Forum dyskusyjne

Kamperem po USA - wskazówki i porady

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

Yacoos dołączył
10.07.2009

Yacoos 16:24 | 10.07.2009

Witam,

Mam zamiar wybrać się w listopadzie do stanów na 3 tygodnie (w 2 osoby) i przez około 2 tyg chciałbym zwiedzać zachodnią część USA podróżując na własną rękę Kamperem.

Mam jednak miliony pytań (;]) i liczę, że może ktoś z Was podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami.
Mam w planach wylądować w San Francisco (i tam wypożyczyć kampera) i odbyć mniej więcej taką tresę:

SF->LA->SanDiego->Las Vegas->Grand Canyon->Las Vegas (i to oddaje auto).

1. Czy możecie polecic jakąś sprawdzoną/dobrą i niedrogą wypozyczalnie kamperów? Na co warto zwrócić uwagę?
2. Czy wystarczy mi prawo jazdy kategorii B na te ich większe RV (polskie)?
3. Gdzie szukać w miare tanich kampingów w okolicach tych miesc które wymienilem wyżej?

Po tych dwóch tygodniach mam zamiar samolotem dostać się do NY na jakies 4 dni, a potem do Miami na 3 dni smile.gif
Gdzie tanio pomieszkać? Na wielkich luksusach mi nie zależy i na tym, żeby być blisko centrum. Moge dojeżdżać.

Z góry dziękuje za wszelkie porady/wskazówki/propozycje i pomoce smile.gif
To moja pierwsza wyprawa do USA i nie bardzo wiem czego się spodziewać.

Pozdrawiam
Yacoos

factory73 dołączył
04.01.2010

factory73 13:55 | 04.01.2010

Witaj Yacoos , udało Ci się zorganizować podróż kamperem po Californii?
pozdr

Yacoos dołączył
10.07.2009

Yacoos 14:01 | 04.01.2010

W końcu jeździłem zwykłym samochodem i spałem w hotelach :) A poza tym plan wycieczki pozostał taki sam jak opisałem wyżej :)

Jak potrzeba Ci jakiś informacji, to pisz smiało .... chętnie pomogę :)

czaczek dołączył
30.10.2007

czaczek 20:04 | 08.01.2010

Witaj Yacoos!
Zazdroszczę wyprawy. My dopiero mamy zamiar w maju zrobić podobną do twojej trasę ale wynajmując campera w LA. Czy jest coś co warto zobaczyć a czego nie ma w przewodnikach ? Nie byłyśmy jeszcze w USA i zastanawiam się czy są to bezpieczne tereny dla podróżujących kobiet. Mamy 3 tygodnie na zrealizowanie tego planu będę wdzięczna za wszelkie wskazówki i porady.

pozdrawiam
czaczek

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 21:37 | 08.01.2010

Po drodze, którą opisałaś polecam Kanion Antylopy w rezerwacie koło Page. Niesamowite widoki.

Yacoos dołączył
10.07.2009

Yacoos 22:02 | 08.01.2010

Zwróć proszę uwagę, że w umowie wypożyczenia kamepra, możesz mieć zastrzeżenia, że nie możesz wjeżdżać do dużych aglomeracji. Swoją drogą, jeżdżenie kampierem np. po LA wydaje mi się męczące.

Co do moich opinii i porad, to powiem Ci, ze ludzie w Californii są niezwykle uprzejmi i to zupełnie bezinteresownie. Każdy Ci pomaga, jak widzą człowiek z mapą to pytają czy nie trzeba pomóc.
Ja jeździłem Fordem Explorerem i jak stałem na jakiejś pustynnej drodze przy autostradzie, to jakiś amerykanin zjechał do mnie, żeby zapytać czy mi nie trzeba czasem pomóc, bo on tu mieszka blisko i może mi pomóc jeśli czegoś nie wiem lub mi czegoś brakuje :))) Bardzo przyjemnie.

Drogi są doskonale oznakowane - w większość miejsc trafisz bez problemu bez GPSa.

GPS bardzo przydaje się w miastach, bo plątanina autostrad (mimo, że bardzo dobrze oznakowana), może być trudna do ogarnięcia.

Jeżeli zamierzasz zwiedzać miasta, a nie parki narodowe, to polecam zwykły samochód, bo będzie Ci dużo wygodniej (mogę polecić Ci miejsca na nocleg).

Ja pewno jeszcze kiedyś się wybiorę do USA .... tym razem właśnie po parkach i to kamperem.

Z praktycznych rzeczy to takie sprawy:
* na chwilę obecną benzynę licz średnio za niecałę $3 dolary za galon
* jak będziesz jechał z góry na dół lub z dołu na góre, to polecam zamiast głównej autostrady drogę Pacific Coast Highway. To stara autostrada. Jest węższa, ale ruch jest mały. Prawie cały czas idzie nad samym oceanem i jest po prostu przepiękna.
* Jeździ się łatwo, przyjemnie i bezpiecznie (w szczególności w porównaniu do polskich warunków)
* Pamiętaj o tankowaniu! W Big Sur w nocy kończyła mi się benzyna. Okazało się że w USA nie tak jak w Polsce, wiele stacji na zadupiach jest pozamykanych w nocy. I możesz mieć problem z zatankowaniem - nie zawsze udawało mi się samoobsługowo zapłacić kartą.
* W USA tankuje się inaczej niż w Polsce. Najpierw płacisz, potem tankujesz. Jak gotówką to mówisz w kasie za ile dolarów i odblokowują Ci dystrubutor. Jak zatankujesz to pełna i wyjdzie mniej niż przedpłaciłeś to idziesz jeszcze raz i oddają Ci różnicę :)
* W Los Angeles nie mieszkaj w downtown - tam po 16 życie zamiera i można spotkać tylko bezdomnych ;) Lepiej zamieszkać w okolicach beverly hills lub hollywood.
* Generalnie w stanach czułem się bezpiecznie. Nie zapuszczałem się w nocy w ciemne ulice (żeby nie kusić losu), ale w sumie było bardzo bezpiecznie.
* Najbezpieczniej czułem się w San Francisco i Las Vegas. Najmniej bezpiecznie w centrum Los Angeles.

Gorąco polecam odwiedzanie USA :) Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało pytaj :)

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:08 | 08.01.2010

nie mato jak Texas sweet Texas benzyna po $ 1.5 a kampera w ogole nie polecam raz ze spanie po dziwnych miejscach jestwszedzie niebezpieczne drugie to jest zolw gas gasler koszt beznzyny bedziesz miala dwukrotny lepiej i bezpieczniej i o wiele szybciej sie poruszasz samochodem GPS jest a must a downtown w caluch Stanach zycie zamiera po 16tej :"-))

Yacoos dołączył
10.07.2009

Yacoos 22:21 | 08.01.2010

Oczywiście chodzi Ci jak sądzę takie centra biurowo-finansowe.

Bo centrum Nowego Jorku, San Francisco i Las Vegas (takie centrum z turystycznego puntku widzenia) nigdy nie śpi :)

W miastach faktycznie GPS jest potrzebny :) Ale ogólnie odradzam jeżdzenie kamperem po miastach (pomijając fakt zakazów czynienia tego).

Ja za Forda Explorera z czterolitrowym silnikiem benzyowym, GPSem, bakiem paliwa gratis i dodatkowym kierowcą gratis zapłaciłem niecałę 2,5 tyś zł za 12 dni (z full ubezpieczeniem). Polecam Travel Jigsaw (przez których pożyczałem) - samochód był z Nationala :))

Co do noclegów do korzystałem z hotels.com :)
W Nowym Jorku wynająłem mieszkanie na 4 dni przez serwis airbnb.com - przy samym Central Parku :) Wyszło mi $105 dolarów za dzień - co jak na NJ jest pół darmo :)

A co do bezpieczeństa, to powiem tak. Jak się nie szuka guza, to można się czuć bezpiecznie :)

Pozdrawiam
Yacoos

emski dołączył
13.12.2003

emski 22:18 | 08.01.2010

oopsss sorry za hurra optymitycznie z ta benzyna corrcta $ 2.49 za gallon :-(( a pozatym jest gasbuddy.com i jak jade to wysylam po drodze SMS i znajduja mi w powrotnym SMS dostaje ceny najtanszej beznzyny po drodze :-)) sweet

Yacoos dołączył
10.07.2009

Yacoos 22:23 | 08.01.2010

a w Las Vegas faktycznie wszystko jest tanie. Benzyna w californi po prawie 3 dolce, a w Las Vegas po 2,30 :)

Hotel w Las Vegas to koszuje w ogóle groszę ;) Ale niech to nie osłabi Waszej czujności ;) Mimo niskich cen i tak sporo mnie Las Vegas kosztowało ;) Wiecie co mam na myśli ;)

emski dołączył
13.12.2003

emski 01:23 | 09.01.2010

trzeba bylo z zona czy dziewczyna pojechac :-)) nie wiem jak tam u ciebie ale przyoszczedzilbys :-))

czaczek dołączył
30.10.2007

czaczek 18:57 | 09.01.2010

Dzięki za cenne informacje.

Mam już za sobą podróż campervanem po australii, była to niesamowita przygoda i liczę na to, że parki w USA będą równie fascynujące. Problem w tym, że mamy tylko 3 tyg. aby zobaczyć to co najcenniejsze no i jak najniższym kosztem. Dlatego zdecydowalłyśmy się na campervana i spanie na campsite a tym samym ominięcie wielkich aglomeracji ale wszystko jeszcze w fazie planowania. czy znacie sprawdzoną firmę wynajmującą campervany? czy trzeba dużo wcześniej rezerwować samochody i noclegi?

viajero.mk dołączył
05.02.2009

viajero.mk 20:23 | 09.01.2010

Najniższym kosztem i campervan to sprzeczność. Wynajęcie campervana kosztuje 2-3 razy drożej niż osobowego, pali 2 razy więcej benzyny, na kampingu opłaty za postój i przyłącz do prądu, wody, ścieki są niewiele niższe niż za pokój w motelu, i taki duży samochód nie wszędzie dojedzie. Wiele bocznych dróg w parkach ma ograniczenia wymiarów pojazdów. Ja jestem na południowym zachodzie średnio co 2 miesiące i zawsze wynajmuję SUV-a. Duży, wygodny i wszędzie dojedzie, asfalt czy polna droga. Rezerwacje moteli są potrzebne tylko w czasie niektórych świąt i w weekendy w czasie sezonu w miejscowościach typowo turystycznych. Z kampingami w parkach jest kłopot, bo w niektórych trzeba rezerwować miejsce kilka miesięcy wcześniej, w innych obowiązuje zasada kto pierwszy, ten zajmuje miejsce. Ogólnie campervanem jest drożej, mniej wygodnie i zwiedzi się o wiele mniej niż osobowym.

emski dołączył
13.12.2003

emski 20:53 | 09.01.2010

posluchaj czacza starego wyjadacza Viajero dobrze mowi i jakokobyly :-)) tambylec potwierdzam zapomnij o camperze no chyba ze chcesz poplynac na Rainbow Bridge to ja sie pisze jako capitan campera :-))) ale kto bedzie wioslil :-))

czaczek dołączył
30.10.2007

czaczek 21:08 | 09.01.2010

no to teraz mam mętlik. a nie można w USA spać off road albo na rest area taka jak w australii? za wszystko trzeba płacić?

A na Rainbow Brigde się pisze emski ale ty wiosłujesz!!!

emski dołączył
13.12.2003

emski 00:01 | 10.01.2010

do Rainbow to ja ...gazuje nie wiosluje ..nie zgadzam sie :-))

emski dołączył
13.12.2003

emski 21:05 | 09.01.2010

qur czaczek pisalem wejdz na gasbuddy i zobaczysz Nissan Quest LA Page AZ i zpowrotem zuzyje benzyny za $ 150 a do campera musisz doddac jakie 60% albo podwoic ta stawke a wiec posluchaj sie qur cze :-))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl