Forum dyskusyjne

plan podróży -prośba o opinie

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

ksa23 dołączył
03.06.2009

ksa23 11:15 | 03.06.2009

Witam! W połowie sierpnia wybieram się z mężem na 4 tygodnie do Indii- planujemy z Delhi pojechać na północ w Himalaje do Doliny kwiatów (z Delhi w tę i spowrotem 8dni wg bloga osoby która tam była) potem Varanasi, Agra, Rajastan i do Bombaju skąd mamy lot powrotny. Proszę osoby zorientowane o opinie co do tej trasy. Planujemy przemieszczać się pociągami głównie, w grę wchodzi ewentualnie jeden przelot.
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi (także ogólne, niekoniecznie co do samej trasy)
Pozdrawiam
ksa23

aminababy (ban) dołączył
29.05.2009

aminababy (ban) 23:05 | 03.06.2009

Hello
My name is Aminata, I'm 24 years, single, tall ,good looking young lady, caring and perfect body figure, i saw your profile on this site globtroter.pl where searching for a good and caring person for a good relationship and decided to contact you, for us to know more of each other.If you wouldn't mind i will like you to write to me, here is my email address (aminataben21@yahoo.com) so that i can give you my picture to see and know me more.
remember color, language or distance doesn't matter in any relationship
I will be very glad to read from you.
Aminata.

norek dołączył
24.08.2008

norek 17:59 | 04.06.2009

Hej! Bylem w zeszlym roku na trasie Delhi, Jaipur, Agra, Varanasi, Polkhara Kathamandu, Lakcnow, Mathura, Delhi i zajlelo nam to 3 tygodnie. Bylo duzo przemieszczania i wszystko w biegu. Wiec trase jaka chcesz pokonac wg mnie to duze wyzwanie ale jesli faktycznie gdzies po drodze zalapiesz lot to powinno byc dobrze :) Miejsca oczywiscie piekne, ale to zalezy od gustu :)
Pozdro

seegate dołączył
23.06.2008

seegate 21:14 | 04.06.2009

Witam
w zeszłe wakacje jeździłem po Indiach 6 tygodni i przemierzyłem kilka z wymienionych przez ciebie pozycji. Plan jest napięty i dużo czasu spędzicie w pociągach ale wydaje się możliwy do zrealizowania.. Do doliny kwiatów zajmie wam do nawet 9 dni ale potem jak wrócicie to bez problemu dotrzecie do agry i varanasi. Są to wzglednie małe odległości. Np z Delhi do varanasi jedzie się około 20godzin pociagniem. Problem możecie mieć ze zwiedzaniem Rajastanu. Tak naprawde to dokładnie co chcecie tam zobaczyć ? Sam jaipur czy tez jodhpur udaipur i jaisalmer. Odległości miedzy tymi miejscami są znaczne a drogi nie zawsze są najlepszej jakości. Pamiętajcie też ze na trasie z jaipuru do Bombaju jest dość tłoczno i czasem nie ma biletów . Jeżeli dacie rade kupcie większość na początku. Jeżeli mogę ci jeszcze jakoś pomóc lub rozwinąć jakichś watek to napisz. Pozdrawiam

slonecznik dołączył
17.03.2006

slonecznik 21:06 | 04.06.2009

hej ho indie w 4 tygodnie to duze wyzwanie popierwsze mam nadzieje ze ich nie znienawidzisz . Bo w 4 tygodnie nie sposu jest poznac i zrozumiec ten cudowny kraj absurdow :) spedzilam w himlajach miesiac i mysle ze jak tam dotrzec to moze was tak urzec ten rejona ze dalej wam sie nie bedzie chcial jechac.
myzle ze warto sie zastanowic czy jet sens tracic przynajmniej z 7 dni w sumie na takie jezdzenie, pociagi sa super nie przecz duzo mozliwosci by gogawedzic z lokalesami jak sie jedzie najtansza klasa sleperrem jednka czy nie fajniej by bylo zostac w np w 2 mijscach dluzej i naprawde poczuc indie a nie bieg pospiech i tlok dworcow.
np 2 tygodnie w himalajch a potem np np 2 tygodie w karnatace gdzie bombaj jest tam jest cudownie hampi jedno z pieknijszych miejsc w indiach np . mniej stresu a wiecje odczuc wewnetrznych

annkapoznan dołączył
25.11.2008

annkapoznan 21:34 | 04.06.2009

witam,
byłam w Indiach 7 lat temu, wiec nie wiem na ile to co wtedy przezylam jest aktualne. Byłam tam 24 dni ale dość sporo zpobaczyłam i wcale to nie było biegiem. na północy do jechałam do Dharamsahla. z Dheli pojechałam tam autobusem. Tam spędziłam 3 dni, potem z powrotem do Dehli też autobusem. W Dheli wzięliśmy samochód z kierowca na 10 dni (za 300$) i w 10 dni objechalismy Rajastan, łącznie z Camel safari i noclegiem na pustyni. Nasz kierowca odwiózł nas do Agry i tu spdziliśmy 1 dzień (więcej nie ma co tu robić). Potem, w chyba 1-2 godzinki pociągiem do Dehli po to aby wziąść nocny pociąg do Varanasi. Tam 3 dni i z powrotem do Dehli na samolot. Chyba jakoś tak to było. W te 24 dni sporo zobaczyłam, ale też bardzo wypoczęłam, był czas na kąpiel w basenie hotelowym, na odpoczynek w Kaszmirze.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl