Forum dyskusyjne

Meksyk w lipcu i sierpniu

kategoria podróże po świecie

ewazz dołączył
15.07.2009

ewazz 16:21 | 15.07.2009

Hej! Wybieram sie z dwoma kolezankami do meksyku, nie mamy w zasadzie ustalonego planu jeszcze, ale bede tam od 17 lipca do polowy sierpnia.
Jesli ktos z Was ma jakies rady to oczywiscie jestem na nie otwarta :)
Bedziemy kombinowac zeby wypozyczyc samochod, znalazlam 50$ za tydzien + conajmniej drugie tyle ubezpieczenie (no bo bez niego ani rusz?)
Szukam info o festiwalach, swietach regionalnych, czy cos sie wogole odbywa w wakacje? Jak narazie znalazlam festiwale filmowe... moze i sie zamkniemy na film czy dwa w klimatyzowanej sali ale raczej chcialabym odwiedzic gory, wody i male miejscowosci...
Pozdrawiam!

emski dołączył
13.12.2003

emski 16:39 | 15.07.2009

klimatyzowana sala w Mexico :-)) moze gdzies w Ciudad Mexico a tak to tylko plener i kij na komary :-)) Nie wiem czy jakies swieta koscielne wypadaja ale jesli tak to warto sie po malych dziurach zatrzymywac na jakies procesje pokazy koscielne , piekna atmosfera im mniejsza dziura tym ludziska ciekawsze zawsze w niedziele podjezdzam pod koscioly. Te ich sluby pobrzeby i cmentarze sa przepiekne ceremonie to samo w Guatemala Miesiac w Mexico moze byc troche przydlugi Jak macie samochod na Yucatnie sugeruje zostawic go w Chetumal autobusem przejechac do Belize City tam w Cristal rental car wziac samochod tylko oni pozwalaja zabrac do Guatemali i wyskoczyc na dzien dwa do Tikal Flores to jest pare godzin jazdy a atrakcja szalona. Szreokiej drogi zycze bo Mexico jest puste teraz i strasznie potrzebuje turystow , to piekny kraj a juz moj Yucatan :-))

ewazz dołączył
15.07.2009

ewazz 17:01 | 15.07.2009

nie no w Mexico samym sie tylko ogarniemy i jak najbardziej postaramy sie pobuszowac na jukatanie :) ja bym jeszcze miedzy monterrey, san luis potosi i ciudad victoria pojezdzila... nie wiem jak z deszczem bedzie...

emski dołączył
13.12.2003

emski 17:29 | 15.07.2009

Chetumal jest fajne jako baza wypadowa na ten rog Yucatanu raz ze blisko do Belize a drugie ze jest kupe fajnych miejsc ze bezsamochodu nie dojedziesz do ruin Calakmul Dzibancze Kuchunlich i oaza spokoju Xcalak z plaza ciagnaca sie az do Majachal a tam juz dopiero cywilizacja i hotel mozna znalec niedrogo Bo w poblizu ruin to z hotelami nie za bardzo Spalem w w fajnej lodge kolo Calakmul piekna ale $ 110 za noc :-((. Badz przygotowane na liczne kontrole wojska i policji na drogach najgorzej ze czasami nie maja zadnego umundurowania tylko kalachy im wisza na szyi i nie wiadomo kto to i czy sie zatrzymywac . Szcegolnie natrasie Chetumal Campeche przy granicy z Guatemala tam jest teraz wojna na smierc i zycie po miedzy gangami i policja . Turystow to nie dotyczy ale mozna znalezc sie w srodku tego kompotu przez przypadek. Ja po parykontrolach samochodu to wywalilem cale swoje bambetle w w gagazniku zeby chlopakom latwo bylo przeszukiwac bo mnie juz wkurzylo zbieranie tegopo kazdej kontroli. Raz ominalem posterunek przez przypadekto sie zatrzymalem jak zobaczylem podniesione pistolety w tylnym lusterku :-(( A pozatym podczas kontroli nie spuszczaj samochodu z oka badz caly czas przy kontroli i patrz mu na rece raz mnie zabrali do budy na kontrole to zamknalem samochod i dopiero poszedlem do tej ich budy Ot takie uwagi i rady ale tam jest wojna naprawde teraz na ostro nie z turystami co prawda. W sumie jest bezpiecznie zadna swinka nie grozna tylko trzeba uzywac zdrowego rozsadku w decyzjach :-)) i miec oczy otwarte a samochod biezrcie z zamknietym bagaznikiem zeby nie kusic klamotami na wierzchu :-)) Milej jazdy i prosze o zdjecia i relacje na globie :-))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl