Forum dyskusyjne

Nowa Zelandia Australia - gdzie lepiej zamieszkac

kategoria inne

nena dołączył
15.01.2007

nena 19:00 | 03.07.2009

Hej moze ktos mi bedzie mogl pomoc w podjeciu decyzjii, nigdy nie bylam ani w NZ ani w Aust, jednak podjelam decyzje o przeprowadzce w jeden z w/w krajow..gdzie lepiej ? Moze ktos mieszkala tu badz tu :) ... gdzie, gdzie , gdzie ???

daaniello dołączył
08.05.2006

daaniello 10:56 | 04.07.2009

ja ci nie pomoge bo nie bylem
ale
wybieram sie do aus i do nz bez konkretnych celów popodróżować popracować itp
chcialem sie dowiedziec co cie skłoniło do tak drastycznej decyzji, wkońcu taka wyprowadzka to cos co odmieni na pewno twoje zycie o 180st

anag dołączył
14.04.2006

anag 11:27 | 04.07.2009

A ja bylam i mieszkalam i pracowalam, i poznalam tez ludzi, ktorzy jechali tam po raz pierwszy za to z "podjeta decyzja" o przeprowadzce ale potem okazalo sie, ze zycie nieco zweryfikowalo ich plany i teraz sa zupelnie gdzie indziej.

Daaniello ma racje - dobrze jest w pierwszej kolejnosci pojechac i spedzic tam troche czasu, zeby zobaczyc, czy i gdzie Ci sie podoba, gdzie masz jakies perspektywy zawodowe (w zaleznosci czym sie zajmujesz) a potem podejmowac wielkie decyzje o przeprowadzce.

Pozdrawiam:)

nena dołączył
15.01.2007

nena 12:11 | 04.07.2009

no niby macie oboje racje, Daaniello mowi bardzo dobrze, ale mnie sie juz nie chce na chwile gdzies przeprowadzac, mieszkalam jakis czas w finlandii, teraz od 7 lat w uk i juz by sobie najchetniej gdzies osiadla na dluzej :) w gre wchodzi tylko australia i nz, badziej niz praca martwi mnie zalatwianie wizy, i ewentualny wybor miasta itd,

anaq - a gdzie pracowalas, mieszkalas ? w nz ? i dlaczego wrocilas ? mozesz napisac mi cos wiecej ? bylabym mega wdzieczna :) mozesz smialo na maila nena@snowboard.com

Daaniello - a kiedy sie wybierasz ? masz jakis konkretny plan ? tez pisz na maial jesli masz ochote.

dzieki wielkie i pozdrawiam

nena dołączył
15.01.2007

nena 12:29 | 04.07.2009

daaniello - podjelam taka dezycje bo kocham przyrode i piekne widoki niestety jedno i drugie moge podziwiac tylko na wakacjach, i juz mam tego dosyc, dlaczego nie przeprowadzic sie gdzies gdzie jest pieknie i robic dalej to co robie.. odleglosc nie ma dla mnie zadnego znaczenia chociaz w zasadzie uwazam ze im dalej tym lepiej :) to nie jest drastyczna decyzja, jaka roznica miedzy przerowadzka do hiszpanii a australii ? odleglosc tylko i wylacznie.. :)

anag dołączył
14.04.2006

anag 12:54 | 04.07.2009

Mieszkalam i pracowalam w Christchurch przez ponad rok, zwiedzilam NZ wzdluz i wszerz, bylo naprawde rewelacyjnie, ale wrocilam, bo nie mialam w planie zostac tam na zawsze. Kto wie, moze tam wroce na emeryture:) Zawodowo w Chch rozwinac sie nie moglam, jakies tam mozliwosci moze bylyby w Auckland, ale akurat tego miasta nie lubie i na pewno nie chcialabym tam mieszkac (i w ogole na Wyspie Polnocnej).

Odleglosc jak dla mnie jest duza przeszkoda - lot z Europy to w najlepszym ukladzie ok 25h, a roznica czasowa (10-12h) sprawia, ze nawet z rozmowami telefonicznymi bywa ciezko... W Europie mam rodzine i wiekszosc przyjaciol - nie chcialabym sie spotykac z nimi jedynie raz/dwa razy do roku.

W Australii bylam tylko turystycznie - gdybym miala sie tam przeprowadzic to mysle, ze wybralabym Sydney...

Jezeli Ciebie nic tu nie trzyma, a do tego kochasz przyrode itd to kto wie, moze taka "ucieczka" na koniec swiata okaze sie dobrym pomyslem:) I tak na Twoim miejscu wczesniej pojechalabym turystycznie, zeby sprawdzic ktore miasto i w ktorym kraju Ci najbardziej odpowiada. Poza tym musisz sprawdzic czy i na jakich zasadach mozesz starac sie o wize - nielegalna praca raczej nie wchodzi w gre. Jesli masz brytyjski paszport, bedzie Ci na pewno latwiej (mozesz starac sie o prace i wize na miejscu). Z polskim paszportem raczej nie ma takiej opcji (chyba ze cos sie zmienilo w ostatnich latach).

usunięty/nieznany 09:39 | 06.07.2009

NZ jest znacznie spokojniesza od Australii, są tam niższe zarobki (ale i koszty życia) Wyspa południowa jest ok, ale tez raczej na emeryture, Auckland czy Sydney to dobre miasta do robienia kariery. NZ ma listę zawodów, którę dają szansę na imigrację - bo nawet z brytyjskim paszportem mogą być problemy z zamieszkaniem na stale, jeśli nie wykaże się stałych dochodów

liliana122 dołączył
01.09.2009

liliana122 17:50 | 15.09.2009

Nowa Zelandia / Australia ---atrakcyjne ceny biletów lotniczych.
Linie lotnicze Korean Air.

Sprawdźcie nas!! 022-626-09-00