Forum dyskusyjne

Wyprawa na Islandie z biurem Podróżnik

kategoria podróże po świecie

E.B. dołączył
29.04.2009

E.B. 21:49 | 29.04.2009

Czy ktoś z Was korzystał kiedykolwiek z usług biura podróży Podróżnik?
To ich strona www.islandia.org.pl/podroznik/index.html 
Bardzo chciałabym wybrać się w tym roku na Islandię i oferta jaką znalazłam na tej stronie całkiem mi odpowiada. Wybieram się tam sama i jeszcze nie wiele wiem o tym kraju, dlatego muszę polegać na innych. Koszta takiej wyprawy są całkiem spore dlatego jestem ostrożna w wyborze organizatora takiej wycieczki... Może macie własne doświadczenia z tym związane?
Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi :)

glowa dołączył
11.04.2009

glowa 00:55 | 30.04.2009

Biura z którym chcesz się wybrać nie znam. Co do kosztów wycieczki na Islandię nie wątpię, że są niemałe. Byłem tam dwa lata temu (kończyłem rejs żeglarski i zostałem trochę pozwiedzać) i ceny dosłownie wszystkiego przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Nawet świadom skandynawskich kosztów Szwecji czy Norwegii byłem zaskoczony. Przykładowo: hamburger w fastfoodzie: ok.50 zł, obiad w średniej knajpie: ok, 150 zł, piwo w barze: ok 30 zł. W Rejkjawiku spałem w schronisku dla młodzieży prowadzonym przez Armię Zbawienia i zapłaciłem ok 130 zł za noc - uciekłem z Youth Hostelu gdzie chcieli dwa razy tyle.

Zerknąłem na plan wyjazdu z tym biurem i wydaje się racjonalny. Cena jak na zorganizowaną wycieczkę nie jest przerażająca. Jeśli jedziesz sama to w zasadzie nie uciekniesz od formy zorganizowanej. Chyba, że nastawisz się na jazdę stopem, własny namiot i gotowanie na butli. Przejazdy i wyżywienie się samemu na Islandii to samobójstwo finansowe - wyszłoby Cię może 1000 złotych mniej i milion razy uciążliwiej.

Minusem jest tylko brak w planach wycieczki lodowej laguny przy lodowcu Vatnajokol, która dla kogoś nieobeznanego z lodowcowymi klimatami jest na pewno ciekawą atrakcją.

PS: Zastanów się czy na pewno chcesz tam jechać. Być może narażę się na wyśmianie lub też lincz, ale zdania będę bronił. Islandia jest kompletnie przereklamowana. Znaczna część turystów, którzy tam jadą doznaje sporego rozczarowania. Moje pierwsze wrażenie było takie, że foldery turystyczne czynią cuda w świadomości. I tak na przykład w planie z "Podróżnika" : "Zwiedzanie Akureyri". Dajcie spokój. Tam jest 17 tys. mieszkańców. Połowa Piaseczna. Miasto można przejść wzdłuż i wszerz w 15 minut. Do oglądania nie ma tam zupełnie nic. Na fiordy lepiej pojechać do Norwegii bo większe i ładniejsze. Ale to moje zdanie.

Pozdrawiam,

MG

E.B. dołączył
29.04.2009

E.B. 20:55 | 30.04.2009

No faktycznie ceny mają niezłe...! Przykład z hamburgerem mi się podoba :)
Mimo wszystko jednak to mnie jeszcze nie odstrasza :) Idea jedzenia tego co w ręce wpadnie (no może nie tak do końca;) i tyle by przeżyć zupełnie mi odpowiada :)
Islandię "znam" głównie z opowiadań i zdjęć robionych przez innych turystów. Wiele też czytałam i coś ogromnie mnie pociąga w tym kraju. Może ta dzikość i surowość i przede wszystkim Natura przez duże N...(nie zmieniona jeszcze przez człowieka). Tutaj akurat odzywa się we mnie jakaś wewnętrzna potrzeba obcowania z przyrodą z dala od zgiełku, sztucznych rozrywek i całej tej komercji:) Być może Islandia mnie rozczaruje, ale w tym przypadku wolałabym przekonać się na własnej skórze :)
Tak czy inaczej dzięki za podpowiedź!
Myślę,że skorzystam z tej oferty (jeśli tylko są jeszcze miejsca.)
Pozdrawiam!

Belzi dołączył
29.01.2013

Belzi 19:37 | 29.01.2013

Cześć,
Ja również jestem bardzo zainteresowana ofertą tego biura. Czy ktoś skorzystał z ich oferty? Czy można im zaufać?

nemet dołączył
30.01.2013

nemet 10:07 | 31.01.2013

czesc, jesli chcesz konkurencyjna oferte zapraszam do kontaktu - organizuje we wspolpracy z biurem podrozy wyprawy na islandie samochodami 4x4 juz od prau lat.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl