Forum dyskusyjne


Najlepsza opcja walutowa

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

regedarek dołączył
13.04.2009

regedarek 16:48 | 13.04.2009

Cześć, temat trochę z podtekstem, a pytanie konkretne wyjeżdżamy na Krym 10 maja bilety kupione zostaje zagospodarować pieniążki na samym Krymie( noclegi w namiotach) jako, że studenci zastanawiamy się nad najtańszą opcją wymiany złotówki na hrywny, czy zrobić to w Polsce i czy nie spróbować zamienić zł na dolary, których potem część zabrać na Ukrainę i wymienić na hrywny. I słyszałem, że strasznie drogo się ostatnio na Krymie zrobiło co o tym myślicie?


dołączył

usunięty/nieznany 10:33 | 14.04.2009

W Polsce nie oplaca sie wymienac PLN na hrywny - za to na Ukrainie PLN przyjmuja kantory glownie we Lwowie (nawet po przyzwoitym kursie), dalej od granicy gorzej... Jako ze realnie narodową walutą Ukrainy jest USD ... polecam. Acha - w przypadku placenia karta do rozliczen biorą kurs NBU - ktory bywa do 10% gorszy niż kantorach. Generalnie USD w gotowce - bywa ze knajpy i hotele od razu przyjmują i nie trzeba wymienac.


19950506 dołączył
05.03.2007

19950506 22:32 | 19.04.2009

Radzę zakupić w Polsce walutę (Dolary i Euro) i wymienić na Krymie. Jeśli będzie dłuższy postój np. w Kijowie (pociąg relacji W-wa -Symferopol ma 5 godzinny postój w Kijowie) to polecam wymienić w Kijowie na Majdanie, koło Mc Donalda , lub w kantorze w przejściu podziemnym - dobry kurs. Raczej nie radzę wymieniać u "cinkciarzy" przy dworcu kolejowym. Jeśli będziesz wypłacać kasę w bankomacie - to wypłacaj hrywny (bardziej się opłaca).
Jeśli chodzi o ceny, to są takie same jak w całej Ukrainie, kwatery są dość drogie, ale w maju powinny być tańsze niż w sezonie wakacyjnym.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl