Forum dyskusyjne

wyprawa na Nordkapp

kategoria podróże po świecie

piotrek80 dołączył
20.06.2009

piotrek80 17:29 | 20.06.2009

witam - czy ktos może był na przylądku północnym i może rzucić kilka wskazówek co do drogi tam, ewentualnych noclegów po drodze, jakieś uwagi na co trzeba uważać. mam chęć w niedługim czasie wybrać sie na nordkapp - czy można dojechać na sam przylądek samochodem osobowym czy też lepiej mieć terenówkę, chciałbym też napewno nie chcę jechać przez rosję - więc w tallinie muszę złapać prom... proszę o jakieś wskazówki jak to wszystko zorganizować. dzięki.

ParusAter dołączył
15.07.2008

ParusAter 18:53 | 20.06.2009

Można się przeprawić promem do Sztokholmu...później mniejszymi (po części bezpłatnymi) przez Alandy i od Finlandii uderzyć w Północną Norwegię - przy okazji zwiedzając sporo pięknych miejsc. Polecam odwiedzenie Półwyspu Varanger.

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 22:05 | 20.06.2009

Ja (było to dość dawno co prawda) ale przejechałem przez Niemcy-Danię-kawałek Szwecji-całą Norwegię do Nordkapp i potem przez Finlandię do Helsinek i dalej promem do Gdańska. Jechałem autobusem , więc jak przejechał autobus, to na pewno nie potrzeba terenówki, wystarczy zwykłe auto. Noclegi- jak masz samochód, to możesz spać na kempingach (w namiocie lub w domkach). Praktycznie są wszędzie. Uważaj na meszki - na jednym z kempingów tak nas pogryzły, że hej.
Wejście na Nordkapp (tam jest takie małe muzeum i taras widokowy- kiedyś kosztowało 90 koron, teraz pewnie znacznie więcej.
Jeśli olejesz Finlandię to możesz przejechać w jednym kierunku fiordami, a z powrotem przez super góry z lodowcami.Polecam. Finlandia jest raczej nudna.
Albo spróbuj się załapać na prom który płynie z Bergen do Kirkenes (przy ruskie granicy). Podróz trwa tydzień, zawija się do iluś tam firodów, z tym, że cena chyba astronomiczna.

W Norwegii byłem 2 x zawsze przełom czerwca/lipca i pogodę miałem zawsze super.

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 00:04 | 22.06.2009

"czy ktos może był na przylądku północnym i może rzucić kilka wskazówek"
Byłem w Norwegii siedem razy więc mam pewne rozeznanie w atrakcjach tego kraju. Nordkapp uważam za największą norweską pseudoatrakcję, największy turystyczny bubel na jaki można trafić w tej części Europy!! Zupełnie nie rozumiem ludzi, którzy jadą na Nordkapp. Po drodze mijają setki nieporównywalnie atrakcyjniejszych miejsc, jak choćby góry, fiordy, lodowce i wodospady południowo-zachodniej Norwegii, a mimo to wolą jechać taki kawał drogi, żeby pstryknąć sobie fotkę na tle globusa! Nie znam też nikogo, kto tam był i chciałby tam powrócić.

piotrek80 dołączył
20.06.2009

piotrek80 10:15 | 22.06.2009

nigry nie bylem w norwegii - a na nordkapp zawsze chciałem jechać kolega grzesiekodrn - pewnie ma racje (ale i tak pojadę) - może podaj kilka miejsc warych zobaczenia.

lasmas12 dołączył
22.06.2009

lasmas12 22:03 | 22.06.2009

Zupelnie zgadzam sie z przedmowca, ale jak mus to mus. Jak chcesz na polnoc to polecam Spitsbergen, zobacz hurtigruten.no, niestety nie jest tanio. Ja wybieram sie nad Nordfjord. W tej okolicy masz mnostwo atrakcji, najwiekszy fjord Sognefjorden z bardzo atrakcyjnymi odnogami, 160 m wodospady, 25 km tunel, stare drewniane koscioly, lodowce, najwiekszy w Europie plaskowyz gorski, rzezbione skaly i zakrecone mosty, sady czeresniowe, narciarstwo w lecie, promy, statki, wspinaczka, ryby. I ulubione mniejsce Norwegow, gory w Jotunheimen. Miesiac to malo.

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 09:19 | 29.10.2010

Niektórzy jadą w pewne miejsce po to żeby je po prostu poczuć. I nic chyba w tym złego. Moim zdaniem wysepka całkiem ciekawa, krajobrazy iście księżycowe, warto też obejrzeć film poglądowy jw kinie panoramicznym uż na samym przylądku - piękna muza i zdjęcia. Sama przygoda niewarta kasy którą za nią biorą, ale umówmy się że to pojęcie względne. W Norwegii nic nie jest dla nas tanie... Polecam Nordkapp mimo wszytsko.

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha dołączył
17.02.2008

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:47 | 29.10.2010

Wybieram się w czerwcu ,Rowerem jak nie macie pomysłu to podłącz się drogi czytelniku , nr 2 to trasa do Albanii jedna i druga proponowana trasa z Katowic

Alveiro dołączył
04.11.2008

Alveiro 15:13 | 29.10.2010

Witam.Mam też takie plany. Rowerem z Bodo na Nodrkapp i powród do Alty , albo w przeciwną strone. Do tych miejscowosci jest połączenie lotnicze.

majkl85 dołączył
17.09.2011

majkl85 12:22 | 17.09.2011

Hej,

Trochę po nie w czasie, ale może przyda się innym podróżnikom. Na przełomie lipca i sierpnia odbyliśmy z dziewczyną podróż samochodem na Nordkapp: 9100 km w 3 tygodnie. W trakcie podróży tworzyliśmy bloga - jest krótka relacja i trochę zdjęć. Może kogoś z Was zainteresuje lub zainspiruje do podróży: napolnoc.fototheka.pl. 

Generalnie polecamy kierunek - zdarzyło nam się być w kilku ciekawych miejscach świata, a Nordkapp i Skandynawia to jeden z najciekawszych kierunków.

Pozdrowienia!
Michał i Ania

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl