Forum dyskusyjne

Kto chętny na tramping po Chinach i pełne zaćmienie Słońca w lipcu

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

arsobatravel dołączył
23.03.2009

arsobatravel 16:21 | 19.05.2009

Jadę z małą grupą w lipcu (7-31) na wyprawę trampingową (od Pekinu do Hongkongu), będziemy też obserwować pełne zaćmienie Słońca 22 lipca na wyspie Putuoshan niedaleko Shanghaju. W sumie 24 dni.

Organizuję z pasji wyprawy trampingowe.
W zeszłym roku pojechaliśmy większą grupą do Rosji - na Ałtaj i na Bajkał. Na Ałtaju udało nam sie doświadczyć pełnego zaćmienia Słońca - niezwykłe, fascynujące!!! Dlatego w tym roku chcemy przeżyć to jeszcze raz.... a będzie najdłuższe w całym XXI wieku :)

Można dołączyć do mojej grupy na całość trasy, albo wymyśleć sobie własny wariant i dołaczyć na część.
Kto zainteresowany, to możemy się zgadać na priv.
Wszystkie informacje też na mojej stronie - adres prosty: do mojego loginu trzeba tylko dodać .pl

amorzysko dołączył
19.05.2009

amorzysko 22:33 | 19.05.2009

byąm w Rosji, będę i w Chinach! :)
zeszłoroczna wyprawa przeszła moje oczekiwania, jestem pewna, że ta będzie równie ciekawa, zwariowana i kosmiczna :) zobaczyć całkowite zaćmienie Słońca - BEZCENNE! ;)

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 23:11 | 31.05.2009

Bede w Chinach z początkiem lipca, to zaćmienie najlepiej skąd obserwować?

arsobatravel dołączył
23.03.2009

arsobatravel 08:33 | 01.06.2009

Pełne zaćmienie Słońca będzie w Chinach 22 lipca, przedpołudniem. Biorąc pod uwagę letnią monsunową porę upałów i statystyki NASA dotyczące powłoki chmur, oraz długość trwania fazy całkowitej - najlepiej będzie je obserwować na wschodnim wybrzeżu - okolice Szanghaju, wyspy na wschód od Ningbo.
A do mnie mozna jeszcze dołączyć :)

ssirk dołączył
06.08.2009

ssirk 07:23 | 06.08.2009

W samym Szanghaju nie bardzo wyszło :) Długo czekałem na ten moment, ale pozostało tylko video pochmurnego nieba.
shablog.pl/calkowite-zacmienie-w-szanghaju 

arsobatravel dołączył
23.03.2009

arsobatravel 09:57 | 25.08.2009

A mój wybór wyspy Putuoshan okazał się trafiony :) Znaleźliśmy sie na skraju frontu - niebo było wprawdze zachmurzone, ale co rusz pojawiały się przejaśnienia, pozwalające wykonać zdjęcia :)
Pojechało ze mną 13 osób - bardzo zadowolonych nie tylko z zaćmienia ale całej wyprawy.
Fotografie z zaćmienia, filmiki i opinie uczestników wyprawy na stronie www.arsobatravel.pl 
a dokładnie tu:
www.arsobatravel.pl/pl/Relacja_z_wyprawy_CHINY_i_zacmienie_Slon  ca_2009,strona,117.html

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl