Forum dyskusyjne

BAŁKANY - noclegi w namiocie 'na dziko

kategoria podróże po świecie

kraj Bośnia

loona dołączył
09.05.2007

loona 11:07 | 30.06.2009

chciałam zapytać jak jest (od strony prawnej i praktycznej) z noclegami 'na dziko' w następujęcych krajach:

Serbia, Macedonia, Albania. Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Chorwacjai Słowenia.

ps. 'na dziko' - mam na myśli nie na kempingach. tym razem nie chodzi o przygodę ale o redukcję kosztów!

Z góry dzięki za odpowiedź

ps. ciągle żywo mam w pamięci Rumunię i Skandynawię - cud - miód!

pozdrawiam
loona

frimerke dołączył
20.07.2010

frimerke 15:50 | 20.07.2010

Podbijam. Czy ktoś miał doświadczenie w nocowaniu na dziko w Bośni, Czarnogórze i Albanii?

tila2000 dołączył
29.06.2013

tila2000 12:16 | 29.06.2013

My nocowaliśmy nad zaszytym w lesie jeziorem niedaleko Tuzli. Pojechaliśmy na stację benzynową niedaleko zalewu i tam nas poprowadził jakiś człowiek nad to jezioro.

atis dołączył
29.03.2009

atis 23:08 | 20.07.2010

nie ma najmniejszego problemu, policja na turystów nie zwraca uwagii, gdy sa spokojni i z unii eu,zatem i nas nie sprawdzali kiedy bylismy 3tyg na dziko na bałkanach, stacje benzynowe super pomysl, trawka, kibelek, lux:) a i n a starych nieuzywanych stacjach paliw, ktorych na balkanach co niemiara mozna sie rozbic .

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 14:00 | 26.07.2010

A co to w ogóle za idiotyczny pomysł z tymi stacjami benzynowymi?? Nie ma pól, lasów, czy innych ustronnych i bezpiecznych miejsc nadających się do rozbicia namiotu? Poza tym tzw przestępczość pospolita jest tam dość powszechna, więc lepiej w nocy unikać kontaktu z ludźmi, zwłaszcza w pobliżu dróg czy większych osiedli. Po cholerę drażnić los...?

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 16:23 | 26.07.2010

przez miesiąc byłem na Bałkanach w 9 krajach i nie widziałem ani jednego namiotu na dziko

grzesiekodm dołączył
03.02.2008

grzesiekodm 10:31 | 27.07.2010

Ja mogę powiedzieć dokładnie na odwrót - byłem na Bałkanach pięć razy i ani jednego noclegu nie spędziłem poza namiotem. Nie chodzi tu oczywiście o oszczędności, a o moje preferencje podróżnicze.

frimerke dołączył
20.07.2010

frimerke 13:46 | 27.07.2010

Również rok temu przejechałem Bałkany i 98% noclegów w namiocie. Z tą oszczędnością mogę się zgodzić. Pole namiotowe w Chorwacji czy Czarnogórze może kosztować więcej niż hostel w centrum miasta. Natomiast rozbijanie się na dziko daje często jedyną możliwość nocowania w pewnych pięknych miejscach.

Jangio dołączył
02.05.2008

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 20:32 | 28.07.2010

Przestępczość pospolita ??? może w dużych miastach - w Sarajewie jeden z napotkanych "tambylców" faktycznie odradzał spacery wieczorne w pewnych dzielnicach. Natomiast na prowincji w Chorwacji, Czarnogórze czy Albanii (w Bosni byłem zbyt krótko by to oceniać0) nie czuliśmy zagrożenia. Może po prostu mieliśmy szczęscie do ludzi i nie pchaliśmy się gdzie nie trzeba ...

W górach jest to często jedyny możliwy sposób noclegu. Natomist trochę poza tematem koszty namiotów na polach np w Czarnogórze są często jak już ktoś pisał wyższe niż kwatery.

pauba dołączył
05.06.2012

pauba 11:32 | 30.06.2013

Ja chodziłem po Sarajewie nocą, nawet o 2-3, schodziłem pół miast i przemieszczałem się między blokami i domami, gdzie byli różni ludzie i tak naprawdę nie poczułem żadnego zagrożenia. W Albanii, Bośni i Czarnogórze nie było z namiotami problemów. W miejscowościach nadmorskich z tym na dziko może być problem z powodu braku miejsca na rozbicie namiotu poza polem namiotowym, tak np. jest w jednej miejscowości pod Harceg Novi w Czarnogórze.

porzeczka dołączył
01.07.2013

porzeczka 14:51 | 01.07.2013

2 lata temu spędziłam miesiąc jeżdżąc stopem po Chorwacji i Czarnogórze, śpiąc głównie na dziko pod namiotem i nigdy nie było problemów. Jedynym problemem może być to, że czasami ciężko znaleźć miejsce. Problem znika, gdy śmigasz samochodem wtedy wszędzie dojedziesz i w końcu znajdziesz miejscówkę. A jak już o tej destynacji mowa to zapraszam do przeczytania kilku wspomnień :) nazywiol.pl/zwierz-na-trasie-napotkany-chorwacja-i-czarnogora/ 

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 11:38 | 22.01.2015

Jeśli chodzi o nocowanie na dziko, to na Bałkanach zasadniczo nie ma z tym problemu, o ile zachowujemy granice zdrowego rozsądku i nie rozbijamy się "na chama" na czyjejś posesji.
Wyjątkiem jest Chorwacja, w której jest prawny zakaz nocowania na dziko. Tam bym nie ryzykowała (choć w kwietniu 2012 spałam tam na dziko, ale było poza sezonem).
Pozdrawiam,
balkanyrudej.pl/ 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl