Forum dyskusyjne


Nadbajkalskie góry - jakie polecacie

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 23:27 | 09.04.2009

Witam.
W wakacje wybieram się nad Bajkał i chciałbym pochodzić przez parę dni po górach. Które góry byście polecili? Które uważacie za najpiękniejsze, a które za najdziksze?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
wagabundakufel.prv.pl


ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 01:02 | 10.04.2009

tyrudno doradzic,bo tereny nadbajkalskie sa dziekie. ale najbardziej "zkomercjalizowany" jest olchon, wbrew pozorom polecam. chuzir, mozna pochodzic sobie tak o, pozyczyc rower by posmigac po gorach i duzo turystow nie ma


jedjed dołączył
07.01.2008

jedjed 17:10 | 10.04.2009

Przede wszystkim polecalbym Chamar-Daban i Tunkinskie Golce - ze wzgledu na dostepnosc i istnienie jakis tam szlakow (i tak nieznakowanych).

Chamar-Daban moga przypominac Tatry Zachodnie, choc niektore szczyty/granie sa trudne. Najpopularniejszy (i chyba najlatwiejszy) jest szlak na Pik Czerskiego - 2-3 dni ze Sludianki. Oprocz tego jest tam jeszcze Pik Porozystyj, Babcha itd.

Tunkinskie Golce to juz takie Tatry+, a w wyzszych partiach Alpy - jest sie gdzie powspinac. Krotkich tras za bardzo tam nie ma. Jedna z fajniejszych i stosunkowo popularnych to szlak do Szumackich Zrodel - ok. tygodnia w dwie strony.

Na Munku Sardyk latem lepiej nie chodzic ze wzgledu na opady i niebezpieczenstwo gwaltownych wezbran, ktore odcinaja droge powrotu. Miejscowi chodza tam w maju.

Jest jeszcze bardzo fajny szlak gorsko-jeziorny z B. Goloustnego do Listwianki - 3 dni wedrowki urwistym brzegiem Bajkalu.

Ktore najpiekniejsze? Droga na Szumak byla piekna, ale pod Chamar-Daban tez ma swoj urok... Dzikie w zasadzie sa tam wszystkie gory, a jedyny w miare zagospodarowany szlak to Pik Czerskiego. Dzikosc przejawia sie brakiem znakowanych tras, brakiem schronisk i innej infrastruktury...

Celem poszukiwania inspiracji zapraszam na www.jeziorobajkal.pl 
Wiele tras gorskich Przybajkala jest opisanych w przewodniku "Bajkal i gory Przybajkala".

Pozdrawiam,
Jedrzej


arsobatravel dołączył
23.03.2009

arsobatravel 17:59 | 12.04.2009

Jedrzej pieknie wszystko opisał :)
Dodałbym jeszcze drugi nadbajkalski szczyt Czerskiego: przy północno-zachodnim brzegu Bajkału wznosi się na wysokość 2588 m Pik czerskiego, mało znany i dosyć trudno dostępny - z uwagi na fakt że trzeba sobie samemu zorganizować trekking a i dotrzeć tam od północy z Siewierobajkalska to jest kawałek drogi.
Jakby co, dysponuję niektórymi mapami w wersji cyfrowej.
Sam wybieram sie nad Bajkał i Ałtaj w maju-czerwcu, aby przejść / zwiedzić / rozkminić tereny i trasy jeszcze mi nieznane.
Później mam wielką frajdę przygotowywać z tego różne trasy, wyprawy trampingowe i o tym można się dowiedzieć na www.arsobatravel.pl 
Ale nie o komercje mi tu chodzi - zawsze chętnie podpowiem i pomogę, słuzę też mapami - kontakt przez stronę albo po prostu jerzy@arsoba.pl


wagabundakufel dołączył
25.04.2007

wagabundakufel 19:28 | 10.07.2009

Dziękuję Jędrzej. Jesteś dla mnie mentorem w sprawach Przybajkala i w ogóle Rosji. Dziękuję za wszystkie tak cenne informacje.
PozdrawiamStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl