Forum dyskusyjne


Jak najlepiej dostać się na Palau

kategoria podróże po świecie

kraj Palau

markoo dołączył
01.04.2007

markoo 22:10 | 25.06.2009

dokładnie jak w tytule : Jak najlepiej dostać się na Palau , konkretnie z Filipin drogą morską czy samolotem ? Ktoś może wie i mógłby pomóc ?


Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 23:37 | 25.06.2009

na Palau mało co lata. Poza charterami z Korei (chyba popularne miejsce wakacyjne,albo dużo Koreańczyków tam mieszka,nie wiem) pozostaje w zasadzie tylko Continental Micronesia z Manili..i loty są drogie (chyba kolo 700$ minimum)


AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 23:54 | 25.06.2009

Byłem tam w 2003 roku - Nurkowanie odjazdowe!!!!!!! Jezu jak Ci zazdroszczę...Leciałem z USA przez Honolulu i Guam. Z tego co pamiętam mają połaczenia z Filipinami, Tokio i Taiwanem ale nie codziennie. Z Guam lata się codziennie. Pozdr.


blazy dołączył
20.03.2007

blazy 23:01 | 26.06.2009

Leciałem tam w lutym br. z Manili (Continental) za USD 600 RT. Loty z Manili są 2 x w tygodniu (czwartki i soboty).Wylot z Manili - ok.22:00, przylot na miejsce ok.1 w nocy, powrót- wylot ok.19:00/ przylot o 21:00. Na Koror (główna wyspa Palau) ceny jedzenia są przyzwoite (za 1,5-3 USD kupuje się fastfoody w sklepach, są mikrofale, można od razu zjeść.). Noclegi dość drobie (DW Motel -USD 40/dzień, pokój OK, z klimą, dla 3 osób - jedno łózko podwójne, drugie pojedyncze). Telefony tanie jak barszcz- karta za 10 USD wystarczy na 28 minut rozmowy do Polski. Polecam odwiedzenie Wyspy PELELIU - przejazd promem ok. 5 US/OW; nocleg- 25 USD.
Humorystyczna sytuacja - ponieważ lata tam Continental, więc te kretyńskie amerykańskie lotnicze przepisy obowiązują w Manili. Przy odprawie mnie pytali,czy mam jakieś materiały łatwopalne w bagażu głównym - mówię, że nie. Jak przeszedłem do odprawy security, wzięli gdzieś mnie na jakieś tyły lotniska gdzie był mój bagaż, bo mi wykryli...zapalniczkę w plecaku! (nota bene o niej zupełnie zapomniałem). Na szczęście ją znalazłem dość szybko i tu mnie zamurowało - bo mi ją oddali!!!!. Z tego wynika, że zagrożenie jest tylko wtedy gdy zapalniczka jest w bagażu głównym, natomiast gdy mam ją przy sobie - to już jest OK. I zrozum tu Amerykanów. Z drugiej strony podziwiać czułość skanerów, że zapalniczkę wyczują...


Podobne wątki podróże po świecie PALAU


Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl