Forum dyskusyjne


Wschodnia Turcja - bezpieczeństwo

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

ParusAter dołączył
15.07.2008

ParusAter 07:46 | 20.06.2009

Witajcie, niebawem wybieram się w podróż ...Turcja (+Ararat)-Gruzja-Azerbejdżan,-Armenia. Autostopem. Ja+On. 2miesiące.
Różnych historii słuchałam i najbardziej obawiam się podróżowania po wschodniej Turcji. Jakie jest podejście "tambylców" do turystów, turystek? Na coś szczególnie zwracać uwagę (ubiór, zachowanie...)? Jakie macie odczucia po wizytach w tamtych stronach? ;)


Jangio dołączył
02.05.2008

ParusAter dołączył
15.07.2008

ParusAter 10:25 | 03.01.2010

Cześć! Wróciłam z bardzo miłymi spostrzeżeniami i wspomnieniami.
Nie spotkałam się z żadnymi chamskimi zaczepkami jak na przykład miało to miejsce w Tunezji. Często za to pojawiały się prośby o wspólne zdjęcie. Turcy i Kurdowie okazali się bardzo mili, pomocni. Kurdowie na wschodzie kraju świetnie reagowali na nasze próby posługiwania się ich językiem.
Podczas wyjazdu ubierałam sie po europejsku, zdarzało mi się poruszać po mieścinach bez kolegi, czułam się bezpiecznie. Warto uważać w knajpach na próby oszukania i dokładie podliczać swój rachunek. Na stronie www.autostop2009.blogspot.com  znajdziesz relację z mojego i Maćka wyjazdu: Turcja-Gruzja-Armenia.


eren dołączył
08.08.2009

eren 20:21 | 05.01.2010

Cześć. Wróciłam wczoraj z dalekiej krainy.Byłam pod Araratem, nikt mnie nie zaczepiał, wszyscy starali się być pomocni. Nie ma specjalnych zasad postępowania , należy zachowywać się powściągliwie.Nie gap się na facetów, nie bądź zbyt ekspresyjna ,nadmiernie gadatliwa, ukrywaj emocje, zakrywaj wdzięki -długie spodnie i małe dekolty.Oni widzą wszystko (-:
Jestem blondynką robiłam trochę z dziwadło ,szczególnie w mniejszych miejscowościach jednak i tam nie było problemu z zakupami czy podróżowaniem. życzę udanej podróży
eren


Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 08:17 | 07.01.2010

Jezeli to do mnie to ok postaram sie nie gapic na facetow (hehe), nie bede zbyt ekspresyjny i bede zakrywal wdzieki itd;] hehe


eren dołączył
08.08.2009

eren 19:30 | 08.01.2010

Ty się możesz rozglądać za facetami. Co tam wstawisz sobie implanty albo inne osiągnięcia dentystyczne. he he pozdrawiam



Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl