Forum dyskusyjne

SOLO PO AMERYCE POŁUDNIOWEJ

kategoria podróże po świecie

L.A.zurowa dołączył
23.06.2009

L.A.zurowa 17:20 | 23.06.2009

Witam

Jesienią tego roku wybieram sie w podroz po Ameryce Poludniowej. Zaczynam z Wenezueli i kieruję (omijając Brazylię) do Argentyny. Nie mam sprecyzowanych planów, ani wielkiego budżetu, ale podrozowalam juz w podobny sposob po Afryce i Ameryce Środkowej.
Po raz pierwszy jade jednak sama, naczytalam sie na tym i nie tylko na tym forum o licznych zagrozeniach, stad moja prosba do podroznikow-samotnikow o podzielenie sie wrazeniami z Ameryki Poludniowej. Tak naprawde interesuje mnie wszystko - od kosztow utrzymania w poszczegolnych krajach, po zasady BHP. Oczywiscie czytam przewodniki, fora, itd, ale jesli ktos moze mi opowiedziec o swoim doswiadczeniu, na pewno mi to pomoze. Jestem tez otwarta na spotkania na trasie. Moj plan to 4-5 miesiecy w trasie, moze ktos sie przylaczy? ;-)

Dziekuje

seiji dołączył
30.06.2008

seiji 20:50 | 23.06.2009

Hej

Wygląda to dosyć ciekawie, biorę Amerykę Południową pod uwagę, jako część większej wyprawy, może połączylibyśmy siły? :)
W każdym razie jestem (oczywiście bardzo wstępnie :) ) zainteresowany.
Odezwij się na marcin.1024@gmail.com

Pozdrawiam,
Marcin

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 20:50 | 23.06.2009

Niestety ja nie pomoge, ale z ciekawosci chcialam zapytac dlaczego zdecydowalas sie pominac Brazylie :)? Pzdr

L.A.zurowa dołączył
23.06.2009

L.A.zurowa 21:32 | 23.06.2009

Wcale sie na to DOBROWOLNIE nie zdecydowalam :-) Mam ograniczony budzet, jade sama no i... nie znam portugalskiego. A Brazylia to jakby osobny kontynent. Mam nadzieje, ze bedzie celem mojej kolejnej podrozy. Zreszta tak naprawde nie wiem jak sie potoczy ta podroz, moze przekrocze i ta granice. Odkad przeczytalam Kolankiewicza "Sambe z Bogami" Brazylia kusi, oj kusi. Tymczasem - cala reszta;-)

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 21:39 | 23.06.2009

Super plany!!! Zycze powodzenia w realizacji podrozniczych marzen :)))

lukrowy dołączył
11.10.2008

lukrowy 23:02 | 25.06.2009

Jak tutaj nikogo nie znajdziesz, to zerknij jeszcze do Wyszukiwarki Osób

monikaszy dołączył
01.09.2007

monikaszy 20:34 | 07.09.2009

Po Środkowej podrózowałam sama 4 miesiące: Brazylia, Boliwia, Peru, troszkę Argenetyny i Chile. NIGDY NIE MIAŁAM ŻADNYCH PROBLEMÓW. Olej przewodniki i to, że niby to na każdym rogu mają cie conajmniej napaść a najlepiej zabić. Przy odrobinie zdrowego rozsądku i jak sama nie szukasz problemu to wspaniale się tam jeździ! Tylko w stolicach trzeba uważać na niebezpieczne dzielnice. W Brazylii rzeczywiście trzeba słuchać, jak ci miejscowi mówią nie idz tam, to nie idż, ale poza tym, to Brazylia jest piękna, ludzi przesympatyczni i pomocni. Dogadasz się tam po hiszpańsku.

L.A.zurowa dołączył
23.06.2009

L.A.zurowa 16:37 | 08.09.2009

Hej, dzieki za slowa otuchy. A mozesz mi napisac jakie sa realne koszty utrzymania (powiedzmy miesiecznie - mniej wiecej) w krajach, ktore odwiedzilas? Chce zyc tanio, jadac w comedorach, spac w schroniskach lub tanich hostelach...
Pozdrawiam! Iw.

miszalord dołączył
04.09.2009

miszalord 15:36 | 09.09.2009

jak bedziesz miala okazje byc na polnocy peru, huanchaco, 12km od trujillo, daj znac, milo by bylo spotkac sie z rodakiem, bo w tej czesci peru malo polakow-turystow, tak na piwko i arroz con mariscos :) kiedykolwiek pomiedzy poczatkiem grudnia a koncem marca. ja - 27latka z gdynia
udanej podrozy zycze

L.A.zurowa dołączył
23.06.2009

L.A.zurowa 21:02 | 09.09.2009

Z najwieksza przyjemnoscia udam sie 12 km od Truhjillo, ale w Peru mam zamiar (mas o menos;-) byc dopiero jakos w styczniu. Mam zatem nadzieje na mile spotkanko. Czy Ty tam mieszkasz? Pozdrawiam serdecznie, Iwona

L.A.zurowa dołączył
23.06.2009

L.A.zurowa 22:16 | 09.09.2009

Halo, Kochani... zaczelam ostatnie odliczanie, biegam po sklepach podrozniczych i to dopiero jest jazda! ;-))) Mam konkretny problem, chcialabym ze soba wziac palnik do CZEGOS a la Camping Gas. Ale wlasnie sie dowiedzialam, ze w Am. PD nie funkcjonuja te niebieskie naboje tylko jakies inne! Pan w sklepie mnie oswiecil, ze CampingGas jest tylko na kraje frankofonskie. Czy to prawda?. Czy mozna w Am. Pd. dokupic naboje? I do CZEGO???? Uff! Pozdrawiam, i.

włodekb dołączył
11.11.2009

włodekb 18:53 | 24.06.2010

Witam Panią.Wybieram się na miesiąc do Peru i Boliwii 15 list.Mam 60 lat i już sam podróżowałem po Meksyku 9 lat temu,Indie ,trochę Afryka-kenia.Naczytałem się dużo złych rzeczy o Boliwii szczególnie -falszywych policjantach,taxowkach ,napadach itp.Pani podróż była bezpieczna czy to szczęscia dużo,czy tak żle nie jest.Zasady zachowania znam i zwykle uważam na otoczenie.Czy to wystarczy żeby czuc się tam bezpiecznie.
Bardzo mi zależy na Pani opinii ,bilet już kupiłem .
Proszę o kontakt. bwpoznan@wp.pl tel. 501488432 dom.61-6703476
Pozdrawiam -Włodek B-Poznań

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl