Forum dyskusyjne

Tanzańczyk-kierowca i przewodnik-polecam

kategoria podróże po świecie

amarena7 dołączył
27.06.2009

amarena7 21:08 | 27.06.2009

Tanzanią jestem nieustająco zachwycona.i Chcę polecic znakomitego kierowcę ,przewodnika i tropiciela nazywa się Richard,mieszka na peryferiach Arushy ,zorganizuje kazde safari i wejście na Kilimandzaro tel +255 784 327 359-sms-y (richard mówi po angielsku,po polsku rozumie tylko kilka słów)

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 10:04 | 30.06.2009

Amarena,

czy przewodnika i safari trzeba rezerwowac z duzym wyprzedzeniem? jakie sa stawki? jak wyglada przygotowaner przez niego safari (co obejmuje - czy tylko przewodnika, auto, czy tez noclegi, itp)?

:)

usunięty/nieznany 10:39 | 30.06.2009

amarena, czy orientujesz sie moze ile kosztuje u niego wejscie na Kilimandzaro? no i podpisuje sie pod Aleks, daj wiecej szczegolow... z jakim wyprzedzeniem trzeba do niego dzwonic i w jakiej formie on to organizuje (kamping, 4x4, przewodnik???)

amarena7 dołączył
27.06.2009

amarena7 21:11 | 30.06.2009

Lipiec i sierpień do wędrówki zwierząt w Serengeti..czyli absolutny szczyt sezonu..a w tanzanii turystów bardzo mało, kryzys i już,Richard być może będzie miał jakieś wyjazdy w lipcu ..w tej chwili czeka na pracę...czyli z safari w pobliżu Arushy..(Ngorongoro,Serengeti,PN Arusha).. nie ma problemu...kwestia ustalenia w ciągu kilku dni.Ceny zależą od noclegów....namiot..czy lodge(te ostatnie kosztują od 60 do 1000 $ za noc) ,Wstepy do Parków to też 50-80 $(nawet za przejazd w celu skrócenia drogi),,O Kilimandżaro zapytam..drogie jest pozwolenie na wejscie..cena zależy od ilosci dni trekingu(4 dla mało wytrenowanyc) i tego kto dzwiga plecaki.turysta czy Tanzańczyk)....
Jeżeli wyladuje się w Dar Salaam..to można zwiedzić parki Mikumi ,Ruaha,Lake Seleous......wtedy lepiej poszukać lokalnego biura safari (jest ich mnóstwo)..bo z Arushy do D>S jest 10 godz jazdy,,czyli koszta rosną.
O szczegóły cenowe...dopytam i napisze na forum

amarena7 dołączył
27.06.2009

amarena7 19:22 | 05.07.2009

na safari jezdzi się toyotą z podnoszonym dachem,do samochodu teoretycznie zmieści się 7 osób,ale wówczas ciasno jest niesamowicie ,trudno jest fotografować i brakuje miejsca na bagaże.4-5 osób to optimum ceny i minimum wygody.Co do strojów nie ma specjalnych wymagań..ale jak już mnie użarła mucha tse-tse to wyczytałam,że owe owady nie lubią kolorów szarego,popielatego,khaki....Najlepsze są ubrania z wiskozy(tkanej podobnie do jedwabiu)..nie przyklejają się do człowieka.
Wszyscy narzekają na kurz..w Tanzanii mam wrażenie..trochę mniej sie kurzy niż w Kenii...ale co tam kurz i owady...przecudowne przestrzenie..czysty horyzont..lwy przed oknem..gepardy polujące...stada wesołych zebr.....Cen dokładnie nie chce powiedzieć(zależą od tego czego sobie życzy turysta)...przysłał mi jakaś ofertę swej firmy..gdzie 7 dni trekingu na Kilimandżaro kosztuje od 1500 do 1100 $ w zależności od ilości osób..jest to oczywiście bzdurnie wysoka kwota.(tym bardziej ,że jego brat jest przewodnikiem górskim)..80% turystyki tanzańskiej jest w rekach obcokrajowców....pytałam o noclegi u tanzańczyków..znacznie tańsze..odpowiedział ,że jest to mozliwe..ale trzeba wcześniej rezerwować.....Ceny jednak trzeba negocjowac samodzielnie....a pojechać naprawdę warto bo przyroda zjawiskowo piekna.

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 19:41 | 05.07.2009

Amarena - dzieki za info :)) nastawilam sie by leciec na poczatku wrzesnia - mam nadzieje, ze znajde towarzystwo - ale o tym bedzie juz w odrebnym watku :)

amarena7 dołączył
27.06.2009

amarena7 22:28 | 07.07.2009

..Nie napisałam ,że kierowca na safari zajmuje się wszystkim..i wszystko wie:)
Organizuje noclegi,wyżywienie,proponuje trasy.Zna wszelką roślinność i zwierzęta oraz tubylcze obyczaje...Na cenę pozej 100$ za dzień safari nie ma co liczyć(wziąwszy chocby pod uwagę koszta benzyny i wstępów do parków)..i jeszcze kwestia ubezpieczenia medycznego..cena safari takowej usługi nie zawiera..europejskich nie honorują..(..tanzańskie "medical center "-to rozpacz i nędza)..ale co ma się stac ..zdarzy się i tak

JoannaZc dołączył
08.02.2010

JoannaZc 21:12 | 01.03.2010

Ja mam do polecenia prześwitnego przewodnika na Kili, który załatwi też safari. Piszcie na joannazc@interia.pl

autoway dołączył
20.06.2006

autoway 16:45 | 08.04.2011

Hej
Macie jakieś adresy mailowe do tych przewodników? Interesuje mnie Tanzania, start z Arushy, bez Kili safari na ok. 5-6 dni.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl