Forum dyskusyjne

Kiedy lepiej jechac Ile potrzeba na 4 tygodnie

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

arica dołączył
12.06.2006

arica 20:46 | 16.06.2009

Przymierzamy sie z mezem do wyjazdu do Indii na 4 tygodnie. Znalazlam bilety w dobrej cenie na wylot koniec wrzesnia, powrot koniec pazdziernika. Ale pomyslelismy tez, ze moze fajnie by bylo spedzic w Indiach swieta i sylwester, np na Goa? Co wtedy z pogoda? Chcemy jechac do Delhi i zwiedzic czesc polnocna (koniecznie Amritsar) i srodkowa. O ile wzrastaja ceny w tym okresie? Co byscie polecali, ktory okres na wyjazd bedzie lepszy jesli chodzi o pogode, ceny, ilosc turystow?

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:34 | 18.06.2009

Najlepszy termin na Indie to od X do II. Ceny nie wiem czy na ten okres wzrastają ale generalnie jest bardzo tanio (oczywiście zależnie od standardu jakiego oczekujesz). Pamiętajcie o b. dużych odległościach w Indiach i nie zaplanujcie zbyt ambitnie zakrojonej trasy. Proponuję poczytać dziesiątki poprzednich wątków dotyczących indii, a wtedy pytania bardziej wam się skrystalizują. Jak coś to na maila.pozdr.ewa

maciekmily dołączył
25.10.2008

maciekmily 07:38 | 08.09.2009

To swietny okres na Indie, na Goa rewelacyjny. Polecam poludniowe Goa, spokojna Colve i mega urokliwy Palolem. Zdajcie sie na hindusow wszystko zalatwicie na miejscu nie trzeba nic bukowac wczesniej, chociaz sylwester to najbardziej oblegany termin .

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 11:14 | 10.09.2009

Ja bym nie był taki pewny czy nie trzeba bukować w święta i sylwestra... W Palolem w tym czasie ceny noclegów wzrastały (2 lata temu) dwu i trzykrotnie.
Ile pieniędzy? Ja przez 4 tygodnie wydałem 900$, ale nie jestem typem mającym ambicje przeżyć jak najtaniej. W tej kwocie noclegi, jedzenie, pociągi, pamiątki i atrakcje specjalne typu nurkowanie na Andamanach, dwa wypady na ryby, czy wynajęcie barki na 1 dzień w Kerali.
Zapraszam na mój blog z ostatniej podróży do Indii, pozdrawiam-niezapomnianych wrażeń!
www.robert64.geoblog.pl 

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 12:45 | 10.09.2009

cześć Arica.
Nie wiem, czy to co napiszę Ci w czymś pomoże...ale. Niczego nie rezerwowałabym z Polski - na miejscu jest znacznie taniej, a miejsca, o których piszesz są nastawione na turystów, więc niczego nie zabraknie. Jakiekolwiek bilety załatwiałabym przez agencje turystyczne, których są setki - prowizja to b. niewielkie koszty, a czas stracony w kolejkach można spożytkować ciekawiej. Pociągi jeżdżą jak chcą i jeśli ma się ambitny (czyt. szeroki) program najszybciej jest przemieszczać się wynajętym samochodem (z kierowcą) - też w biurach na miejscu i jeśli sami nie mają, to zawsze kogoś znajdą.Wiem, że na 2 osoby to wychodzi inaczej niż np. na 5 ale jak już będziesz znała trasę, to może tu znajdziesz współtowarzyszy na kawałek podróży - bo w pażdzierniku mult osób chce zawsze jechać. Ostatnio mi wyszło 120 usd na 9 dni. Kierowca - już w gratisie podpowiadał co warto jeszcze zobaczyć i gdzie w rozsądnej cenie, a czysto zjeść i przenocować :D. Na 3 tygodnie wydałam 500 usd... ale to już się starałam, bo nie było na co. Pzdr:D

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 22:09 | 10.09.2009

Pociągi, autobusy i inny transport to przeżycie samo w sobie. Faktycznie kupuj przez lokalne agencje - łatwiej i minimalnie drożej. Jazdę po Indiach z kierowcą uważam za ominięcie ciekawych i wspaniałych przeżyć. Lokalesi są w 90% przyjaźni i doradzą Ci nie gorzej niż kierowca...

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 09:21 | 11.09.2009

też tak uważam...zastosowaliśmy kompromis i pociąg zostawiliśmy sobie na powrót :D- na południu mało kto mówił po angielsku, na północy z tym lepiej.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl