Forum dyskusyjne

Aparaty i obiektywy

kategoria sprzęt turystyczny

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 14:06 | 06.04.2009

witam wszystkich..
postanowilam zwrocic sie do was o porade, bo pewnie wielu z was ma w tym temacie doswiadczenie..
chodzi o lustranke cyfrowa.. teraz uzywam zwyklej cyfrowki Fuji finepix 9600, ale czuje ze chcialabym sprobowac czegos innego..ta przestaje mi wystarczac. mysle o Canonie 450d..moze ktos ma doswiadczenie z tym aparatem i zna jego dobre badz tez zle strony? ale mniejsza z aparatem.. glownie chodzi mi o obiektywy. nie mam za bardzo doswiadczenie w ich wyborze i nie wiem czy lepiej kupic same body i osobno dokupic obiektywy, czy moze te co sprzedaja w zestawie 18-55 i 55-250 bylyby na poczatek wystarczajace.
jesli komus chcialoby sie odpowiadac na te moje pytania to z gory dziekuje :)
a jaki sprzet wy uzywacie? pochwalicie sie? :D

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 14:42 | 06.04.2009

Witam
Nie potrafie jednoznacznie odpowiedziec na Twoje pytanie. Jak dla mnie lepszym rozwiazaniem byloby kupienie osobno body i osobno szkla bo kitowe zwykle nie sa zbyt dobre, ale wszystko zalezy od tego jakie masz pojecie o fotografii. Wiesz jakie ogniskowe bedziesz uzywac? Jesli nie, to wez te co podalas, i jak zobaczysz czego Ci brakuje to kupisz cos lepszego ;-)
Niestety nie moge Ci nic napisac o 450d ani o tych obiektywach bo ja Nikoniarz ;-)
Pozdrawiam

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 14:51 | 06.04.2009

a jesli chodzi o glebie ostrosci i obiektyw 55-250 to jakie wartosci przeslony mozna ustawic? jakos sie to przelicza? jaka jest wtedy minimalna? 2.8?

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:06 | 06.04.2009

Im jasniejszy obiektyw tym mozna ustawic mniejsza glebie ostrosci, wieksza analogicznie poprzez jej zwiekszenie. Wejdz sobie np na www.dofmaster.com/dofjs.html  tutaj jest kalkulator do tego. Nie wiem jaki to jest obiektyw, sprawdz w opisie to bedziesz miala podana minimalna przyslone, ale nie wydaje mi sie zeby to bylo 2.8.

kandp dołączył
18.06.2008

usunięty/nieznany 15:20 | 06.04.2009

jasnosc zalezy od tego jak obiektyw jest zbudowany i glownie ile kosztowal. te jasne sa super drogie. zooma 2.8 nie kupisz tanio nigdzie. te z zestawow to powinny mysle miec okolo 3.5 minimalna. patrz czy zoom na stabilizator - bez stabilizatora nie poszalejesz za bardzo chyba ze za kazdym razem bedziesz uzywala statywu.

ja mam 40D i w zestawie mialam 17-85 canona lens z ktorego jestem calkiem zadowolona, fajnie portrety robi zwlaszcza. do tego kupilam dwa inne obiektywy juz osobno ale zaden z 2.8 bo poki co to troche za wysoka polka jak dla mnie. dla mnie z zoomem liczy sie glownie ciezkosc obiektywu bo jak podrozuje to go sama dzwigam wiec zawsze staram sie ograniczyc do jak najmniejszej ilosci lensow. mam fish-eye 11-17mm i mam tez zooma 28-300 ze stabilizatorem ale tylko min. 3.5 ma wiec nie jest najlepszy jednak na moje potrzeby poki co wystarczajacy... do canona najlepsze lensy, te z gornej polki to eLki z IS (stabilizator) ten na ktory ja poluje to 70-200 2.8 ale kosztuje niebagatelne 1600 funtow w tym momencie nowy...
canon ma fajnego fish-eye 15mm za 600 funtow z 2.8

ja mysle ze jak wybierzesz 3.5 to na poczatek tez nie bedziesz rozczarowana ;))) na pewno zdjecia beda lepsze jakosciowo niz ze zwyklej cyfrowki.

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:38 | 06.04.2009

Mozna jeszcze wziasc cos od niezaleznych producentow. Ja mam np tamrona 17-50 2.8 i jestem z niego bardzo zadowolony ;-)

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 15:20 | 06.04.2009

Nie ma sprawy, jak masz jeszcze jakies pytania to pisz, moze dam rade Ci pomoc ;-)

asiencja dołączył
16.08.2008

asiencja 15:19 | 06.04.2009

hej,
jako ,ze pasjonuje sie fotografia chętnie pomoge Ci w tym wyborze, mam canona 450D oraz "kilka" obiektywów, mój nr gg podany jest na profilu, pisz- odpowiem :)

usunięty/nieznany 16:06 | 06.04.2009

ja poki co najczesciej uzywam szerokiego, na 11-scie albo zooma. bardzo, bardzo rzadko uzywam tego canona 17-85, wogole najczesciej omijam wlasnie ta rozpietosc 17-50... za to jakbys wiedzial o jakims zoomie do canona z 2.8 i stabilizatorem to bede wdzieczna, nie koniecznie musi byc to canonowy lens...

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 16:12 | 06.04.2009

a ja wlasnie najczesciej korzystam z 17-50, chyba ze ide pochodzic gdzies po gorach to 12-24. Tez chcialem dla siebie 70-200 ale tu jednym problemem jest cena, a drugim ze troche za krotki a z konwerterem za duzo traci na jakosci. Wiem ze jest sigma 120-300 2.8 ale chyba bez stabilizacji i koszt ok 1500 funtow

usunięty/nieznany 16:33 | 06.04.2009

dla mnie obok ceny problemem tych zoomow jest waga. one sa masywne... wiec poki co zostane ze swoim malym tamronem 28-300 - bardzo zadowolona jestem z niego... choc 2.8 bylby lepszy zoomik... moze kiedys...

kumo dołączył
23.02.2009

kumo 12:14 | 13.04.2009

ja powiem tak. w twoim przypadku pewnie najlepszym rozwiazaniem bylby porzadby kompakt z dobrym szklem. jesli juz chcesz sie bawic lustrzanka to do body polecam kupic sobie standard ze swiatlem 1,8. niewielkie pieniadze, a on pozwoli co zrozumiec zasady dzialania. mozesz kupic sobie body z kitem, jakies 18-55 (nie wiem co tam w canonie piszczy, ale to nie ma wiekszego znaczenia) w kazdym razie nie ma sensu kupowac kitowego tele tym juz nic nie zrobisz. tym wczesniejszym zoomem mozesz chociaz strzelic w miare poprawny pejzaz, a przy wiekszych umiejetnosciach moze cos wiecej. w kazdym razie ja zawsze proponuje kupienie dobrego kompakta, zazwyczaj patrza na mnie dziwnie, ze nie wiem moze chce ich ograniczac, ale uwazam ze jak ktos nie wie czy bedzie sie bawil w fotografie to szkoda zbednych kosztow no i przedewszystkim dodatkowych kilogramow. gwarantuje ze wieksza czesc uzytkownikow dziwga body a zdjecia robi na auto... pzdr

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 12:57 | 13.04.2009

mnie zawsze smieszy widok ludzi ;-) niedawno widzialem kolesia z 50d ktory robil zdjecie gory odleglej o kilka km z wbudowana lampa ;-) wydaje mi sie ze jak sie kupuje sprzet za kilka tys to wypadaloby chociaz poznac podstawy fotografii...

kumo dołączył
23.02.2009

kumo 13:18 | 13.04.2009

bo najwazniejsze jest swiatlo.. :D

fruchu dołączył
04.07.2008

fruchu 14:24 | 13.04.2009

trudno sie nie zgodzic, slowa prawdziwego fotografa ;-)

usunięty/nieznany 14:31 | 13.04.2009

bardzo prawdziwe... wiekszosc moich znajomych ktorzy maja lustrzanki robi fotki na Auto. teraz kupno lustrzanek zrobilo sie modne bo kosztuja niewiele wiecej niz lepsiejsze cyfrowki. ale moim zdaniem nie ma bardziej pieniedzy wyrzuconych w bloto niz kupno lustrzanki po to zeby funkcja auto robic fotki non stop. nie wiem czy raz uzylam tej funkcji...

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:31 | 13.04.2009

Przy dobrym świetle zrobisz dobre zdjęcie małpą za 400 zł. Schody zaczynają się w trudnych warunkach. Największa sztuka moim zdaniem to tak zrobić zdjątko, aby wyglądało, że jest trójwymiarowe, ale to już prawie sztuka.

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 11:11 | 14.04.2009

kumo dzieki za odpowiedz..doskonale zdaje sobie sprawe ze na poczatek lepiej kupic sobie jakiegos dobrego kompakta i tak tez zrobilam ponad rok temu. Niestety widze za duzo brakow tego aparatu, jak na moje potrzeby to za malo. fotografia stala sie moja pasja i namietnoscia (i to bynajmniej nie w trybie auto :) )
a na obiektywach rzeczywiscie sie nie znalam, dlatego chcialam poznac Wasze zdanie. teraz nieco poszperalamw necie , poczytalam wasze opinie i wiem nieco wiecej.. Glownie chodzilo mi czy wogole warto kupowac obiektywy kitowe jakie daja czesto w zestawach, ale juz chyba znam odpowiedz :) dzieki wszystkim
pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl