Forum dyskusyjne

CZY W CHORWACJI DROZEJ NIZ W POLSCE

kategoria podróże po świecie

rysi dołączył
04.12.2007

rysi 19:24 | 22.06.2009

Czesc,

Wybieram sie w sierpniu do Chorwacji. Prosba do podroznikow, ktorzy tam byli podrzuccie troche informacji na temat tego kraju.
np
- Noclegi - mozna spac w aucie na parkingu, rozbic namiot na uboczu, czy tez jest to zabronione i scigaja za to?
- Czy kampingi, z mozliwoscia rozbicia namiotu sa popularne?
- Ceny zywnosci - targac z Polski, czy tam ceny podobne/nizsze do naszych
- Dla kogos kto nigdy nie byl w chorwacji jaki region bez zastanowienia polecicie (biorac pod uwage, ze to sierpien) - tak zeby mozna bylo poplywac z rurka i swiat pod woda zobaczyc (moze glupie pytanie, ale maja tam jakies rafy? ;-) - moze jakas fajna wyspa (wiem, maja mnostwo wysp, ale moze cos niezapomnianego na wzor tajlandii...:-)
- transport publiczny - czym taniej - autobusy, czy pociagi
- i cokolwiek wam jeszcze przyjdzie do glowy :-)

Dzieki i pozdrawiam,
Rysiek

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 21:54 | 22.06.2009

cześć, mogę tylko powiedzieć że ceny są z pewnością wyzsze niz w Polsce. Jedzenie sporo drozsze, oplaca sie zabrac co sie da z kraju. Tydzien temu wrocilam z okolic Splitu, na kempingu przed sezonem cena za 2 osoby plus namiot to okolo 12 euro , Wynajecie roweru na 1 dzien to 90 kun (1 kuna to ok.0.66zl) a skutera ok.300 kun.

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 11:39 | 23.06.2009

hej
ja mieszkam w wawie i co prawda byla w Chorwacji dwa lata temu, ale wowczas ceny jedzenia byly porownywalne z warszawskimi. Bylam na wyspie Pag gdzie spokoj cisza, milo i przyjemnie. Ja bym zywnosci nie targala, zwlaszcza w sierpniu (jesli bedzie upal nie wiesz w jakim stanie dowieziesz)

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 12:05 | 23.06.2009

Jesli chodzi o ceny w knajpach to np. piwo kosztyje 15 kun czyli jakies 10 zl a pizza od 30 kun za mala margarite do prawie 100 kun. Czyli tanio nie jest. A ceny w sklepach bardziej przypominaja te w Grecji a nie u nas. Np. na bazarze arbuz 8 kun za kg, sok pomaranczowy w sklepie 10 kun czyli ok 7 zl.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:55 | 06.07.2009

Odpowiadam: 1) tak, jest drożej, pamiętaj że sierpień to tradycyjny miesiąc urlopów w części europy np. włochy więc jest też dośc pełno; 2) nie ma możliwośći rozbijania się na dziko nigdzie i ścigają, głównie jest to związane z zaostrzonymi przepisami przeciwpożarowymi, a pożarów w sezonie letnim tam dostatek (oczywiście krótkiego noclegu w aucie na parkingu nikt ci pewnie nie udowodni :-) 3) kempingi są popularne i dostępne, nad możem wzdłuż całej tzw Jadranskiej magistrali czyli drogi wzdłuż wybrzeża oraz miasteczkach, gożej przy większych miastach np. o ile pamiętam przy Trogirze był tylko 1 4) ja osobiście bardzo lubię środkowa dalmację, okolice Śibenika a szczególnie wyspę MURTER (ciho i spokojnie) , nie polecam Istrii ale to tylko moje zdanie 5) co do nurkowania to niestety nie pomogę bo nie nurkuję.
Chorwacja jest naprawdę piękna i życzę miłego wyjazdu, Aha, próbujcie lokalnego jedzenia!!!!

domi_de dołączył
08.09.2008

domi_de 10:14 | 28.07.2009

Gdy wybrałam sie w pierwszą podróż po Chorwacji 10 lat temu stopem cały miesiąc spałam w prowizorycznych chatach na dzikich plażach..od Dubrovnika i Mljetu po Plitwickie Jezera. I nawet gdy ktoś nas przyuważył to upewniał sie że nie palimy ognia i zostawiał w spokoju. Jesli zas chodzi o nurkowanie to polecam wspomniana wcześniej wyspę Murter. Jest tam polski klub z Krakowa, okolica spokojna, sporo wraków, delfiny. No a ceny kempingów i jedzenia..niestety powalaja na kolana..cóż trzeba płacic słono za ten raj. Polecam Mljet- wyspa będąca Parkiem Narodowym z jeziorem i kolejna wysepka na nim..kawał dzikiej przyrody i trudno dostepnego wybrzeża.

ewa73 dołączył
03.08.2009

ewa73 20:08 | 03.08.2009

- noclegi - lepiej na kempingu, chociaż w sierpniu może być dużo ludzi,
- jedzenie drogie, lepiej zabrać ze sobą,
- raf nie ma w Chorwacji, przy kempingach i hotelach niewiele do zobaczenia, warto wybrać się w miejsca gdzie jest mało ludzi, w takie do których można dotrzeć np. tylko od morza, ale jest to dostępne w przypadku posiadania łodzi.
- w tym roku byłam na Rabie, polecam gorąco, ale poza sezonem. W sierpniu będzie milion ludzi. Piękne miasto, plaże i okoliczne wyspy.
Najpiękniejsze widoki i przyroda, wg mnie, to park narodowy Kornati.
Bezludne wyspy, zatoczki i krystaliczna woda. Byłam na wyspie Dugi Otok, skąd codziennie robiliśmy wyprawy po okolicy.
W sierpniu generalnie w całej Chorwacji będzie dużo ludzi, będzie drogo i gorąco. Ceny rosną wraz z liczbą turystów.
Mimo wszystko polecam.

ankh82 dołączył
01.07.2008

ankh82 11:14 | 04.08.2009

- noclegi. tak mozna spac w aucie/w namiocie, ale kempingow jest malo przynajmniej w poludniowej dalmacji. z prostej przyczyny w kamien sledzia nie wbijesz. wiem o mozliwosciach spania w namiocie u kogos na posesji. widzalam tez namioty na plazach, zreszta sama spalam na plazy i nikt nie sciagal, bylebys nie koczowal tam 2 tygodnie :)
- drozsze. knajpy sa drogie. jak chcesz mozesz brac z polski. warto chodzic na targi, ale targi do najtanszych tez nie naleza, al to najlepsze z mozliwych rozwiazan.
- byloam w dalmacji. osobiscie loubie split, ale to spore miasto i drogie, lepiej gdzies w okolicach trogir np. ewentualnie ze splitu przetransportowac sie na jakas wyspe.
- podrózowałam jedynie autobusem, wiem ze spokojnie do splitu jest polaczenie pociagowe, ale czy dalej?

radek_lew1 dołączył
11.05.2009

radek_lew1 00:17 | 09.08.2009

W CHORWACJI JEST SPORO DROŻEJ NIŻ W POLSCE
NAJLEPIEJ JEST WZIĄĆ JAK NAJWIĘCEJ JEDZENIA I PICIA Z POLSKI
POLECAM SAMOCHÓD MOŻNA WTEDY ZOBACZYĆ BARDZO DUŻO AUTOSTRADY NIE NALEŻĄ DO TANICH ALE JAZDA PO NICH TO CZYSTA PRZYJEMNOŚĆ DOPROWADZĄ DO KAŻDEGO WIĘKSZEGO MIASTA
OSOBIŚCIE POLECAM DALMACJĘ KTÓRĄ MIAŁEM PRZYJEMNOŚĆ ZOBACZYĆ W TYM ROKU

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl