju i uwierzcie mi, zaplanujecie tu kikanaście cudownych wakacji.

robertooos dołączył
22.03.2016

robertooos 15:38 | 22.03.2016

Również zgadzam się, że Polska to piękny kraj. Ostatnio czytałem świetny artykuł o Helu, polecam! www.jcmag.pl/2015/hel-calkiem-inaczej-polwysep-ktorego-nigdy-nie-zobac  zysz-jezeli-nie-ruszysz-tylka/

spitzman dołączył
03.11.2013

alicja_podroz dołączył
22.09.2016

alicja_podroz 22:40 | 22.09.2016

A co powiecie o Gliwicach? Moim zdaniem miasto bardzo niedoceniane, a niesamowicie piękne. No i można znaleźć niedrogi nocleg. Ja zawsze zatrzymuje się w tym hotelu www.hotelmalinowski.pl/pokoje.html  Dobry standard i bardzo miły personel.

bry dołączył
03.10.2015

bry 23:24 | 22.09.2016

>A co powiecie o Gliwicach? Moim zdaniem miasto bardzo niedoceniane, a niesamowicie
>piękne. No i można znaleźć niedrogi nocleg. Ja zawsze zatrzymuje się w tym hotelu
>www.hotelmalinowski.pl/pokoje.html  Dobry standard i bardzo miły personel.

Zatrzymujesz się bo tam pracujesz. ;))

ngobs dołączył
29.09.2016

ngobs 11:59 | 29.09.2016

Hej. Ja polecam Wrocław. Warto. Hala Stulecia i wrocławskie ZOO, Ostrów Tumski, Muzeum Narodowe i Panorama Racławicka no i przede wszsytkim chyba najpiękniejsza starówka w Polsce.

Tutaj możesz znaleźć najważniejsze zabytki.

mazuryairport.pl/a_co-warto-zwiedzic-we-wroclawiu-_35.html 

alicja_podroz dołączył
22.09.2016

alicja_podroz 21:39 | 29.09.2016

Nie pracuję, ale chętnie bym pracowała :) Może dostałabym jakąś promocyjną cenę na nocleg :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl