Forum dyskusyjne

Alfastar Egipt od A do Z 5 - wycieczki fakultatywne z Sharm el Shaikh

kategoria podróże po świecie

kraj Egipt

gkmansion dołączył
26.06.2006

gkmansion 21:11 | 26.06.2006

Chcialbym sie zapytac tych osob,ktore mialy juz okazje uczestniczyc w w/w wycieczce objazdowej po Egipcie czy spedzajac na poczatku 1 dzien a pod koniec wycieczki 3 dni w Sharm el Shaikh jest mozliwosc i czas na wyjazd na nastepujace wycieczki fakultatywne:
- do Jerozolimy/Betlejem/M.Martwe (autokarem lub samolotem),
- na gore Synaj,
- wycieczka "Kolorowy Kanion".

Bardzo zalezaloby mi pojechac na te wycieczki,ale obawiam sie ze na wszystko moze mi nie starczyc czasu:( Szkoda,ze zadne biuro nie organizuje wyjazdow ponad 15 dniowych, np.<20-dniowych, wtedy o wiele spokojniej i bardziej na luzie by sie spedzalo tam czas i wszystkie miejsca zwiedzalo. Bierze sie to zapewne z tego,ze Polacy sa biednym narodem i biura podrozy wychodza z zalozenia,ze Polakow nie stac na dluzszy pobyt.
Bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz na moje pytanie. Moze ktos z was orientuje sie w jakie dni organizowane sa powyzsze wycieczki?

Kornelia dołączył
11.06.2006

Kornelia 14:09 | 28.06.2006

Cześć, 4 dni w Sharm to mało, a plan zwiedzania masz dość napięty. Jeśli chodzi o górę Synaj to wyjeżdża się autobusem popołudniu, nocą wspinaczka i rankiem powrót; Kolorowy Kanion to wyprawa która zajmie Ci ok 7-10 godzin; w Jerozolimie nie byłam, ale jeśli masz możliwość wybrania się tam samolotem to polecam-dużo bezpieczniej i oczywiście szybciej. Sharm jest pięknie położoną miejscowością z dostępem do najładniejszych raf koralowych. Szkoda, że w Twoich planach nie ma miejsca na ich zwiedzanie....gdybyś się zdecydował polecam rejs całodniowy na wyspę Tiran ( nurkowanie ABC na błękitnej lagunie, oglądnie delfinów w ich naturalnym środowisku- Egipt "kwitnie" pod wodą i w Sharm są świetne warunki, żeby to zobaczyć). Kilka godzin warto też poświęcić na spacer po starym Sharm- bez tłoku turystów i klaksonów taksówek :-) Miłego odpoczynku, pozdrawiam

gkmansion dołączył
26.06.2006

gkmansion 02:56 | 29.06.2006

Dziekuje Wam serdecznie za porady i odpowiedz. Az milo wiedziec ze sa jeszcze na tym swiecie tacy przyjacielscy i uczynni ludzie jak wy:)
Nie wiedzialem,ze z pieczatka izraelska nie wjedzie sie juz do panstw arabskich:( Nie wiem czy nie beda mial pozniej problemu wyrobic sobie drugi paszport skoro ten bede mial jeszcze wazny?? Chyba,ze powiem ze mi sie zgubil albo cos w tym stylu?

artur_ek dołączył
28.12.2003

artur_ek 23:16 | 28.06.2006

Wycieczki sa, ale czy warto sie rzucac na wszystkie odpowiesz sobie sam na miejscu. Szkoda by bylo stracic caly czas na dojazdy i zwiedzanie na czas. Jerozolima/Betlejem/M.Martwe - na tym bym sie skoncentrowal. Na sama Jerozolime tydzien to za malo. Jezeli chodzi o M.Martwe to odleglosc miedzy Jerozolimom jest dosc znaczna - znowu stracisz cenne godziny w autobusie.
Tutaj znajdziesz moje fotki z Jerozolimy:
Jerozolima

Tak czy inaczej jedna rada jezeli zdecydujesz sie na Izrael: pamietaj zeby po powrocie wymienic paszport. Posiadajac pieczatke Izraelska nie wiedziesz juz do panstw arabskich.

pozdrawiam
Artur

BWphoto dołączył
07.09.2008

BWphoto 09:58 | 08.09.2008

A co z Petrą w Jordanii?
Czy ktoś orientuje się, czy z Sharm El Sheikh są organizowane jakies wycieczki w to miejsce?

alernikow dołączył
14.01.2011

alernikow 15:03 | 14.01.2011

sprawdź oferte biura www.poloniasharm.pl  - wycieczki fakultatywne Egipt

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:24 | 17.01.2011

Są organizowane przez wszystkie praktycznie polskie i miejscowe biura. Przy czym jest to dośc wyczerpująca wyprawa jak na 1 dzień - dokładniej 1 dzień i 2 zarwane noce :)

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:23 | 17.01.2011

Arturze wyrazaj się dokładniej :) Mając ślady bytności w Izraelu nie pisz nie wjedziesz do państw arabskich, a ewentualnie nie wjedziesz do NIEKTÓRYCH panstw arabskich :)

Dokładnie chodzi m.in o Syrię, Emiraty Arabskie czy Libię do których z wiżą izraelską w paszporcie nie wjedziesz. Wjedziesz natomiast m.in. do Egiptu, Jordanii, Tunezji czy Maroka - z tych bliższych, turystycznych kierunków.
Pozdrawiam

bravo11 dołączył
07.05.2009

bravo11 21:45 | 17.01.2011

1. Jaka wymiana paszportu ???? PO CO ????
Pieczątki izraelskiej wcale nie musisz mieć w paszporcie ! Wystarczy że po prostu poprosisz na granicy izraelskiej i dopilnujesz aby jej nie wbijano - żadem problem ! Za każdym razem gdy byłem w Izraelu nigdy nie miałem z tym kłopotu.
2. wycieczka fakultatywne do Jerozolimy z Egiptu... wydasz całe mnóstwo kasy i niewiele zobaczysz. Szczególnie jak przedłuży się kontrola na granicy, co się zdarza. Szkoda czasu i pieniędzy. Cyba że zależy Ci aby się przebiec po drodze krzyżowej w tłumie miejscowych i turystów bez chwili odpoczynku
Lepiej odłożyć i pojechać do Izraela oddzielnie. To samo Petra, tego się nie da zobaczyć w jeden dzień.....
3. Nieprawda że biura nie organizują dłuższych wycieczek zadzwoń, spędzałem już w Egipcie po 18 dni bo po prostu tak się umówiłem z biurem. Wszystko można zorganizować,

ska dołączył
10.01.2011

ska 09:53 | 19.01.2011

Witam, ja soię rozglądała, za wycieczkami. Więcej zwiedzania jest po dwóch stronach m.czerwonego z rainbowtours. Może z tego będzie będzie Pan zadowolony

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl