Forum dyskusyjne

PKP do Pragi

kategoria podróże po świecie

kraj Czechy

stokrotka281 dołączył
22.02.2008

stokrotka281 12:41 | 29.05.2009

Witam!Wybieram sie do Pragi koleja.Szukajac tak normalnie ceny eurobiletow sa dosc wysokie.Czy ktos moze probowal z tym trikiem kupowania przejsciowki i potem juz biletu na czeski odcinek juz w Czechach?Jak tam tanio dojechac?bede wdzieczna za pomoc:)

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:28 | 30.05.2009

Nie wiem skąd będziesz jechać z Polski, ale najtaniej jest dojechać do Cieszyna, przejść do Czeskiego Cieszyna (ok.2 km) i tam na dworcu kupić bilet do Pragi. Wejdź na stronę Ceske Drahy to sobie znajdziesz ceny i rozkład jazdy.

stelmach33 dołączył
20.05.2007

stelmach33 23:32 | 30.05.2009

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem do Pragi, chciałam poinformować, że już istnieje stałe, bezpośrednie połączenie Wrocław- Praga. Pociąg odjeżdża o 6.29 oraz ok. 15, to samo z Pragi do Wro. Oczywiście bilet bezpośredni uderza po portfelu, ale opcja biletu do granicy rozkłada się następująco:
bilet Wro - Międzylesie - ok. 25 zł dla studenta, czyli ok 35 zł dla niestudenta
Przejściówka na granicy - 15 koron
Bilet u konduktora po czeskiej stronie (trzeba go znaleźć samemu, więc najlepiej siąść na początku, tudzież na końcu składu) do dostania w cenie ok 200 kc za jedna osoba, przy dwóch osobach cena wynosi 174 kc, a czym więcej osób, tym taniej.
Po czeskiej stronie i za przejściówkę przyjmowane są tylko korony czeskie.
Cała podróż trwa ok. 6,5 godz.

stokrotka281 dołączył
22.02.2008

stokrotka281 15:32 | 31.05.2009

Dzieki serdeczne!To znaczy,ze jednak sie da ten manewr uskutecznic:)Pozdrawiam:)

ParusAter dołączył
15.07.2008

ParusAter 15:48 | 31.05.2009

Swego czasu przeszłam granicę w Cieszynie. Tam a dworcu bez problemu kupiłam bilet do Pragi. Było na 3...i Pani w okienku doradziła kupno biletu grupowego (ekonomiczniej). Wyszło po jakieś 30 zł (nie więcej) od osoby.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl