Forum dyskusyjne

ODESSA i KRYM

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 11:42 | 03.06.2009

Witam
Proszę o info jak kształtują się obecnie ceny na ukrainie: paliwo, kwatery, spożywka, itp
Czy ktoś może się orientuje jaki jest koszt pociągu Lwów-Odessa i czy są problemy z kupieniem biletów.
Pozdrawiam wszystkich

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 10:07 | 05.07.2009

witam, ceny paliwa z dnia 04 lipca 2009r na stacjach WOG i OKKO - 6,45do 7,10 hrywny, jak znajdę skrót do strony dotyczącej rozkładu pociągów to prześlę, nie pamiętam w tej chwili ale gdzieś na forum go pisałem, miłej wyprawy a pogoda jest tam super na lipiec przewidują około 40 stopni

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 19:25 | 10.07.2009

przedzial"Kupe" ,pociag 26 cena 131-136hr(niema jednej ceny-troche dziwne)plackartny ok110hr,lux jakos duzo-chyba ponad 500hr--ceny sprzed 2 tygodni,z biletami problemow niebylo--byly nawet na ten sam dzien bez problemow.........co do pogody--to koszmar te upaly w dzien 40 w nocy 25---czlowiek ledwo chodzi,z cienia w cien,po 1 piwku trzeba pic i do sklepu dralowac po drugie i kolejne(nascie)bo w pare minut jest cieple---na plazy lezec nielubie---nigdy wiecej Odessy/Krymu w okresie czerwiec-poczatek wrzesnia..........

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 19:35 | 10.07.2009

a -inne ceny:piwo OBOLONI w Odessie 6hr/butelka(w plastiku sa tansze ale ja tego niepije)--jakies zarcie w knajpach 2-3x drozej niz w Lwowie--np.w knajpie"pyzata chata" za ten sam zestaw co w lwowie w odesie 2x wiecej!!---za mieszkanie chcieli 150hr(niepamietam czy od lebka czy za cale)ja mialem pokoj za 100hr---ale straszliwa nora--chyba najgorszy w jakim spalem w zyciu--jedyny plus super lokalizacja--wszedzie na pieszo max 15min..juz niechcialo wracac sie na dworzec i dalej szukac--upal wykancza---jakis dziadek mial foty i nawet znosnie wygladalo ale na jakims zadupiu---lepiej brac tych co maja zdjecia--bez zdjec to nory---a naganiaczy na dworcu jak mrowkow--zaraz obsiadaja czlowieka jak muchy;)

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 22:26 | 10.07.2009

kurka wodna ale gorąco...mam zamiar się tam wybrać na przełomie lipca i sierpnia. masz moze ten link do rozkładu pociągów?? przydałby mi się.
Byłem tam dwa lata temu to była taniocha (końcówka września). Niecałe 700zł wydałem na wszystko z biletami włącznie, 8 dni. Noclegi były po ok 11zł w Sudaku w całkiem dobrych warunkach, obiad też ok 10zł. Piwo litrowe po 2zł :-) teraz mówicie mocno drożej? :/

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 22:55 | 10.07.2009

kurrrka wodna dopiero do mnie doszło że 100hr to prawie 50zł!! za ile można na półwyspie dostać pokój 2 osobowy w miare przyzwoitych warunkach?

gdzie kupować hrywny? w wawie w kantorze 45gr. Opłaca się brać dolary?

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 00:05 | 12.07.2009

hrywny kupuje sie tylko na ukrainie--w Pl sa gorsze kursy----mozna wymienic na przejsciu po stronie ukrainskiej lub w Lwowie----widelki male i takie same ceny....mozna wziac dolce lub euro(tu niema znaczenia)--ale jak niemasz to nie kupuj w srodku kraju tylko na granicy!!!!(po polskiej stronie lub w Przemyslu-)maja najlepsze kursy----ja kupilem 150$ w srodkowej PL i stracilem na tym ok 20zl--lepszy kurs byl w Przemyslu i b.male widelki(4-6groszy)........Pokoj prywatny na krymie czy w odesie to minimum 100hr za lebka----lepiej jechac na jesien--pewno taniej i niema takiego skwaru--teraz tam to tylko lezec w wodzie...

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 00:09 | 12.07.2009

ODESSA i KRYM sa 2-3x drozsze od Lwowa--w LWOWIE ceny sa jeszcze OK----dobra pizza+piwo lwowskie+50ml nemiroffa czarnego=ok12zl(ta 50ml to koszt ok1,80zl:))

michal-gorecki dołączył
10.07.2009

michal-gorecki 00:05 | 13.07.2009

sory, że tak dopytuje ale to szok dla mnie 45zł za osobę...za pokój w willi z basenem nad balatonem płaciło się 30zł od osoby w super warunkach.

Czy te 45zł na nocleg od osoby to w jakichs extra luksusach? Ja spałem we wrzesniu za 10zł ale warunki były słabe a czasami bardzo słabe. Mi tylko chodzi o łóżko do spania i jakis prysznic może byc gdzieś na dworze nawet - czy naprawde za takie cos trzeba dac 45zł od osoby ???

usunięty/nieznany 17:52 | 13.07.2009

Michale - Krym mimo słabej infrastruktury jest bardzo popularny wsrod Ukraincow i Rosjan, stad ceny na Krymie czy w Oddesie niskie nie są. Uważam, że 100hr za noc to i tak dobra cena, pamietam noclegi w mniej wakacyjnych Zaporożu czy Charkowie za 200hr (mieszkanie 1pok/noc) lub 220hr tzw półsutki - czyli półdoby w hotelu - czasami się takie oferty spotyka. Co do wymiany walut - to prawda przy granicy a i w samym Lwowie są w miare przyzwoite kursy, ja zalecam wymianę z USD (najmilej widziane) lub Euro - poza granicą i Lwowem nikt Ci PLNa nie wymieni. Jesli znasz rosyjski to szukaj kwater w necie - naganiaczy nie brakuje, ale to też loteria.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl