Forum dyskusyjne

transyberyjska kolejChiny Indie Tybet itp

kategoria podróże po świecie

1414 dołączył
11.05.2005

1414 02:46 | 16.06.2009

Witam
Przypomnialem sobie ze kiedys na tej stronie szukalem inspiracji......tak tez zalapalem bakcyla podrozy i zaliczylem juz kawalek Indi,Chin i East South Asia.Podroze te nigdy nie trwaly dluzej niz 5 tyg. wiec chcialbym tym rzaem zrobic to pozadnie.
Plan jest jeszcze nieprecyzyjny i do dalszej konsultacji a przebiega mniej wiecej tak:Göteorg-Warszawa-Moskwa,kolej transyberyjska czy transmanduryjska nie pamietam dokladnie ktore okreslenie jest trafne do Ulan Bator na uno momento,cel ost.Peking-ktory dokladnie zwiedzilem dwa lata temu wiec jak najszybciej do Maccao/Hong Kong odwiedzic kolege i szybciorem do Szanghaju.Statiem z Wuhanu czy do Wuhanu przez przelecze nastepnie Czangdu,to chyba byla baza wypadowa na Tybet.Z Lhasa do Katmandu i pozniej varanasi.W drodze do Delhi jest swiatynia Khajuraho jesli dobrze pamietam ktora jest musikiem na tym odcinku.Bez zwiedzania Deli szybciorem do Amritsar,Jaipur i Taj machal.I tutaj mam dylemat.Chcialem przez karachi do Teheranu ale nie wiem czy teraz warto ryzykowac,biorac pod uwage co sie w tym kraju dzieje.jak myslicie?Slyszalem ze niektore dzielnice w karaczi sa zdominowane prezz extreme talibanska wiec lekka niepewnosc w tej kwesti zmusi mnie chyba do lotu omijajac Pakhis.
Z Teheranu jest dobre polaczenie pociagowe z Istanbulem i tam juz chyba krzykne basta.
Wyjazd koniec wrzesnia,powrot luty2010 eventualnie dluzej/krocej,what ever....
Co ot tym sadzicie?Wskazowki,sugestie odnosnie miejsc mile widziane.Najbardziej mnie denerwuje sprawa wiz.Nie mozna tego na granicy zalatwic w kazdym kraju po kolei?Gdzie czeka sie najdluzje na wizy?Wiem ze nie bedzie latwo z Tybetem ale jestem dobrej mysli,moze naiwnej.Plan jak juz wspomnialem bedzie ulegal zmianom i korektom podczas podrozy ale z grubsza to tak ma to wygladac.Oczywiscie im wiecej osob tym lepiej wiec wielkie "zapraszam kieruje do wszystkich zainteresowanych.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl