Forum dyskusyjne

KTO DOŁĄCZY Birma Laos Wietnam Indonezja

kategoria podróże po świecie

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 13:47 | 30.05.2009

Kto dołączy??
Wspólnie z kolegą 8 listopada wyruszamy do Bangkoku,powrót 01 grudnia.Bilety już kupione.Początkowo mieliśmy lecieć w czterech facetów,ale jeden zakochał się śmiertelnie(kryzys wieku średniego),a drugiemu żona zabroniła,bo coś z kasą krucho.Szkoda wielka,bo paczka sprawdzona na ostatniej wyprawie do Kambodży.
Obecnie planujemy pierwsze dwa tygodnie naszego pobytu.W rachubę wchodzi Birma,Laos,Wietnam a nawet Indonezja.Zamierzamy na dłuższych odcinkach latać tanimi liniami,np.Air Asia.Wszysykie kierunki możliwe.Jeśli jest ktoś zainteresowany dołączeniem do nas to serdecznie zapraszamy.
Parę słów o nas.Jesteśmy żwawymi czterdziestoparolatkami przywykłymi i do wygód a jak trzeba to zadawalamy się mniej komfortowymi warunkami.Lubimy co nieco zwiedzać ale nie jesteśmy fanatykami architektury.Na przykład Angkor Wat zachwycił nas doszczętnie i wywarł niesamowite wrażenie,ale jeden dzień w zupełności nam wystarczył.Wieczory spędzamy na szwędaniu się po lokalnych knajpkach.Uwaga lubimy żartować i robić sobie jakieś niespodzianki,docinki ma własną osobę nie obrażają nas tylko mobilizują do znalezienia szybkiej riposty.Nie lubimy sztywniaków i obrażalskich.Mimo,że mamy parę latek ewentualni kompani mogą być młodsi od nas.Niestety wymagana niezależność finansowa.Wyprawa męska.
Dla pełnej jasności nie jesteśmy sexturystami,interesują nas tylko egzotyczne kraje,ludzie i przygoda.
Wyprawa nie jest niskobudrzetowa,ale też nie będziemy nocować w hotelach czterogwiazdkowych i jeździć tylko klimatyzowanymi taksówkami.
Ostatni tydzień już jest zarezerwowany na typowy wypoczynek na południu Tajlandii(Koh-Samui,Kho Phi-Phi, Lanta).Zamierzamy wypożyczyć skutery i trochę pojeździć,treking na słoniach,skutery wodne itp.
Jeśli ktoś chce dołączyć i ma pomysł na pierwsze dwa tygodnie serdecznie zapraszam.
Mariusz

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 14:02 | 30.05.2009

Dodam jeszcze,że lecimy FINNAIR z Warszawy przez Helsinki.Bilety jeszcze parę dni w promocji tylko 2050 PLN.

emski dołączył
13.12.2003

emski 14:58 | 30.05.2009

mario...tydzien wypoczynkowu w Phi Phi :-)) sam bym sie zapisal ...ale jak ty przekonales swoja zone o tym wypoczynku :-)) ??

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 15:03 | 30.05.2009

Prosta sprawa-nasze żony dały się przekupić tygodniowym pobytem w luksusowym SPA. A zimą razem grzecznie znowu razem z żoną do Meksyku.

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:16 | 30.05.2009

biedne kobiety nie wiedza co robia :-)) a zima to i ja moze dolacze powloczyc sie z wami choc do zimy daleko ciagnie mnie juz teraz tym bardziej ze Mexico jest puste teraz dostaje reklamy za tydzien all inclusive z przelotem z moich Skierolawek z pakietami nurkowymi w resorts $ 400 !! takich cen nawet starozytni rosjanie nie pamietaja :-))

tintin dołączył
30.09.2007

tintin 15:16 | 30.05.2009

Phi Phi to już nie ta sama wyspa co przed tsunami, więc możecie być trochę zawiedzeni, szczególnie plażą.
ogólnie nie zrobiła na mnie wrażenia i po 3 dniach pożegnałem się z nią bez najmniejszej tęsknoty w duchu...

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 15:32 | 30.05.2009

Phi-Phi znam przed tsunami i po.Teraz nie wyobrażam sobie aby tam nocować i wieczorem pić piwko,bo dla mnie jest to cmentarz-zginęło tam masę młodych ludzi.Jednak aby dostać się na Lantę trzeba się tam przesiąść.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:21 | 01.06.2009

Możesz podać jakieś szczegóły, co planujecie. W tym roku zrobiłem płn.Tajlandię, Laos i Ko Chang. W Birmie i Kambodży też już byłem, ale Indonezja i Wietnam oraz wschodni Laos interesowałby mnie. Mój wiek i namiary są w profilu.

emski dołączył
13.12.2003

emski 15:51 | 30.05.2009

to normalne moja ulubiona dziurka na Yucatanie Majahual zostala zmieciona doszczetnie przez huragan George wpadlem tam teraz jest jaks inna ludzie wrocili ci sami wioska nie ta sama ale probuja zrobic z niej cos na krztalt Miedzyzdroi :-)) dziwnie to wszystko wyglda dobrze ze chociaz tequila ma ten sam smak o zachodzie slonca :-))

mario-mil dołączył
21.10.2008

mario-mil 01:04 | 05.06.2009

Zostałem na priv.zapytany,co oznacza,że wyprawa nie jest niskobudżetowa.Oznacza to,że na wyprawę przeznaczamy odrobinę więcej pieniędzy niż tylko na najtańsze noclegi,chętnie podróżujemy lokalnymi środkami lokomocji,ale gdy szkoda czasu to decydujemy się na taxi lub speedboat.Potrafimy wieczór spędzić pod lokalnym sklepikiem aby poczuć miejscowe klimaty,ale też nieraz odwiedzamy bardziej droższe lokale.Po prostu nie mamy już 20 lat i czasy spania pod namiotem(które wspominam z łezką w oku) minęły niestety bezpowrotnie!!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl