Forum dyskusyjne

Tajlandia - wyspy

kategoria podróże po świecie

amar54 dołączył
21.06.2009

amar54 22:45 | 21.06.2009

Witam,
przełom listopada i grudnia zamierzamy odwiedzić Tajlandię i Kambodżę. Plan zwiedzania mamy już opracowany. Ostatnie 4 - 5 dni zamierzamy spędzić na przepięknych plażach Tajlandii. Szukamy na termin ok. 7-12 grudzień miejsca w którym znajdziemy piękną bezwietrzną pogodę oraz ciszę i spokój od tłumu turystów. Interesują nas miejsca aby można było uprawiać nurkowanie powierzchniowe (snorkelling )bezpośrednio z plaży.
Czy możecie zaproponować ciekawe miejsca na ten termin?
Z poważaniem
amar

rayos dołączył
30.01.2009

rayos 20:15 | 22.06.2009

Raily Beach - Krabi, Koh Lanta

Cieplas dołączył
20.01.2009

Cieplas 20:57 | 22.06.2009

Polecam wyspę Koh-Tao. Byliśmy tam w ubiegłym roku. Wyspiarze są głównie nastawieni na amatorów nurkowania. Jest tam całkiem sporo miejsc, gdzie można zrobić kurs, czasami można za niego zapłacić własną pracą, np. w knajpie. Świetne miejsce na nocleg to Laem Klong nad zatoką Chalok Baan Kao. Domek dla dwóch osób z łazienką i wiatrakiem, z widokiem na zatokę kosztuje 300BHT, można na miejscu smacznie zjeść-szefowa włada angielskim. Wypożyczenie kajaka sit-on-top to 200 BHT na pół dnia, można dopłynąć do naprawdę przepięknych miejsc. Nad zatoką jest co prawda kilka ośrodków, ale jest tam święty spokój, rano trzeba wypłynąć na nurkowanie. Na miejscu można wszystko kupić.
Jeśli się zdecydujecie na Koh Tao to mogę przesłać xero mapki i więcej informacji.
Pozdrawiam Maciek

alan dołączył
25.07.2009

alan 15:28 | 26.09.2010

witam chętnie skorzystam z xera mapki
mój mejl wojtekczarnecki@wp.pl

ludger dołączył
27.07.2005

ludger 21:43 | 22.06.2009

Witaj,jezeli nie boisz sie troche spartanskich warunkow,polecam Ci Ko Tarutao.
Wyspa ta otwarta jest dla turystow od polowy listopada do marca.Kilometry pieknych i calkowicie pustych plaz,gorzysta pokryta dzungla.Na jednym koncu dyrekcja Parku Narodoego i kilkanascie domkow dla turystow(600 Bth za domek) reszta pusta,mozna spac takze w namiocie czy na plazy.Jedna dobra i tania restauracja i sklepik z zywnoscia.Komunikacji brak,na odlegle plaze piechta albo wynajecie lodzi,jest takze plaza z rafa.
Jest to wyspa gdzie niedotarla jeszcze masowa turystyka,nie porownywalbym jej z Krabi.Dojazd jest statkiem z Pak Bara.Jak bylem w ubieglym roku z koncem listopada bylo tylko ok. dwudziestu turystow.
Pozdrowienia

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 21:11 | 24.06.2009

Ja byłam w ubiegłym roku na Phi Phi.Też jest możliwość nurkowania,wypłynięcia w Ocean na całodniową wycieczkę,ładnie zagospodarowana,sympatyczne domki campingowe i co najwazniejsze - naprawdę tanio.
pozdrawiam

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:27 | 24.06.2009

i tłum ludzi, że potykasz się na plaży o opalających się

rafek11 dołączył
06.07.2010

rafek11 18:13 | 06.07.2010

Dołączam się do poparcia Koh Tao, ale w grę wchodzi tylko pd i wsch część wyspy. Cudne rafy dostępne z brzegu no i oczywiście sharks bay. Za każdym razem gdy tam snorklowałem widziałem kilka szarych rafowych rekinów. Przeżycie niesamowite ( pełne gacie ). Na zachodzie nic ciekawego a na północy nie byłem to się nie wypowiadam.

ania o dołączył
18.08.2007

ania o 10:48 | 07.07.2010

Amar,
a byłbyś tak miły i przedstawił swój plan na Tajlandię i Kambodżę? Również wybieram się w te rejony i również chcę odwiedzić te dwa kraje. Może Twój plan byłby jakoś pomocny.
Z góry dziękuję
Ania

qentin25 dołączył
26.01.2010

qentin25 21:02 | 07.07.2010

Ko Tao swietne warunki do nurkowania, Ko Phanag , Ko Samui choc ta wyspa jest juz bardziej turystyczna. Nie polecam bardzo popularnej wyspy Ko Phi Phi jest dużo turystów a woda niezbyt czysta choc sama wyspa dosyc ładna.

qentin25 dołączył
26.01.2010

qentin25 21:08 | 07.07.2010

Phi Phi jest naprawde droga nocleg najtanszy za 400bathów jedzenie 2 razy drozsze niz gdzie indziej. To najpopularnijsza wyspa w Tajlandii mnóstwo turystów oczywiscie mozna znalezc odosobnione plaze po drugiej strony wyspy gdzie nie jest tak tłoczno.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl