Forum dyskusyjne

Z Marrakeszu do Fez - jak się dostać

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

graphi dołączył
14.06.2009

graphi 17:53 | 11.07.2009

Witajcie :)

Po długich rozmyślaniach wreszcie się zdecydowałam gdzie jadę na wakacje - do Maroko :) Bilety juz mam zarezerwowane - na sierpien; jade na 3 tyg. W planie mam zwiedzenie wiekszych miast - zaczynam od Marrakeszu, a stamtad chcialabym dostac sie do Fez, pozniej do Rabatu i dalej wybrzezem na poludnie... Pytanko do wszystkich, ktorzy maja takie doswiadczenie za soba: jak dostac sie z Marrakeszu do Fez? Autobusem? Pociagiem? Wyczytalam w przewodniku, ze podroz autobusem zajmuje ok. 9-10 godz. (!!!) czy sa moze jakies autobusy nocne???

Bede wdzieczna za wszelkie informacje :)

Pozdrawiam,
Gosia

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 18:28 | 11.07.2009

Zdecydowanie pociągiem. Mozesz sprawdzic rozklad na stronce www.oncf.ma. 

graphi dołączył
14.06.2009

graphi 18:58 | 11.07.2009

Dzięki. Znalazłam już tą stronkę wcześniej, ale niestety coś ta wyszukiwarka połączeń nie działa. Ściągnęłam rozkład w pdfie, ale też nie wiem czy jest aktualny, co jest tam jakaś gwiazdka i 2008 :)

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 23:54 | 11.07.2009

tez zdecydowanie pociag--duzo wygodniej i duzo bezpieczniej--pociag jedzie dluzej bo jedzie"na okolo"min.przez Rabat---ja jechalem z Fezu do MARAKESZU---i jakos w nocy wyjazd i w poludnie chyba sie dojezdza(niepamietam)-jakies 12h jazdy bedzie....Ja wzialem 1 klase-troche drozej ale warto,bo malo ludzi bylo(w drugiej to wszedzie byly komplety w przedzialach)-same jakies lepsze towarzystwo--poznalem najpierw 2 fajne laski-jedna francuzka i jej kolezanka marokanka--jakas rodzina krola MAROKA-ubrana w te ich szaty krolewskie--laski jechaly do Paryza na zakupy---potem poznalem zayyebista (z wygladu)marokanke co studiowala i pracowala w Barcelonie(wlasnie tam miala leciec)....Na koniec(od RABATU do Marakeszu jechalem sam)dostalem maly opiierdol od konduktorow za picie piwka(dostalem 2 ichniejsze piwka na droge od poznanych arabow)

graphi dołączył
14.06.2009

graphi 00:01 | 12.07.2009

Mhm, czyli generalnie z nocnym połączeniem nie powinno być problemu (jak z Fezu do Marrakeszu jeżdżą, to w drugą stronę może też :)). Dzięki!

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 19:01 | 12.07.2009

pociagiem jest kilka lub kilkanascie polaczen dziennie meidzy tymi miastami wiec nie powinno byc problemu...podobnie autobusy ale tyle godzin jazdy to koszmar--jechalem z marakeszu do rabatu--potem 2 dni dochodzilem do siebie--choc droga marakesz-rabat to przewaznie autostrada i jakies w miare dobre drogi(lepsze niz u nas)ale np. z tangeru do szefszawen przez gory to juz nieciekawa droga--nad przepasciami bez barierek sie wyprzedzaja wszyscy,jak sie ktos niemiesci to kawalek po rowie lub poboczu jedzie,do szefszaw.jechalismy jako jedyni biali--powrot z francuzami jakimis i mimo ze kierowca jechal spodojniej niz ten do szefsz.to zabojady bladzi ze strachu,rzygali cala droge:))dalem im ze 3 reklamowki--smrod straszliwy....

nastka1505 dołączył
14.06.2009

nastka1505 01:36 | 13.07.2009

Z MArakeszu do Fezu mozna spokojnie dojechac autobusemCTM(porządne,nowoczesne,czyste z klimą autobusy),koszt około 70dh.Nie polecam Ci lokalnych,małych przewożników,bo ich autobusy to rozlatujące sie gruchoty.Kolej jest OK,ale w sumie robisz koło

graphi dołączył
14.06.2009

graphi 12:14 | 13.07.2009

Dzięki :) nastka, a pamiętasz może jakiś przybliżony rozkład tych autobusów?

A i jeszcze drugie pytanko mi sie nasuwa: czy Couchsurfing w Maroku jest bezpieczny?

jedyna dołączył
17.09.2009

jedyna 14:30 | 17.09.2009

najlepiej jedzie się nocą około 1:30 z biura CTM odjeżdźają autobusy - nowoczesne z klimatyzacją, oraz odprawą bagażu. dojazd do biura CTM taxi ok 20dh do dworca autobusowego i w Marakeszu i w Fezie. koszt biletu 150 dh +10dh bagaż. rano wysiada się na miejscu, więc tak naprawdę wcale nie odczuwa się straty czasu na podróż:) bon voyage:)

jedyna dołączył
17.09.2009

jedyna 14:39 | 17.09.2009

najlepiej jedzie się nocą około 1:30 z biura CTM odjeżdźają autobusy - nowoczesne z klimatyzacją, oraz odprawą bagażu. dojazd do biura CTM taxi ok 20dh do dworca autobusowego i w Marakeszu i w Fezie. koszt biletu 150 dh +10dh bagaż. rano wysiada się na miejscu, więc tak naprawdę wcale nie odczuwa się straty czasu na podróż:) bon voyage:)

jedyna dołączył
17.09.2009

jedyna 14:41 | 17.09.2009

przepraszam za zdublowany post, szkoda ze na tym forum nie ma opcji kasowania lub edycji;P

graphi dołączył
14.06.2009

graphi 14:50 | 17.09.2009

Witam wszystkich :)
Teraz już jestem mądra po podróży to mogę sama sobie odpowiedzieć na pytanie ;) Zgadzam się z jedyną - najlepiej nocnym CTMem - sprawdzone :) Bardzo przyjemnie się podróżuje.. a w czasie ramadaniubilety tylko 115Dh ;)
Pozdrawiam :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl