Forum dyskusyjne

Transylwania Siedmiogród i łuk Karpat

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

niezawodny dołączył
07.04.2004

niezawodny 23:35 | 25.06.2004

Cześć!
02.07 ruszam w trasę urlopową.
Wyjazd z Krakowa, dalej Łysa Polana-Presov-Kosice-Sarotarjaujhely-Kisvarda-Satu Mare-Cluj Napoca (nocleg)-Sigisoara-Brasov (nocleg)-Bukareszt-Ruse (nocleg) - okolice Warny (tydzień pobytu) - okolice Burgas (tydzień pobytu)-Istambuł (2 dni) - może Troja - Edirne-Sofia (nocleg?)-Nisz-Belgrad-Budapeszt-Kraków

Ważnym punktem programu jest zwiedzanie osobliwości Transylwanii na w/w trasie oraz Rumuńskie Karpaty. Będę wdzięczny za podpowiedzi w powyższym temacie - co ciekawego warto zobaczyć. Niestety n/t Rumunii jest nadal niewiele ciekawych informacji. Nabyłem świetny przewodnik Wydawnictwa Bezdroża (Transylwania - twierdza rumuńskich Karpat) i sporo z niego juz wiem ale przewodnik jak to przewodnik...a co ktoś widział, dotknął i opowie to nie to samo.
Jeśli ktoś coś mógłby powiedzieć o specyfice przejazdu w/w trasy to też źle nie będzie, opcje noclegowe mile widziane.
Pozdrawiam niezawodnie

MaciejZ dołączył
19.06.2004

MaciejZ 19:07 | 27.06.2004

Ja jechalem przelomem Dunaju przez Zelasne Wrota. Moim zdaniem zdecydowanie warto tamtedy przejechac jesli bedziesz mial okazje. CHyba w Europie nie ma takiego drugiego miejsca gdzie tak potezna rzeka przebija sie przez lancuch gorski. Naprawde jest bardzo uroczo - polecam! Ja jechalem do Bulgarii przez Wegry-Timiszoare, nastepnie przez Zelazne wrota do Calafat i dalej promem do Vidynia.

Z innych rzeczy to polecilbym delte Dunaju ale to kawalek od Transylwanii. Moj znajomy byl i bardzo zachwalal.

pozdrawiam!

niezawodny dołączył
07.04.2004

niezawodny 12:46 | 28.06.2004

No to może znajomy by się tu wypowiedział...:)
Bo coś cisza jest - nikt jeszcze nie był w Transylwanii u Draculi???

MaciejZ dołączył
19.06.2004

MaciejZ 22:37 | 29.06.2004

heh znajmoy byl kawalek czasu temu a z uzywaniem netu u niego troche slabo :-)))))))
poza tym chyba nie za wiele osob z Polski zaglada samochodem do transylwanii :-D

niezawodny dołączył
07.04.2004

niezawodny 16:09 | 30.07.2004

Byłem, widziałem, wróciłem - dla mnie rewelacja.
Jakby ktoś coś chciał wiedzieć to jestem do dyspozycji - pytajcie

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl