Forum dyskusyjne

WRÓĆMY DO PODSTAW

kategoria podróże po świecie

papuas51 dołączył
14.10.2008

papuas51 07:16 | 30.06.2009

Co to jest GLOBTROTER?...Internetowa społeczność podróżników w której można 1.poznać przyjaciół 2.dzielić się doświadczeniami 3.realizować swoje marzenia. To tylko tyle i aż tyle,dzięki podróżom które łączą.Kto dużo podróżował jest zazwyczaj tolerancyjny na poglądy innych podróżników,ale również należy przestrzegać podstawowych zasad społeczności globtroterskiej.Portal nie służy do przechowywania własnych zdjęć ale dzielania się najciekawszymi COŚ znaczącymi,najlepiej o tematyce mało tutaj poruszanej bo wtedy wnoszą czynnik poznawczy.Każdy ma jakąś swoja galerię na różnych innych portalach,które służą do przechowywania zdjęć i jeżeli chce się nimi podzielić -dla chetnych-wystarczy podać adres w swoim profilu.Jakie zdjęcia tu zamieszczać?Trzeba obejrzeć główne galerie tematyczne z TOP list,zdjęcia GLOBTROTERÓW najwyżej ocenianych i mozna mieć pogląd co tu jest chetnie oglądane. A oceny...dobrze jak są dobre,to zawsze jakaś satysfakcja.Ale wieksza przyjemność jest jak są oglądane przez SPOŁECZNOŚĆ GLOBTROTERSKĄ.Trochę mnie tutaj nie było i nie jestem na bieżąco ale po przeczytaniu kilku wątków dyskusji czułem potrzebę napisania tych kilku uwag.

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 07:51 | 30.06.2009

Papuas właśnie bardzo dobre jest to co napisałeś :))

usunięty/nieznany 09:53 | 30.06.2009

no i zobaczcie sami teraz, papuas zaproponowal fajny watek do dyskusji a wszyscy i tak nadal lezą pod ten drugi gdzie sie szczeka najglosniej... narzekacie na brak inteligentnej dyskusji a tu wlasnie macie okazje na nią... co z tego skoro tam sie ktos z kims szarpie -to w koncu o wiele ciekawsze... ten portal naprawde na psy zszedl... no to do poszczekania :P

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 10:04 | 30.06.2009

Bez moderatora nie będzie inaczej :(( Zawsze jakiś gniot,klon czy napaleniec będzie walczył :(( Idę ze swoim przyjacielem (dobrze że on minie rozumie) i jak coś chce to łapę wyciąga :)))

usunięty/nieznany 10:37 | 30.06.2009

a tak wogole to papuasie drogi, czekamy na wiecej fotek, bo twoje byly jednymi z ciekawszych tutaj :)))) wrzuc cos nowego bo balans musi zostac zachowany ;))))) buziaki

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 12:23 | 30.06.2009

co do Admina...lub moderatora. Nie oczekujmy cudów - nie chciałabym być traktowana jak ktoś ograniczony umysłowo - MY sami mamy tworzyć klimat portalu. Możliwe, że część osób porzebuje bata z jednej strony, a z drugiej kogoś albo czegoś by móc płakać i się żalić - mówić MY żądamy, chcemy etc. Nie wiem czy nie prościej zacząć od swojego podwórka, kierując się zasadą nie czyń drugiemu itd. Jestem tu od dwóch lat i widzę, że nigdy nie było tak żle jak ostatnio - nie pamiętam byśmy tu wyzywali się od cip m.in. Odeszło stąd wielu wartościowych ludzi, a jeśli nawet nie odeszli to machają ręką i wchodzą tu od wielkiego dzwonu... a odzywają się jeszcze rzadziej. Rządzi tu małostkowość i złośliwość, a tego nie da się uniknąć nawet wtedy, gdy na jednego usera będzie przypadał jeden moderator. Jak sądzicie - dlaczego tak wiele cennych galerii zniknęło? Czy to naprawdę wina Admina? Wprowadził IP - tak jak o to przez kilka lat walczono - od pół roku walka z klonami to mały pikuś... ale o wzajemną sympatię i klimat to sami musimy się postarać. Pozdrawiam :)))

bogdan_wanko dołączył
09.10.2007

bogdan_wanko 13:18 | 30.06.2009

Brawo Bo1, wreszcie jakiś głos rozsądku, pozdrawiam:))

usunięty/nieznany 13:31 | 30.06.2009

Bo1, Bogdan,

prosze was nie zapomniajcie ze tutaj jest czesciej fajnie niz kiepsko. Tyle fajnych i smiesznych akcji co do tej pory tu byly, tyle ciekawych rzeczy... od czasu do czasu zdarza sie ktos kogo zadaniem jest po prostu podburzenie ladu i porzadku...

ja jednak globtrotera nadal uwazam za pozytywna stronke...

zawsze bedzie tak ze jak bedzie cisza, nikt sie nie bedzie udzielal to i klotni nie bedzie bo i nie bedzie o co...

i zawsze tez bedzie tak ze nie kazdy za kazdym razem bedzie sie z wszystkimi w danej sprawie zgadzal... stad klotnie...

wiec wychodzi na to ze albo siedzimy cicho i nikt sie nie udziela albo udzielamy sie aby w stylu "fajne zdjecie" "malo fajne zdjecie"; albo bedziemy zawsze miec ryzyko tego ze ktos kiedys sie z nami gdzies nie zgodzi...

jedno tylko co mi przeszkadza w tym to to ze nawet kazda zaczepke mozna z poczatku zartobliwie potraktowac, i tak powinno tu byc... cos nam przeszkadza - mowmy o tym od razu, nie kumulujmy tego w sobie, nie czekajmy na poparcie rzesz... najprosciej byloby cala sprawe z przymruzeniem oka traktowac, wiem ze sie tak czasami nie da bo jak zajdzie cos za daleko to potem leca slowa ktorych zalujemy... ale sprobowac mozna...

ja mam propozycje... niech kazdy wpisuje tutaj jak by chcial zeby globtroter wygladal, od tej strony dyskusji, zdjec, forum, reportazy... czy podoba sie wam zalew zdjec, czy wolicie mniej ale lepiej wyselekcjonowane... czy podobaja wam sie zdjecia rozmazane, niewyrazne... co sadzicie o ocenianiu... co myslicie o braku wyjasnienia ze strony osob ktore niskie oceny stawiaja itp... jest mnostwo malych rzeczy ktore predzej czy pozniej przerodza sie w kolejna awanture...

jak poznamy swoje zdanie na te tematy to byc moze bedziemy wiedziec czego w przyszlosci unikac... bo ja naprawde nie chce rezygnowac z globtrotera... za duzo mam milych wspomnien z ta stronka... i nie pozwole zeby jakas glupia klotnia to przycmila...

a ci ktorzy od zawsze narzekaja na tysiace spraw tylko wtedy jak jakas klotnia sie toczy - macie teraz okazje sie wypowiedziec - jaki jest ten wasz idealny globtroter... moze wasza opinia otworzy oczy tym ktorzy patrza na to inaczej...

mozecie to zignorowac, ale chcialam tylko powiedziec ze naprawde zalezy mi na tym zeby zapanowal tutaj pokoj...

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 14:53 | 30.06.2009

Gdyby tu było częściej kiepsko, niż fajnie to by nas tu nie było.
To, że rzadko się odzywamy to nie tchórzostwo (wiem, że nie Ty to zarzuciłaś milczącej większości, ale takie głosy tu padały) - czasem mamy sporo innych zajęć a czasu demokratycznie przydzielono każdemu po 24 h na głowę na dobę :D i na co kto je przeznaczy jego sprawa.
Jak się zaczniesz wypowiadać musisz już śledzić wątek do końca i poboczne też, bo różne kwiatki wychodzą.
Nikt nie lubi b. słabych technicznie zdjęć czy ich zalewu, sieci trakcyjnych, poucinanych odwłoków - czasami jednakzdjęcie ma coś "przekazać", oprócz ""pokazać". To nie podlega dyskusji, jednak nie wiem czy zauważyłaś, że im większe 0, tym niższe oceny (generalizując).
Jestem za tym, żeby ocenę można było wystawić jedynie po dodaniu komentarza.... zmniejszyłoby to ilość ocen za to odzwierciedlałyby jakość zdjęcia a nie złośliwość czy sympatie klikacza , który często ocenia nie zdjęcie lecz autora.
Admin zmienił tło, ale tak nieznacznie, że prawie niezuważalnie - mnie bardziej odpowiadałby jeśli już szary to ciemniejszy.
Przydałby się czat, bo rozumiem, że jest część ludzi chcących sobie wspólnie pogadać, a psuje to ogólne przeznaczenie tego portalu dając wrażenie towarzystwa wzajemnej adoracji.
Do Paulinqi - to zawsze jest tak, że nowi rozmawiają więcej i więcej się udzielają - co więcej;D - wydaje się im, że to właśnie oni to wszystko po raz pierwszy zauważyli. Jak masz czas to przeczytaj starannie wątek Tommy#1 z 25 sierpnia08 "Oceny" lub mój z 10 marca 08 "Zagadka". Zobaczysz, że to wszystko już było a i przed nami sądzę, że dużo, dużo arykułów o tym jak chcielibyśmy by to funkcjonowało. Kłótnie też były i zarzuty stawiane personalnie również... pzdr :)

Qmoszka dołączył
24.06.2009

Qmoszka 15:49 | 30.06.2009

Bo1 to padło ode mnie :(( Ale nie miałam na myśli wszystkich ,przepraszam bo nie było to moim zamiarem. Też nie zawsze pomyślę o wszystkim :(( Ale jest tutaj sporo właśnie takich ludzi którzy czekają na takie okazję aby zaistnieć. W pełni się zgadzam z ocenianiem że musi być komentarz lub całkowicie bez ocen. Ale to już przerabiane jest tyle razy :(( Przepraszam jeszcze raz i pozdrawiam :))

bogdan_wanko dołączył
09.10.2007

bogdan_wanko 14:41 | 30.06.2009

Paula, pamiętaj, że pokoju zupełnego na świecie nigdy nie będzie. Na Globtroterze też nie unikniemy zatarczek miedzy sobą, ale możemy uniknąć chamstwa. Też jestem za tym, zeby na tym portalu coś się działo, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo jak pomyślę, że wchodząc tutaj nasłucham się tylko wyzwisk i ataków to dzięki bardzo. Dobrze mówisz, trzeba to traktować bardziej żartobliwie i z przymrużeniem oka i każdą wojnę gasić w zarodku. Nie bardzo w to wierzę, bo jak się tu wyczuje jakaś słabszą jednostkę to reszta rzuca sie na niego jak sfora dzikich psów.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 16:36 | 30.06.2009

to nawet nie chodziło od kogo wyszło, bo inni też mogli mieć takie wrażenie - raczej chodziło mi o podkreślenie właśnie tej powtarzalności problemów, nie chce się czasami po raz 10-ty pisać tego samego, bo posądzą człowieka o psychozę natręctw - tyż pozdrawiam :D

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 17:23 | 30.06.2009

Piszesz Bogdanie jak uniknąć chamstwa. Piszesz też o rzucaniu się sfory na słabszego - gdzie coś takiego widziałeś? Mnie nazywasz tym słabszym??? :-))).
Przyjrzyjcie się na spokojnie raz jeszcze jak do tej pyskówki doszło:

Pojawil się CHAMSKI, obrażający mój kraj (to chyba dla wszystkich oczywiste???) wpis na mój temat na forum. Gdyby był tu moderator to by to oczywiście wyrzucił, ale moderatora jak wiecie tu nie ma...
Ponieważ wszyscy wiecie, że moderatora nie ma więc jedyna reakcja mogła być z Waszej strony>

I tu mam do Was, zwłaszcza do tej "milczącej większości" ogromny żal!!! :-(((. Ten wpis powinien być natychmiast przez wszystkich określony jako chamski i zdecydowanie potępiony. Nie trzeba było się rozpisywać, nawet nie powinno - wystarczyło kilka słów. Gdybyście to zrobili na samym początku - tego tematu by już nie było!!!

Ja nie chcę tego tematu ciągnąć, ale pamiętajcie to nie Wasz kraj był obrażany i nie Wasza rodzina tylko moja, więc mam prawo do tego wrócić a Wy może wreszcie zrozumiecie, że nie reagowanie na chamstwo i odwracanie się plecami jak to Bogdan proponuje kończy się zwykle w ten sposób.

To indywiduum (przepraszam Was, że takimi słowami ją określam - ale JA mam prawo) już się za bardzo skompromitowało więc niedługo stąd zniknie i pojawi się za jakiś czas pod następną ksywą (lub jakiś inny, kolejny frustrat) i spróbuje to zrobić po raz kolejny, więc może lepiej spróbujcie wymyśleć jak z takim czymś postępować w przyszłości.

A może uważacie jak Mike, że to ja, ze swoim trochę innym stylem niż Wy wszystkiemu jestem winien, (w jakimś sensie jestem, bo gdybym nie rozpoczął kolejnej walki ze szmirą i niechlujstwem to tego tematu też by nie było...:-((() to dajcie znać - zniknę w parę minut, choć będzie to dla mnie przykre, bo ja Was zdążyłem wszystkich (prawie) polubić :-((.

Co do oryginalnego wpisu Papuasa, to chyba nie muszę pisać, że popieram, bo staram się to wprowadzić w życie na codzień.

Pozdrowienia!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 17:49 | 30.06.2009

ze swoją mentalnością Kalego jesteś mało wiarygodny. To co przy własnych komentarzach nazywasz poczuciem humoru, ironią etc. po odwróceniu ról nazywasz atakiem. Patrzę z boku... nie siedzę tu przez cały czas żeby "natychmiast potępiać" - czas mam dopiero dziś, a że zdążyłam poczytać kwiatki o spierdalaniu i cipach (gdyby był moderator to za to pożegnałbyś się z portalem).... to i obraz Twój jako osoby pokrzywdzonej przez większość i mniejszość.
Nie wymagaj od nas wszystkich byśmy miłowali Stany... to nie nasza ojczyzna, Ty sobie miłuj - innym swego zdania nie narzucaj bo Twoje sformułowania pachną mi raczej "dyktatorskim stylem" a nie demokracją.
Może staraj się przemyśleć o co ludzie mają do Ciebie pretensje, bo jedna osoba to przypadek, ale tych przypadków jest sporo.... więc to nie przypadek - i nie sądż, że to za walkę ze szmirą .
Miejsca na Globtroterze jest dosyć dla wszystkich - rozmawiać też można o wszystkim. Pozdrawia

Kurniczek dołączył
19.09.2008

Kurniczek 17:57 | 30.06.2009

Wywołała się tu ożywiona dyskusja i jestem ciekaw czy ktoś odpuści ... co do powrotu do podstaw bardzo mi się podoba inwencja

dawinczii dołączył
20.04.2009

dawinczii 18:09 | 30.06.2009

i tu Paulinq masz racje. Ja tu chce zobaczyć zdjęcia miejsc, których nigdy mogę nie ujrzeć. Jeżeli AndrzejB jest profesjonalistą bardzo chętnie pooglądam jego twórczość i usłyszę kilka cennych porad na temat porządnej fotografii, ale i komentarzy w sposób normalny. Typu :”Dawinczii następnym razem zmień kąt, wyostrz ba ten czy inny przedmiot, lub zrób w innej skali” itp. Takie uwagi przyjmę z radością bo nauka w tym kraju jest płatna, a tu dostanę ją za darmo.
Pozdrowionka

Niko dołączył
04.05.2009

Niko 18:28 | 30.06.2009

papuas zaczoł nowy wątek żeby rozładować atmosfere a ty Andrzeju B przychodzisz tu i znów zaczynasz starą śpiewkę opanuj się trochę. A tak na marginesie to Bo1 ma racje ja też mieszkam poza Polską ale nie narzucam nikomu tego że ma kochać UK. Ojczyzną na zawsze zostanie dla mnie POLSKA.

usunięty/nieznany 18:53 | 30.06.2009

troszke odbieglismy z tematu... a nie o to w tym watku chodzilo... smutno, bardzo smutno :((((

a wracajac do problemu Stanow i ojczyzny, Andrzej cyba mial na mysli zebyscie sie postarali w jego skorze znalezc na chwile... gdyby ktos wasz kraj zaatakowal... mysle ze nie bylo to fair nie wazne jaki by to kraj nie byl... podobne szyderswta nie powinny miec miejsca na portalu podrozniczym... w samych stanac jest wiele, wiele miejsc ktore chcialabym zobaczyc... przypomnijcie sobie wspaniala galerie fotek ze stanow viajero... wiec chyba ze ktos ma naprawde jakis konkretny powod zeby nienawidzic dany kraj i jego wszystkich mieszkancow (bo tak to odebralam z szyderstw mastki) to wtedy niech to jakos zargumentuje... bo wierzyc mi sie nie chce ze mozna wszystkich, ale to wszystkich do tej samej szuflady schowac...

ja osobiscie nie czuje sie silnie zwiazana z zadnym krajem... swiat jest moja ojczyzna... Polska mi dala kopa po studiach i nie mam milych z nia wspomnien... Anglia mnie milo przyjela ale pogoda mi nie odpowiada... szukam swojego miejsca i na pewno je kiedys znajde... ale nigdy przenigdy nie smialabym wysmiewac sie z niczyjej ojczyzny, domu, wierzen... nie jest to na miejscu a juz tym bardziej nie tutaj... i nie chodzi czy to AMKB jako moj znajomy, czy ktokolwiek inny... nastka zachowala sie prawdziwie po chamsku z jej uwagami o azbescie i slomie z butow... i uwierzcie mi - kazdemu innemu moglo sie tak samo dostac gdyby to byl on zamiast AMKB...

i czy to ze ja sie tak silnie z polska nie czuje zwiazana czyni mnie gorsza od niej? przynajmniej ja nie chodze i nie nasmiewam sie z innych narodowosci... za to lubie posmiac sie z nas samych... bo polacy niestety nie sa najprostsi w obyciu... wiem bo sama polka jestem... grunt to miec dystans do siebie samego... bo jak czlowiek mysli ze jest lepszy od innych to wtedy wlasnie zaczynaja sie problemy...

a my w koncu wszyscy jestesmy tutaj zeby sie odstresowac, poznac wirtualnie kawalek swiata, zasiegnac porady odnosnie podrozy... nie ma tego - ja lepszy ty gorszy... wszystkich nas laczy ta sama pasja... mam nadzieje ze ci ktorzy nadal mysla ze sa tymi silniejszymi, lepszymi, kiedys to zrozumia...

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:14 | 30.06.2009

nie męcz się Paulinqo .... i nie tłumacz co autor miał na myśli - umiemy czytać za to Ty jak widzę wybiórczo. Wypadałoby zachować proporcje do lojalności dodać trochę sprawiedliwości i obiektywizmu, bo boli Cię krytykowanie jakiegoś kraju, ale nie widzę byś choć raz zwróciła uwagę, że nikt normalny do drugiej osoby nie mówi cipo

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 20:03 | 30.06.2009

Ta kreatura - tak nie wstydzę się tych słów, czy Ci się to BO1 podoba czy nie, usiłowała za wszelką cenę obrazić mój kraj i jego ludzi a nie politykę. Ja wyraźnie rozgraniczam politykę od kraju i ludzi. Nie raz i nie dwa przy jakiejś okazji wspominałem jakie mam zdanie na temat polityki koszmarnego prezydenta Busha, czy fakt, że Wall Street okradł cały świat. To jednak nie zmienia faktu, że nie wolno mieszać z błotem całego narodu, obojtnie jaki to jest o to się zawsze będę bił, czy to rozumiesz czy też nie. Prosiłem ją, możesz to zobaczyć aby tego nie robiła bo będę niegrzeczny, ale ona z prawdziwą radością jeszcze bardziej mi dokopała. Być może trochę przesadziłem, ale było to zrobione celowo i z premedytacją a ja pozwoliłem sobie na wykropkowanie tych słów... Sorry, jestem też i Polakiem i temperament swój mam.
Bardzo ładnie, że bronisz tu czystości języka, ale wygląda to dużo bardziej na chęć dokopania mi też.
Zadziwiające, że wyczyny Pani N jakoś Ci uszły uwadze a zwracasz uwagę na wybiórczość w argumentach....
O czym tutaj piszesz: "ze swoją mentalnością Kalego jesteś mało wiarygodny. To co przy własnych komentarzach nazywasz poczuciem humoru, ironią etc. po odwróceniu ról nazywasz atakiem". Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek komukolwiek wypominał mi, że coś na moim zdjęciu jest nie tak.

Na zakończenie: TYLKO CI CO NIC NIE ROBIĄ nie będą kontrowersyjni i tylko na takich inni będą się wyżywać!!!!
Klasyczny przykład "Polskiego Kociołka", którego nikt nie musi pilnować w piekle, bo jego mieszkańcy sami się upilnują - żałosne... :-((

usunięty/nieznany 19:24 | 30.06.2009

Bo1, ja nie chce znowu sporu zaczynac z nikim... to co piszesz to racja, ale widzisz ciezko sie czasami postawic w skorze kogos kto zostal czyms bardzo dotkniety. ktos zareaguje w taki a nie inny sposob na obelgi pod adresem jego kraju, a juz pewnie wszyscy jakos zareagowalibysmy jakby nasze rodziny obrazano... widzisz, zalezy to jak kto na stres reaguje. ja jestem bardzo wybuchowa, ale tez mi szybko przechodzi, wiec ja wiem sama ze pod wplywem emocji powinnam sie z dala od klawiatury trzymac... dzis rano nie dalam rady i mi wyszlo bardzo niegrzecznie... za co przeprosilam potem... ale to tak jak pisze, rozni ludzie roznie na rozne obrazy reaguja... sa tacy ktorzy zignoruja (co chyba byloby najlepsze), sa tacy ktorzy sie rozplacza a jeszcze inni odszczekna... wiec tak, potrafie sobie wyobrazic takie slownictwo w przyplywie emocji, moze nie Cipo, bo tego akurat w moim slowniku nie ma, ale szczerze piszac to tak - jestem wybuchowa i zdarza mi sie zachowywac niekulturalnie pod wplywem negatywnych emocji... przypisuje to polskiemu temperamentowi ;)))))

zazdroszcze tym ktorzy spokojnie obok takich rzeczy przechodza... tacy na pewno lepiej w nocy spia :)))) ja sie za bardzo angazuje, za bardzo wczuwam i za szybko stresuje... tak myslac o tym teraz ja chyba naprawde nie powinnam sie tu logowac bo co chwila w cos wdeptuje...

Niko dołączył
04.05.2009

Niko 19:30 | 30.06.2009

BRAWO Bo1 nareszcie znalazł się ktoś kto mówi z sensem. A ty Paulinqo zawsze wciskasz swoje pięc groszy do każdej dyskusji niby to obiektywnie tylko zawsze jakoś szala przeważa na kożyść twoich znajomych ale oczywiście kliki tu niema nie było i nie będzie, czy ty uważasz że masz do czynienia z osobami ograniczonymi? Poza tym jesteś monotematyczna kilka razy juz czytałem twoje wypowiedzi że już masz dość że nie będziesz się mieszać póki nie będzie o podróżach (twoja wypowiedz z przed kilkunastu minut z poprzedniego wątku) i co jakoś nie wytrzymujesz i wszędzie cię pełno.

usunięty/nieznany 19:51 | 30.06.2009

Niko, nowosc to zadna, o tym to ja dobrze sama wiem ze sie nie potrzebnie wtracam a zawsze sie wtracam... tak juz mam, ze obojetnie nie moge przejsc jak jest jakas akcja... taka klotliwa raszpla we mnie siedzi... wiec nie zablysnales mowiac mi to... lepiej mi powiedz jak to przestac robic... bede wtedy wdzieczna... a i ty sam tez sie wtracasz jak widze teraz wiec w sumie na tym samym wozku jedziemy :)))))

tyle tylko ze masz troche zly obraz z tym ze zawsze na szale znajomych sie przechyla moja wypowiedz... moi znajomi to ludzie ktorzy sie tu udzielaja, wiec jesli ni stad ni zowad ktos kto sie nie udzielal zaczyna jakies bezsensowne oskarzenia to oczywiscie ze to tak wyglada... jakby ktos nagle zaczal na ciebie niesprawiedliwie jechac to pewnie tez bym wtracila swoje trzy grosze w twojej obronie...
a moja monotematycznoscia sie nie martw, nidlugo wyjezdzam i nie bede sie juz udzielac tak czesto wiec moze i zapomne sie tak czesto powtarzac...

pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:49 | 30.06.2009

czasem ktoś chce dobrze.... nie zawsze tak wychodzi, zresztą język jest trochę ubogi i nie oddaje pewnych niuansów - co wychodzi w rozmowie twarz w twarz. Przecież można się różnić "ładnie" ;-D, może i nudne jest gaszenie konfliktów. Cenię Paulinqę za lojalność, bo ciężko bronić jak ktoś argumenty wybija z rąk. Niko - to nie klika, ale dużo razem tu gadają, więc i lepiej się znają i może bardziej lubią. Ja też mam tu swoje sympatie i antypatie i nie boję się o nich pisać. Ty też będziesz wolał jednych od drugich - chodzi o to, by starać się o tym zapomnieć przy ocenianiu, a przy zdjęciach z dedykacjami, czy konkursowymi dodawać n/d i tyle w temacie. Pozdrawiam - nie zapominajmy, że więcej nas łączy, niż dzieli :D

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 19:37 | 30.06.2009

wiem Paulinqo, że temperamenty są różne i czasem "poniesie", a i czasem komuś się przysoli niechcący - chodzi o to by nie ciągnąć dalej i nie przeginać, pamiętając o tym, że kto sieje wiatr - zbiera burzę . Pozdrawiam z sympatią zresztą :)

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 20:11 | 30.06.2009

tak w ogóle to proponuję przedyskutować sprawę ewentualnego spotkania, zlotu etc. - może wtedy łatwiej będzie rozmawiać.
Pierwszy krok został zrobiony - znamy swoje twarze :), przynajmniej ze zdjęć. Mamy podobne zainteresowania i to jest tu priorytetem. Nadmiar pary pójdzie w innym kierunku, ku radości ogółu :D

usunięty/nieznany 19:54 | 30.06.2009

hahaha, ladnie to ujelas, az sobie pomysle ze wcale taka klotliwa nie jestem ;))))))))
buziaki dla wszystkich globtroterowcow i tych rozszczekanych i tych co sie nadal wstydza cos powiedziec :))))))

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 03:39 | 01.07.2009

Witaj Bo, jak sie masz :)
podpisuje sie pod tym, co napisalas :)

Andrzej, kiedys napisalem do Ciebie, cytuje : "pieprzysz glupoty"
Zwymyslales mnie od niewychowanych chamow, ze uzywam wulgaryzmow itd. Teraz napisales, i to do kobiety jakby nie bylo, cytuje : "spierd..." Wciskasz jeszcze - obrazaja moj kraj itd. Sam mieszkam niedaleko Ciebie, mieszkam na zachodnich przedmiesciach. Jestem chorernie za USA, nawet znajomi mowia o mnie zartobliwie neofita. Nie znaczy to jednak, ze wszyscy maja obowiazek kochac USA. Jesli tak Cie razi obrazanie USA, jedz z kalachem do Strefy Gazy.
Andrzej, nie traktuj tego znowu jako atak personalny, ale powtorze - pieprzysz glupoty. Nie jestes najmadrzejszy na swiecie, nie wszystkim podoba sie to samo, daj sobie relax. Traktuj portal jako rozrywke a nie zyciowa misje.
Jeszcze raz podkreslam, nie traktuj tego jako ataku na Twoja osobe. Ludzie sa rozni... i tacy maja byc.
pozdrawiam

AndrzejB dołączył
23.04.2009

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 20:57 | 30.06.2009

ojej, ale sie dzieje ... ;) a to wszystko chyba z nudow ;) czyzby kryzys i nas dotknal - wakacje w domu zamiast w drodze?

Ale za Andrzejem powtorze "amen" finito ... porozmawiajmy o vojarzach, albo pomyslmy gdzie i kiedy idziemy na piwo zamaist klikac ... bez wiekszego sensu ... ;) sa chetni?

:)

AndrzejB dołączył
23.04.2009

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 21:20 | 30.06.2009

piwo? ;) ciemne :) i bardzo zimne ...

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 21:45 | 30.06.2009

Qrde, w ogóle się nie znam na ciemnych piwach :-(((. W lodówce mam zwykle meksykańską Coronę z lemonkiem, czasami Sol. Z innych to lubię japońskie Sapporo lub Kirin - świetne do Sushi i w ogóle do ryb. Polskie są za ciężkie a amerykańskie to sikacze bez smaku... A Ty jakie więc?

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 21:55 | 30.06.2009

Ja tez polsich piw nie lubie, jesli juz piwo - to belgijskie :) Pewni piles!!!! a jelsi nie to polecam - oczywiscie najelpiej smakuja wieczorem na brukselskim rynku, ale w domowym zaciszu tez nie sa zle ;) moje ulubione to Chimay z opactwa Notre Dame de Scourmont ;) A w ogole sa 3 rodzaje „Chimay”: „Chimay bleu”, „Chimay blanche” i „Chimay rouge” charakteryzują się zawartością alkoholu od 6,2 do 12%, barwe maja od ciemnej do bursztynowej i charakteryzuja sie moccnymi, niekiedy korzennymi aromatami i lekko gorzkawym smakiem). A oprocz tego „Leffe”- produkowane przez browar Stella Artois, ma złoty kolor i często lekko pikantny smak. .... kurcze i nic w lodowce nie mam :(( tylko Desperados mi zostal :(((

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 21:56 | 30.06.2009

A oczywiscie Saporro do sushi jest jak najbardziej OK :)

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 00:02 | 01.07.2009

Qrde, ciężko się pije piwo w pracy i do tego po kryjomu...:-)). Stąd te przerwy!
Niestety na piwach się nie znam :-(((. Dużo częściej pijemy wino niż piwo, ale spróbuję przy okazji. Mamy tutaj takie sklepy z piwami z całeˆo świata - może będzie!

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 00:26 | 01.07.2009

zestawienie miesieczne :))))
MR xxxxxxxxx
1- liczba dodanych zdjec 0
2- liczba oceninych zdjec 1598
3- liczba komentarzy 15

Ms xxxxxxxxxxx

1- 0
2- 1479
3- 245

itd :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

top lista punktacyjna ;

punktacja 5 -- 4-cos tam
MR XXXXXXX
liczba ocenianych zdjec 6

Ms XXXXXXXXXXX

liczba ocenianych zdjec 0

moze ktos zna odpowiedz na nurtujace mnie od jakiegos czasu pytanie dlaczego czesc ludzi ktorzy tu umieszczaja swoje naprawde super zdjecia nie oceniaja innych ,tylko oczekuja az ktos inny wlasnie oceni jego (jej) zdjecia ?Ocenianiem zajmuje sie garstka uzytkownikow ,czesc robi to glownie tylko dla sobie znanych powodow nawet niebardzo przygladajac sie zdjeciom ktore oceniaja, ludzie jednak sa zagadkowi ,czyz nie:)))))

pozdrawiam wszystkich :)))

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 01:05 | 01.07.2009

Cześć Aleksandro! Tak jakoś się złożyło, że chyba z Tobą przyszło mi wypić to ostatnie piwo. Obejrzałem właśnie najnowszą serię z Maroka i stwierdziłem, że chyba mi na razie zwiedzanie świata w takim obiektywie wystarczy :-(((. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję się jeszcze spotkać - ale na razie to mam serdecznie dość - Sorry - pozdrów wszystkich sympatycznych. Trzymajcie się!! :-((

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 03:58 | 01.07.2009

Witaj Bo, jak sie masz :)
podpisuje sie pod tym, co napisalas :)

Andrzej, kiedys napisalem do Ciebie, cytuje : "pieprzysz glupoty"
Zwymyslales mnie od niewychowanych chamow, ze uzywam wulgaryzmow itd. Teraz napisales, i to do kobiety jakby nie bylo, cytuje : "spierd..." Wciskasz jeszcze - obrazaja moj kraj itd. Sam mieszkam niedaleko Ciebie, mieszkam na zachodnich przedmiesciach. Jestem chorernie za USA, nawet znajomi mowia o mnie zartobliwie neofita. Nie znaczy to jednak, ze wszyscy maja obowiazek kochac USA. Jesli tak Cie razi obrazanie USA, jedz z kalachem do Strefy Gazy.
Andrzej, nie traktuj tego znowu jako atak personalny, ale powtorze - pieprzysz glupoty. Nie jestes najmadrzejszy na swiecie, nie wszystkim podoba sie to samo, daj sobie relax. Traktuj portal jako rozrywke a nie zyciowa misje.
Jeszcze raz podkreslam, nie traktuj tego jako ataku na Twoja osobe. Ludzie sa rozni... i tacy maja byc.
pozdrawiam

AndrzejB dołączył
23.04.2009

AndrzejB 07:18 | 01.07.2009

Na pożegnanie do wszystkich szczurów, którzy nie zauważyli o co tu chodziłło w tej dyskusji i strzelają do celów przez siebie ustawionych...:

Tommy, Wyraźnie, zawsze podkreślałem różnicę pomiędzy polityką a zwykłymi ludźmi. Nikomu nie narzucałem aby pochwalali lub zgadzali się z polityką USA. Nie raz i nie dwa wyraźnie pisałem, że moim zdaniem polityka np. prezydenta Busha była zła, wręcz zbrodnicza i wcale nikomu się nie dziwię, że ją potępia - sam to robię, bardzo wokalnie!!! W tym samym wątku wyżej raz jeszcze to podkreśliłem, więc - "pieprzysz głupoty"

Ja tu broniłem ludzi wśród których, żyję, kraju, który kocham i przede wszystkim mojej obrażanej RODZINY.
NIKT Z Was szczurow wychodzących spod ziemi w stylu BO1, B. Wańko, Mike, Tommy, Cichy vel Niko, davinchi vel jakmutam, którzy na tym forum wogóle nic nie robili, nie orientują się jak było na co dzień i paru innych nie potrafił się zdobyć na słowo krytyki w stosunku do tej kreatury - autorki, która przybrala sobie niedawno nowe imię. Zapytajcie jak się nazywała wcześniej??? Nie potrafiliście się zdobyć na jedno słowo krytyki!!!! Większość jej tekstów usunąłem razem ze wszystkimi moimi zdjęciami, więc już niestety nie możecie ich zweryfikować...
Ty Tommy piszesz, źe nie potrafię traktować tego portalu jako rozrywki??? Przyjrzyj się wstecz jak się tu bawiliśmy!!!! Ośmielam się powiedzieć, że były to nafajniejsze czasy na tym portalu!!!

Oświadczam raz jeszcze WYRAŹNIE i wcale się tego nie wstydzę:

KAŻDEMU, KTO SIE OŚMIELI OBRAZAC MOJA OJCZYZNĘ I MOJA RODZINĘ POWIEM:

S-P-I-E-R-D-A-L-A-J !!!!! JASNE!!!

A teraz - na prawdę mam ochotę na wakacje od Was , więc już mi nie zawracajcie głowy swoimi wypocinami.
Używajcie sobie już do woli piszcie o mnie co chcecie - lepiej się poczujecie że jesteście ważni.
Doskonale wiem jak będzie ten portal wyglądał za miesiąc, dwa.... chyba, że powyłazicie z dziur i zaczniecie coś działać w co bardzo wątpię. Będziecie czekać na następną okazję dokopania komuś kto wnosił w ten portal ŻYCIE i ośmielał się coś tutaj zrobić... żal mi tylko tych paru osób, które potrafiły się również bawić ze mną i których bardzo lubię... ale niestety na razie nie potrafię inaczej.

Zostawiam Was - Polski Kociołek - pilnujący, żeby się nikt nie wychylił...

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 12:51 | 01.07.2009

No widzisz Andrzeju, z Toba nie ma dyskusji. Jestes z tych ktorzy zawsze maja racje i wiedza lepiej. Dla swietego spokoju, z takimi ludzmi sie nie dyskutuje. Moze dlatego sporo ludzi sie pochowalo - nie przyszlo Ci to do glowy ? Szczury, jak milo ich i mnie okresliles. Moze to jednak Nastka miala racje - wracaj na swoje Jackowo i tam lecz swoje kompleksy.

tutaj masz probke, jak sie kiedys dyskutowalo
www.globtroter.pl/forum/watek,9657,oceny,zdjec,.html 

lapiesz roznice ?
pzdr

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 13:09 | 01.07.2009

miło Cię widzieć, bo od czasu gdy AMKB Ci nawsadzał widzę Cię tu b. rzadko.
To rzucanie pereł etc. mimo to odpowiem na górze, bo nie chce mi się w każdym poście ustosunkowywać się tych bredni, które AMKB wypisuje.
Chyba niewiele co dociera, bo dałam już lekturę do przeczytania, żeby zobaczono, że portal miał klimat i wielu z nas oceniało i zwracało uwagę na jakość zdjęć, błędy, marginesy, datowniki i nikt nikogo nie obrażał.
Teraz słyszę, że 7 osób dobrze się bawi...o zgrozo 7 sztuk na 15 tysięcy. Dlaczego nie chcą zrozumieć, że nie mam ochoty pisać ile wypiłam, czego i kiedy, o czym to głównie toczyły się dyskusje - natomiast pisuję i jeżdżę z ludżmi stąd na wyprawy, oglądam te zdjęcia na jakie mam ochotę i w ogóle mówię wtedy gdy mam coś do powiedzenia i na temat. Pzdr :)

usunięty/nieznany 21:06 | 01.07.2009

tommy - jako ze i ja wedlug tego czegos tez jestem szczurem to fajnie ze przypomniales czesy sprzed jego tu pojawienia sie... szczury sie musza trzymac razem :):) wyglada na to, ze spycha nas pajac do portalowej partyzantki... no coz gorszy pieniądz wypiera lepszy, chamstwo górą....

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 22:35 | 01.07.2009

Witaj Mike, jak zdrowko :)
Gwoli scislosci, coby sprawiedliwosc oddac - to Bo przypomniala pierwsza... ale to w sumie tez szczur, ta Bo :)))
pzdr

ps.dawaj jakies fotki :) Ja za 10 dni lece do Oregon i Waszyngton, bede mial cala kupe nowych fotek :))) 30 lat temu wymyslilem, ze musze zobaczyc Mt. Helens :)))

nastka1505 dołączył
14.06.2009

nastka1505 02:00 | 02.07.2009

Czyli warto było wystawić się na ataki pan AB,bo okazuje się,że wraca Emski,tommy(jakies dwa lata temu pisałes do mnie maila z zapytaniem czemu nie lubię USA:)Zakpiłam,może zbyt mocno,może nie...panta rhei.Bawmy się,podróżujmy,cieszmy się ,że mamy pasje,opowiadajmy o swoich podróżach,bo jak pisał Marquez byc może już jutro czeka na 100 lat samotności...

usunięty/nieznany 08:49 | 02.07.2009

nastka, a ty nadal drazysz temat... odpusc sobie i wyluzuj... emski nie wraca bo nigdy nie odszedl... jest teraz na wyjezdzie i dlatego go nie ma... a ty teraz myslisz ze zaatakowalas Andrzeja i wszystko co dobre sie tu zacznei dziac nalezy ci przypisac...
prosze skoncz ten temat bo napisalas juz the end gdzies wczesniej a caly czas meczysz ucho...

zalozylam watek osobny o tym zeby o podrozach porozmawiac... wiec po co nadal drazysz skoro mozesz sie tam wykazac? sama piszesz ze chcesz...

pozdrawiam

nastka1505 dołączył
14.06.2009

nastka1505 10:33 | 02.07.2009

Oj PAulinqa,nic nie drążż,a Ty wciąż próbujesz mi cos udowodnić.Tak jak napisałaś Ja tamten wątek zakończyłam i nie dopisłamtam juz ani słowa.Ponieważ w tamtym wątku zawarłaś pytanie do mnie(wróć i znajdż je),napisałam Do Paulinqi,a Ty tam znowu mnie oskarżyłaś,iż szukam sprzymierzeńców itp,że Ty mnie ignorujesz i Ja mam również Ciebie ignorowć.Zapytałaś o cos to odpowiedziałam,spójrz obiektywnie(choć to pewnie trudne na moją odp).Każda ocena jest oceną subiektywną,zdjęć,lartykułów czy też osób...każdy ma prawo do swojej oceny i niech tak zostanie.Życzę Ci powodzenia w planowanej na wrzesień podróży do RPA( o Afryce mówi się,że po pierwszej wizycie,albo znienawidzisz i nigdy nie wrócisz,albo pokochasz i będziesz wciąz wracać).Ja wciąż wracam.

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 23:19 | 02.07.2009

Moi kochani - powstał wątek utworzony przez pappuasa51,delikatnie nam wszystkim przypominający - po co i dla kogo jest Globtroter. I z niewinnej wzmianki zrobiła się kolejna awantura, Znowu wypominanie kto,komu,dlaczego i jak.Pamiętam,jak parę ładnych lat temu z czystej ciekawości poserfowałam sobie po czatach towarzyskich i kompletnie zniesmaczona zrezygnowałam z tej rozrywki.A tu widzę zaczyna się to samo.A przecież ten portal, to nie czat dla bandy bezmózgich oszołomów tylko portal podróżniczy!!!!!!!! Skąd tu biorą się wulgaryzmy i obrzucanie się błotem? Błagam was - naprawdę wstyd za piątkę. W środowisku ludzi ciekawych świata,jeżdżących w najdziwniejsze zakątki globu, podziwiających z szacunkiem kulturę i dorobek innych nacji nie może być miejsca na głupawą agresję, małostkowość i wyziwska.Jesteśmy bracią globtroterską, czy przekupami z targu? Litości!!!!!! Pyskówki zostawmy inteligentnym inaczej.
Pozdrowienia.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 22:19 | 21.03.2010

dedykuję to odświeżenie wątku Tkosowi (leży on już głęboko, więc trudno go znależć). Nie jest prawdą to co piszesz, że nie staraliśmy się zwracać uwagi innym (jako starzy userzy, co nieustannie podkreślasz). Zawsze staraliśmy się mieć wpływ na to co dzieje się na portalu - posądzanie więc o to, że mylimy ślepą lojalność z przyjażnią jest niesprawiedliwe.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 23:52 | 21.03.2010

jak sama Bo1 napisałaś wątek jest dość czerstwy, ja mogę wyrażać swoją opinię na temat tego co zaobserowałem tutaj przez 4 miesiące mojego pobytu i tyle... widziałem tu oprócz agresji, także tendencyjność i stronniczość, która jest nadal obecna, a to nie jest dobra droga do szukania kompromisów i poprawy atmosfery...

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:02 | 22.03.2010

aha, Bo1 zacytuje ci post Paulinqi sprzed ok. roku :
no i zobaczcie sami teraz, papuas zaproponowal fajny watek do dyskusji a wszyscy i tak nadal lezą pod ten drugi gdzie sie szczeka najglosniej... narzekacie na brak inteligentnej dyskusji a tu wlasnie macie okazje na nią... co z tego skoro tam sie ktos z kims szarpie -to w koncu o wiele ciekawsze... ten portal naprawde na psy zszedl... no to do poszczekania :P

Nie uważasz że nic się nie zmieniło od tamtej pory, przynajmniej jeśli chodzi o postawę tzw. "starej kadry" ? Już wtedy były wojny, szczekanie, portal schodził na psy etc. Więc po co tworzenie jakichś mitów o tym, że to ja czy ktoś inny wszystko wywrócił do góry nogami. Pisałem o tym już, są tacy co wiecznie lamentują i szukają winnych i są tacy co myślą w innych kategoriach. Ja należę do tych drugich i wiem, że tutaj nie jestem i nie będę sam.

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 00:57 | 24.03.2010

No to w koncu kto powywracal ? :)))

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 08:24 | 24.03.2010

nikt, zawsze tak tu bylo, wystarczy poczytac teksty w tym wątku.... jak widać takie utarczki to nic nowego...chyba tylko do tych wyzwisk admin stracil cierpliwosc

tommy#1 dołączył
23.03.2008

tommy#1 01:33 | 25.03.2010

Tkos, mam podobne zdanie.
Mysle rowniez, ze dlatego potrzebni sa moderatorzy spoleczni, Kaczma nazywal to zarzadem. Zawsze beda jakies spiecia, utarczki itd. Bez zadnej kontroli, a trudno zeby wlasciciel strony siedzial tutaj 24 h, w pewnym momencie przekracza sie granice - wiem po sobie, mam tzw. niewyparzony pysk :)
Ludzie, ktorzy podrozuja, sa na ogol indywidualnosciami, maja wlasne zdanie, nie podporzadkuja sie nikomu... i tak ma byc :)

Ty tez nie jestes najmadrzejszy na planecie :))) Nie ma takiego :)

Admin, zrob instytucje moderatorow spolecznych - nie bedzie sie sprawdzac, wycofasz :)

pzdr

ps. Emskiego brakuje... czesto darlem z nim koty, ale to byl gosc.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 10:01 | 25.03.2010

Zgadzam się tommy z tobą w pełni. Nie uważam ze jestem najmadrzejszy, ale nie boję się wyrażać swojego zdania. Stram się to robić delikatnie i bez agresji slownej. O moderatorow społecznych postulowalem w innym wątku. Tylko jak przychodzi co do czego to nikt nie chce. Może ty byś zaryzykowal?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl