Forum dyskusyjne

wypozyczenie samochodu

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 14:38 | 29.06.2009

witam
planuje wyjazd do USA na niecale 2 miesiace. obecnie jestem na etapie poszukiwania samochodu. Jak na razie obstawialabym 2 wypozyczalnie Avis i Dollar. Czy ktos z was korzystal z uslug tych firm? A moze mozecie polecic jakas inna tania wypozyczalnie..pozdrawiam

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 16:56 | 29.06.2009

ja korzystalam we Wloszech i w Hiszpanii z Avis i bylam bardzo zadowolona. Moze nie sa najtansi, ale nie mialam z nimi zadnych niefajnych przygod. Rezerwowalam auto juz w Polsce

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 20:33 | 29.06.2009

dziekuje za odpowiedz. z dego co udalo mi sie wyzukac to wlasnie avis i dollar sa najtansi..ale moze nie szukalam dobrze :) O avisie jak na razie nie slyszalam za wiele, a o Dollar przeczytalam tutaj na forum.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:12 | 29.06.2009

Co chcesz wiedzieć. Jeździłem po Stanach samochodem z AVISa, wszystko było OK.

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 21:23 | 29.06.2009

a czy wypozyczales dodatkowo z GPSem? zastanawiam sie czy lepiej nie oplaca sie kupic. A jaka klase samochodu brales? no i co z ubezpieczeniem. slyszalam za warto doplacic i nie martwic sie o chocby najmniejsza ryse?

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:47 | 30.06.2009

Nie używałem GPSa :-), ja jednak wolę klasyczny atlas samochodowy. Ja jeździłem najmniejszym z Chevroletów, trochę to było śmiesznie na drodze ale widziałem parę osób z AVISa takim samym autkiem. Wykupiłem taki odpowiednik polskiego AC, nie pamiętam dokładnie ale nie robiło mi to znaczącej różnicy w cenie.

atomicka dołączył
30.06.2009

atomicka 15:06 | 30.06.2009

polecam stronę www.carrentals.com  za jej pośrednictwem wypożyczyłam w paxdzierniku w San Francisco Hundaya Santa Fe w thrifty za 255$ za 18 dni. Samochód miał 1200 mil przebiegu i pachniał nowością- polecam zatem.
Życzę wspaniałej wyprawy i już troszeczkę zazdroszczę
pozdrawiam

bravo11 dołączył
07.05.2009

bravo11 21:25 | 30.06.2009

Wypożyczenie samochodu w USA to przyjemność. WW tamtym roku przemierzaliśmy ptrzez 3 tygodnie bardzo intensywnie USA wypożyczając samochód kilka razy. Najlepsze oferty znaleźliśmy w National Car Rental (www.nationalcar.com) i Dollar Car Rental (www.dollar.com) (odrobiłem prace domową przeglądając wszystkie istotne wypożyczalnie). Inne wypożyczalnie były droższe lub nie pozwalały na podróż do stanów, które mieliśmy w planie, lub mniej wiarygodne. Moim zdaniem lepiej prezentuje National niż Dolar.
Zanim zdecydujesz się na wybór wypożyczalni proponuję zwrócić uwagę na kilak istotnych rzeczy:
1. Cena wypożyczenie samochodu, to jedynie część kosztów drugie tyle praktycznie pochłaniają ubezpieczenia i podatki. Pożyczanie samochodu na lotnisku, to dodatkowe koszty, ale w większości przypadków nie opłaca się szukać wypożyczalni poza bo to strata pieniędzy na dojazd i czasu.
2. Cena wypożyczenia samochodu jest zazwyczaj jasno określona, ale cena ubezpieczania wyliczana jest już dla danej oferty (dla konkretnej klasy samochodu), nieraz nie jest to do końca jasne. Niektóre wypożyczalnie na stronach internetowych pokazują szczegółowo koszty inne tylko zakres.( aby do tego dojść trzeba trochę poszukać na stronach internetowych wypożyczalni – niektóre jedynie podają zakres od do nie precyzując szczegółow) W National masz dokładne zestawienie i pełna ofertę bez jakichkolwiek niespodzianek. Płacisz tyle ile widzisz na stronie internetowej. Bez niespodzianek na miejscu.
3. Ważne niezmiernie są ubezpieczenia – ich zakres, cena. Odnośnie ubezpieczeń konieczne jest moim zdaniem SLI (Suplemental Liability Incurance) rodzaj ubezpieczania od odpowiedzialności cywilnej oraz LDW (Loss Damage Waiver, czasami nazywa się to trochę inaczej, są także różne zakresy tego ubezpieczania – trzeba zwrócić uwagę, co obejmują), czyli ubezpieczenie od uszkodzeń i kradzieży. Proponowane są również ubezpieczania od kosztów leczenia, awarii na drodze itp. My poprzestaliśmy na SLI i LDW, sprawdzone ubezpieczenie medyczne mieliśmy polskie.
4. rozważ po jakich stanach zamierzasz się poruszać wypożyczonym samochodem – niektóre (całkiem spore wypożyczalnie) dają możliwość jazdy tylko w obrębie kilku sąsiednich stanów!
5. Zdarza się, że jest dodatkowa opłata za drugiego kierowcę, jeżeli zamierzasz tylko sam prowadzić nie ma sprawy ale często lepiej ze względu na odległości mieć zmiennika.
6. Niektóre wypożyczalnie mają już cenie wypożyczeni zawarty bak paliwa, to znaczy możesz oddać samochód z pustym bakiem, bez tankowani i nic za to n ie płacisz – oszczędność zależna od wielkości baku ok. 50 – 60 usd
7. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej rezerwować w Polsce, rezerwacja nic nie kosztuje i można ją w każdej chwili bezpłatnie anulować. A rezerwacja oznacz w praktyce rezerwację nie samochodu ale ceny wypożyczenia. Proponuje zarezerwować w więcej niż jednej wypożyczali i systematycznie wracać i sprawdzać cenę. Tu też są promocje. Tak też zrobiliśmy oszczędzając kilkadziesiąt USD. Anulowaliśmy starą rezerwację i zrobiliśmy nową bo pojawił się lepsza cena !
8. Nie rezerwuj najwyższej klasy, lepiej niższą niż ta którą zamierzałeś pozyczyć, mniejsze samochody cieszą się większą popularnością. Zdarza się, że akurat gdy wypożyczasz już samochód nie ma akurat samochodu tej klasy co zarezerwowałeś. Wtedy otrzymasz samochód klasy lepszej bez jakiejkolwiek zmiany ceny. Zawsze podczas wypożyczania możesz podnieść klas, zawsze zdążysz. My mieliśmy takie szczęści zamiast zarezerwowanego midsize SUV (chevrolet equinox) dostaliśmy wypasionego nowego Jepa comandera !
9. Większość wypożyczali podaje ceny bez limitu mil, ale o tym także warto pamiętać.
10. Inną kwestią jest rodzaj prawa jazdy. Wszystkie praktycznie mówią o konieczności posiadania międzynarodowego prawa jazdy, niemniej na miejscu okazało się, że nikt tego nie wymagał (na wszelki wypadek jednak mieliśmy).
11. Samochód pożyczaj z dobrej firmy, gdy się popsuje masz popsute wakacje, istnieją także ubezpieczenia typu Road assistance ok. kilku usd dziennie, wymniają nawet koło… spisz spokojnie.
12. Na koniec kredytowa, bez niej jesteś niewiarygodny…
.
Najlepsze ceny samochodów można było znaleźć na portalu www.hotwire.com  ale aby uniknąć problemów z ubezpieczeniem, gdyż to nie do końca było akurat sprecyzowane, zdecydowaliśmy się na bezpośredni kontakt z wypożyczalnią.
GPS – W trasie nie jest konieczny, bardzo przydaje się w mieście. Ja używałem mojego PDA z wgrana mapą Tomtom – lepiej spisywał się niż pożyczony w wypożyczani Garmin. Pożyczyć GPS zawsze można ale to spory wydatek (zależnie na jak długo pożyczasz samochód). Prawdopodobnie taniej będzie kupić i wgrać mapę USA.

kandp dołączył
18.06.2008

kandp 16:04 | 01.07.2009

dziekuje wszystkim ktorzy poswiecili czas odpowiadajac na moje pytania..
a w szczegolnosci bravo11 ktory jak na prawdziwego globtrotera przystalo szczegolowo podzielil sie swoja wiedza..
wypozyczalnia National Car Rental jest naprawde niezla. podoba mi sie pod wzgledem jasnosci informacji. od razu wiem ile i za co place. wstepnie zarezerwowalam sobie u nich samochod, ale tak jak radziles bede obserwowala czy nie pojawia sie lepsze ofery.
jeszcze raz dzieki..to sie ceni..oby jak najwiecej takich osob na tym portalu

bravo11 dołączył
07.05.2009

tabaciarz dołączył
22.06.2016

tabaciarz 10:08 | 06.07.2016

Przed wyborem wypożyczalni samochodów polecam poczytać opinie w internecie - bardzo często polecane na forach firmy okazują się niezbyt kompetentne (kryptoreklama itp). Sam wybierając firmę od której wypożyczyłem samochód brałem pod uwagę nie tylko koszta (koszt wypożyczenia za dobę, kaucja) ale także opinie o firmie i stan pojazdów wypożyczanych. Polecam poczytać artykuły w internecie na temat praktyk wypożyczalni. restauracje-figaro.pl/jak-wybrac-wypozyczalnie-samochodow 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl