Forum dyskusyjne

Kto na wyprawę

kategoria podróże po świecie

Master S dołączył
20.04.2009

Master S 20:46 | 20.04.2009

Witam,
W najblizszym czasie (do konca czerwca najpozniej) chciałbym wjechać do Turkenistanu a zelaznym punktem wycieczki będzie krater Dervaza. Marszruta w przyblizeniu - Wawa - Baku - prom do Turkmenistanu - Turkmenistan - Teheran - Baku - Wawa. Czas około 12-14 dni. Czy ktoś chciałby się dołączyć, w ekipie weselej. Pozdrawiam Paweł GG 13682847

Yanas dołączył
12.12.2005

Master S dołączył
20.04.2009

Master S 21:35 | 20.04.2009

Jest to mozliwe:
Przelot samolotem Wawa - Baku - Wawa
W Turkmenistanie 3-4 dni
Powrót do Baku z Ashgabat od południa morza Kspijskiego powinien zajć max 6 dni

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 21:47 | 20.04.2009

IMO prawie niewykonalne i raczej bez sensu (chyba,że tu stricte urlop gra rolę,ale wtedy lepiej chyba leciec do samego Ashgabadu od razu). Wez pod uwagę,że te promy kursuja bardzo nieregularnie,i 1-2 dni obsuwy w wypłynięciu to norma..

Master S dołączył
20.04.2009

Master S 21:57 | 20.04.2009

Urlop niestety gra rolę, z zazdrością czytam o 2miesięcznych wyprawach.

Co do marszruty to biorę pod uwagę fakt obsuwy promu o 2 dni, natomiast objazd od południa Morza Kaspijskiego naprawde nie pownien zająć wiecej jak 4 dni.

Przygotowując marszrutę posiłkowałem się Lonely Planet.

Oczywiście, jezeli pojawią sie dodatkowe obsuwy wtedy czas wydłuzy się do około 16 dni...

Bezpośredni przelot do Ashgabat jest drogi, a znalazłem tani bilet na trasie Waw - Baku - Wawa (1150 pln). Pozatym chciałbym przepłynąć Morzem Kaspijskim.

Oczywiście jak się pojawi chetna osoba do towarzystwa to program wyprawy mozna modyfikować. Jest pełno kombinacji wjazdowo wyjazdowych do Turkmenistanu. Z mojej strony nie moge poswiecic wiecej jak 15-16 dni na ten urlop.

Czy znacie poza Kraterem Dervaza inne podobne niesamowite krajobrazy w tej czesci Azji?

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:14 | 20.04.2009

hm no cena biletu do Baku troche zmienia postać rzeczy. Po prostu mial bym male zaufanie do tego promu, czytalem sporo relacji swego czasu o turkmenistanie i gdziekolwiek przewijal sie temat promu byl tez temat jego opoznien i przez to problemow z wiza Turkmenistanu.Mogę zapytać z ciekawości jak i jaką wizę załatwiasz? Tzn tranzytową czy jakąś turystyczną?

Master S dołączył
20.04.2009

Master S 22:18 | 20.04.2009

Tylko tranzytowa, dlatego ta kombinacja wjazdowo - wyjazdowa. Procedury wizy turystycznej to jakas masakra. Mam nadzieje, ze uda mi sie dostać wize tranzytową na maksymalny okres czyli 7 dni. Słyszalem, ze takie wizy mozna dostać w Europejskich konsulatach (Wieden, Berlin). Zobaczymy czy sie uda.

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 22:21 | 20.04.2009

też słyszałem o opcji 7 dni..poszukaj może info na forum thorntree LP, tam powinno być najświeższe info.Swoją droga ceny jakie maja Polskie biura pośrednictwa wizowego za załatwianie wiz np. do Turkmenistanu to jest skandal..

eugeniusz dołączył
14.06.2009

eugeniusz 16:47 | 07.07.2011

Cześc!
Ja wybieram sie do Azerbejdżanu 21.08 i też chciałbym przepłynac z Baku do Turkmenbaszy.
Czy masz jakieś pewne informacje jak pływaja te statki lub promy?
Jeżeli juz tam dotarłeś to pewnie będziesz wiedział najlepiej ,a dla mnie to cenn informacja.
Pozdr. eugeniusz

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl