Forum dyskusyjne

POŚREDNICTWO WIZOWE

kategoria podróże po świecie

kraj Syria

melon1980 dołączył
26.08.2008

melon1980 12:24 | 25.05.2009

Witam!

Na początku lipca wybieramy się z żoną na Bliski Wschód. Planujemy objazd po Syrii, Jardani i Libanie.
Z tego co wyczytałem wizy do Jordani i Libanu można załatwić na granicy.
Jeśli chodzi o wizę syryjską chciałem ją wyrobić za pośrednictwem firmy ainatravel (www.aina.pl) 
Macie jakieś doświadczenie w pośrednictwie wizowym?? Byłbym wdzięczny za polecenie jakiegoś solidnego partnera gdyż trochę boję się wysyłać paszporty do firmy o której nic nie wiem.
Może wiecie jak w praktyce wygląda sprawa wiz na granicach??

pozdrawiam
melon

grzegorz-red dołączył
22.04.2009

grzegorz-red 22:16 | 17.06.2009

Witam
Nie wiem jak z Libanem, bo nie byłem.
Natomiast wizę Syryjską moim zdaniem lepiej załatwić spokojnie jeszcze w Polsce w ambasadzie syryjskiej. Wydrukuj druk w części angielskiej (tu jest link (www.zatokaperska.pl/wnioski/Syria.pdf)  dołącz dwa zdjęcia paszportowe, paszport i bez problemu dostaniesz wizę. Zaoszczędzisz też na pośredniku. Co do granicy to tam może być różnie. Jak byliśmy w na przełomie marca i kwietnia to tam się ciągle coś zmieniało – szczególnie opłaty i wymagania. Niby jest informacja turystyczna z gościem, którego obowiązkiem jest pomoc turystom - obcokrajowcom, ale dopóki nie dostanie bakszyszu, nie spodziewaj się, że ruszy palcem i cokolwiek ci załatwi, oprócz poczęstunku kawą (bardzo dobrą). A tak będziesz miał już wizę wbitą w paszporcie i luz.
Wizę Jordańską bez problemu dają na granicy, szczególnie tą płatną. Możesz też zaoszczędzić parę Euro i wziąć wizę tranzytową do Aqaby (polecam, bo rafa koralowa na mnie zrobiła największe wrażenie na całym Bliskim Wschodzie, większe nawet niż Petra czy Wadi Rum), ale wtedy nie obędzie się bez wizyty właśnie w Aquabie i to w ciągu 48 godzin od wjazdu do Jordanii.

nastka1505 dołączył
14.06.2009

nastka1505 23:59 | 17.06.2009

Wizę syryjską bez problemu załatwisz w ambasadzie w Warszawie(3 miesięczna kosztuje 40euro),ale jesli masz pieczątki z Izraela lub byłeś na terytorisch palestyńskich nie otrzymasz wizy(trzeba wymienić paszport),wizę libańską dostałam za free(ale bardzo drogie było ubezpieczenie auta,wiza jordańska wjazdowa to koszt 10JD,wyjazdowa 5-bez problemu uzyskacie ja na granicy.Powodzenia!

grzewor dołączył
31.05.2005

grzewor 09:19 | 18.06.2009

do Libany na 48godz mozna wjechac za darmo. tzw wiza tranzytowa.
Jechałem jakims busem z Hamy czy Hims do Tripoli. Pogranicznicy byli tak mili ze chcieli nam wbic nawet darmowa wize na 7 dni.
jednak nie mielismy tyle czassu i wystarczyła 2 dniowa. zwłaszcza ze tak naprawde ona obowiazuje przez 3 dni. Dzien przyjazdy, nastepny dzien i 3 dzien na opuszczenie kraju.
nam wystarczyło to na dojechanie do Tripolis. Spedzenie tam wieczoru. Następnego dnia pojechanie w gory do rezerwatu cedrow, okolicznych klasztorow i wieczorem z przejazd z Tripolis do Bejrutu.
kolejny dzien w Bejrucie i po południu wyjad do Damaszku.

wiec jezeli nie bedziecie zwiedzac wiecej miejsc w Libanie to moze wystarczy darmowa wiza ??

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl