Forum dyskusyjne

rady mile widziane

kategoria podróże po świecie

kraj Namibia

tomal dołączył
09.04.2009

tomal 11:33 | 09.04.2009

Może ktoś coś wie na temat powodzi na Zambezi w północnej Namibii i Botswanie (podobno dość katastrofalnej, a u nas nic na ten temat nie piszą). Wybieram się tam w sierpniu i nie wiem czy w związku z następstwami powodzi nie będzie konieczności zmiany planów.
Czy ktoś się orientuje w aktualnych cenach samochodów 4x4 w firmach namibijskich lub południowo-afrykańskich. Czy jest duża różnica wynajmu powiedzmy na 25-28 dni w takiej firmie i jakiejś ogólnoświatowej typu HERTZ lub AVIS? Czy osobowym samochodem da się przejechać Namibie i również Botswanę (słyszałem, że Namibię raczej tak ale Botswany już nie - a jest to dla mnie ważna kwestia, gdyż na razie jest nas dwoje i koszty się słabo rozkładają, a w tym wypadku zostaje tylko osobowy samochód).
Jakie są w miarę aktualne ceny w Okavango Delta - czy jest tam możliwość nocowania innego niż w lodgach, które są irracjonalnie drogie?
Może jakieś rady co do ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, oczywiście poza standardowymi (Etosha, wydmy, Fish River Canyon, Popa itp. opisywane w przewodnikach LP, Footprint).

usunięty/nieznany 10:18 | 10.04.2009

Co do aut i powodzi to nie pomogę, ale jeśli chodzi o noclegi to i ile pamiętam poza lodgeami nie ma jakiegos wyboru. Ja oprocz wydm, Etoshy bylem jeszcze w WhiteLady w masywie Brandberg... krajobraz samego masywu zrobił na mnie większe wrażenie niż samo WhiteLady.. ale to kwestia gustu. Z ciekawszych miast - Swakopmund...

mkguru dołączył
09.03.2009

mkguru 15:07 | 10.04.2009

W sprawie powodzi, to sprawdzaj serwis światowy BBC, są aktualni i na bieżąco możesz sprawdzać rozwój wypadków.
Ceny wynajmu samochodów w dużych firmach są wyższe, ale w zamian masz większy wybór miejsc gdzie można auto zwrócić oraz większy wachlarz ubezpieczeń. W Namibii BEZWZGLęDNIE wykup opcję ubezpieczenia szyb Najlepiej wykupić pakiet który pokrywa wszystkie szkody (sprawdź czy nie ma wyłączeń). Szyby to najczęściej (obok reflektorów) uszkadzany element aut w Namibii - większość dróg (świetnych skądinąd) jest pokryta szutrem. Jeśli nie jeździłeś po czymś takim, to po powrocie będziesz na pewno lepszym kierowcą :))))
Aha - jeśli nie jeździłeś autem 4x4 bo piaskach, głębokim błocie itp, to nie bierz takiego auta pod uwagę. Jadąc we dwójkę, jeśli zakopiesz się na odludziu, będziesz miał więcej problemów niż to warte. Lepiej skorzystać z utwardzonych traktów.
Cen poszukaj w intenecie, możesz zrobić rezerwację ale wcześniej się potarguj. Jeśli zdecydujesz się na wynajem na miejscu, to sprawdź najpierw kilka biur, a w wybranym targuj się o każdą opcję. Auta są tam tanie a konkurencja duża - można sporo zaoszczędzić. Wynajem w RPA jest trochę tańszy niż w Namibii.
Autem osobowym można przejechać zarówno przez Namibię jak i przez Botswanę. Chyba że musisz koniecznie dostać się w środek piasków i wjechać na każdą wydmę.
Zerknij do mojej galerii, znajdziesz tam jakieś zdjęcia z dróg Botswany.
Ceny noclegów w Botswanie są dokladnie tak abstrakcyjne jak piszą. Ja sądziłem że to ściema, ale niestety nie. Noclegi w okolicach 1000$ od osoby nie są niczym wyjątkowym. Jednocześnie w tych samych lodgach za rozbicie namiotu zapłacisz "jedynie" 25$ więc na dwie osoby to już jak za darmo :)
Za pływanie po Okawango możesz zapłacić cenę turystyczną, jeśli zorganizuje Ci to agencja, lub 25% ceny, jeśli pójdziecie bezpośrednio do gości którzy zajmują się przewozem i z nimi dojdziesz do porozumienia. Kwestia czy będzie Wam się chciało.
Swakopmund o którym wspomniał Mike do mnie zupełnie nie przemówiło - to takie Międzyzdroje przerzucone do Afryki, ale opinię musisz wyrobić sobie sam.

tomal dołączył
09.04.2009

tomal 12:13 | 16.04.2009

Mkquru, Mike30. Dzięki za informacje. Pozwolę sobie jeszcze zadać kilka pytań jak już opracuję dokładnie trasę.
A może ktoś wybiera się w tym czasie w te rejony?

tomal dołączył
09.04.2009

tomal 11:46 | 15.05.2009

Planujemy wyjazd (2 osoby) do Namibii i Botswany w sierpniu. Czy ktoś w tym terminie wybiera się tam na ok. miesiąc? Może fajnie byłoby połączyć siły i zredukować koszty głównie samochodu i noclegów jak również lokalnych przewodników. Jeśli tak to proszę o kontakt.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl